Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Dlaczego warto regularnie korzystać z serum do twarzy

serum do twarzy

Większość osób nie do końca zdaje sobie sprawę na czym polega działanie serum do twarzy i jakich korzyści można się spodziewać po jego regularnym stosowaniu podczas codziennej pielęgnacji cery. Poniższe informacje pozwolę w większym stopniu zrozumieć, dlaczego tego typu kosmetyki są warte rozważenia i regularnego używania. Poznaj zatem najważniejsze wskazówki na ten temat.

Podstawowym czynnikiem różniącym serum od pozostałych środków do codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest skoncentrowanie jego składników aktywnych. Co prawda większość kremów i balsamów zawiera w sobie niezbędne przeciwutleniacze oraz składniki odbudowujące strukturę komórkową skóry, to w przypadku serum należy spodziewać się znacznie większej ilości składników zapobiegających starzeniu typu Anti-Age.

Serum jako podstawa codziennej pielęgnacji

Serum do twarzy stanowi kosmetyk, który w odróżnieniu od balsamów i kremów, nie tworzy przygotowania do stosowania tradycyjnych składników zmiękczających i zagęszczających. Nie zawiera on również substancji czynnej ochrony przeciwsłonecznej, szczególnie ważnej w kosmetykach stosowanych na dzień. W zamian tego, serum zawiera wiele innych bardzo cennych ingredientów, zapobiegających powstawaniu zmarszczek, niezwykle skutecznych w codziennej pielęgnacji cery twarzy.

Warto pamiętać, że serum nie jest kosmetykiem zastępującym stosowanie nocnych i dziennych kremów nawilżających, ale jego regularnie i uzupełniające stosowane daje zwiększone efekty przeciwzmarszczkowe oraz wyraźnie poprawia zdrowie i wygląd cery. Wyjątek może stanowić pielęgnacja cery tłustej, która nie potrzebuje dodatkowego nawilżania. W takim przypadku dobrze dobrane serum może doskonale zastąpić stosowanie specjalne nawilżanie.

Serum zapewnia zwiększone korzyści przeciw starzeniowe Anti-Age

Właściwe dobranie serum do twarzy stanowi punkt wyjścia do regularnego stosowania pielęgnacji przeciw zmarszczkom, zarówno rano, jak i przed pójściem spać. Niektóre efekty działania takiego kosmetyku mogą być widoczne praktycznie od razu. W przypadku dużej zawartości przeciwutleniaczy może ono wpłynąć na zmniejszenie zaczerwienienia oraz naturalne rozświetlenie cery. Po dłuższym stosowaniu można się spodziewać wyrównania struktury naskórka, jego wyraźnej regeneracji, a także znacznie bardziej świeżego i odmłodzonego wyglądu. Dzięki stosowaniu serum skóra twarzy powinna stać się znacznie zdrowsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Podobnie jak w relacjach międzyludzkich, warto czasem być sceptycznym w stosunku do niektórych produktów, w szczególności reklamowanych jako cudowne środki na odmłodzenie, zawierające wiele sztucznych i praktycznie nikomu nieznanych składników. Wiele z nich nie posiada bowiem udowodnionych naukowo rzeczywistych właściwości odmładzających, a ich stosowanie wiązać się może ze stratą czasu, pieniędzy, a może i zdrowia. W wyborze odpowiedniego serum do twarzy typu Anti-Age warto zwrócić uwagę na sprawdzone i bezpieczne składniki aktywne, zapewniające stałą i skuteczną ochronę przed przedwczesnymi oznakami starzenia skóry.

Zamiast poszukiwać cudów, znacznie lepiej jest postawić na sprawdzone na podstawie dużej ilości niezależnych badań substancje czynne. Należą do nich przede wszystkim przeciwutleniacze, takie jak witamina C czy wyciąg z zielonej herbaty, a także składniki komunikacji komórkowej, takie jak retinol czy niacyny, jak również peptydy.

Nie można być zbyt młodym, by rozpocząć korzystanie z serum

Powszechnie wiadomo, że zrównoważona i zdrowa dieta z dodatkiem ćwiczeń fizycznych skutecznie utrzymuje organizm w należytym zdrowiu i młodszym jak na swój wiek wyglądzie. Mając ten fakt na uwadze, należy się zastanowić czy warto byłoby czekać ze zmianą swojego stylu życia aż do swoich 50-tych lub 60-tych urodzin, by zyskać lepszą formę? Zapewne nie! Podobnie wygląda sytuacja w przypadku stosowania naturalnego serum do twarzy typu Anti-Age.

O wiele lepiej i skuteczniej jest zacznij używać odpowiednich i sprawdzonych kosmetyków naturalnych, pozwalających regularnie dostarczać skórze wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zanim jeszcze wystąpią widoczne objawy uszkodzeń i zmarszczek. Należy uznać, że na działania zapobiegawcze nigdy nie jest za wcześnie. Dzięki dobraniu odpowiedniego serum można zapewnić sobie piękną i jędrną cerę przez długie lata. Będzie ona na pewno wyglądać na znacznie zdrowszą i świeższą niż wskazywałby na to wasz wiek. Warto obalić tu jeden z podstawowych mitów w zakresie pielęgnacji, a mianowicie skóra w żaden sposób nie “przyzwyczaja się” do naturalnych składników aktywnych, podobnie jak w przypadku diety, organizm nie uzależnia się od jedzenia zdrowej żywności.

Warto pamiętać, że składniki aktywne zawarte w naturalnym serum do twarzy są skuteczne nawet po wystąpieniu uszkodzeń skóry, jednak bez wątpienia warto uprzedzać pewne fakty i przyjąć zasadę, że im prędzej tym lepiej! Dlatego warto kupować naturalne kosmetyki przciwzmarszczkowe odpowiednio wcześniej, zanim dostrzeżemy bardzo widoczne zmiany na twarzy.

Serum do twarzy można stosować na konkretne obawy  

Zdarza się, że po zbyt długim przebywaniu na słońcu na twarzy pojawiają się brązowe plamy, które wymagają odpowiedniej kombinacji zabiegów, przyśpieszających regenerację i odbudowę komórkową. W tego typu zabiegach serum do twarzy może odgrywać kluczową rolę, przyczyniając się do skutecznej i szybszej likwidacji uszkodzeń skóry. Dobrej jakości składniki aktywne pozwalają pozbyć się niechcianych przebarwień, jak również ukoić uszkodzony naskórek.

Oczywiście, aby skutecznie zapobiegać przebarwieniom należy zawsze zadbać o odpowiednie zabezpieczenie skóry twarzy właściwym filtrem SPF, o szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej, o wartości min. 20+.

 

Najlepsze sposoby korzystania z serum do twarzy

Teraz, gdy wiadomo już jak korzystne jest stosowanie naturalnych składników aktywnych zawartych w serum do twarzy, warto poznać najlepsze sposoby korzystania ze sprawdzonych sposobów pielęgnacji cery.

Używaj serum na dzień i na noc 

Nie można użyć zbyt wielu antyoksydantów podczas swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Jeżeli skóra nie będzie w stanie ich wchłaniać nie zaszkodzą one jej zdrowiu i wyglądowi. W ciągu dnia warto nakładać cienką warstwę swojego serum, zanim zastosuje się kremową ochronę przeciwsłoneczną. Pozwoli to na skuteczną naprawę struktury skóry i ochroni ją przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego w ciągu dnia, głównie niszczącymi i postarzającymi promieniami UV oraz zanieczyszczonym powietrzem. Stosowanie serum na noc w oczywisty sposób pozwala na długotrwałą i intensywną regenerację w najlepszym okresie w ciągu doby.

Nie ma jednego “najlepszego” serum, więc warto je wybrać pod kątem rodzaju skóry

Bez względu na to, jak dobrej jakości i z jakich dobrych składników aktywnych składa się formuła serum, nie będzie ono odpowiednie, jeśli nie będzie dopasowane do typu cery. Na przykład, jeśli posiadasz cerę tłustą lub mieszaną, poszukaj lżejszego kosmetyku, które nie zwiększy uczucia ciężkości i tłustego wyglądu. Podobnie, jeśli masz cerę suchą, to warto zdecydować się na antyoksydacyjne serum do twarzy, bogate w naturalne olejki roślinne.

Użyj serum po zastosowaniu złuszczających kwasów AHA i BHA

Praktycznie najlepsze efekty przynosi stosowanie serum po wykonaniu zabiegu złuszczania i przed użyciem dziennego lub nocnego kremu nawilżającego. W pielęgnacji na noc można nawet nakładać serum bezpośrednio na krem nawilżający. Nie należy tego jednak robić z dziennym kremem nawilżającym z filtrem SPF, jeżeli nie chcesz osłabić ochrony przeciwsłonecznej.

Co zrobić przy stosowaniu leków przeciwtrądzikowych

W większości przepadków nie ma obaw o działanie serum, gdyż powinno ono dobrze współpracować z dowolnym lekiem dermatologicznym. Zawsze jednak warto zapytać swojego dermatologa o właściwy sposób postępowania.

kremy i sera pod oczy - kosmetyki naturalne

 

 

 

Wybierz najlepsze i naturalne serum przeciwzmarszczkowe do twarzy

 

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.