Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Dlaczego przeciwutleniacze pomagają zwalczać zmarszczki

przeciwutleniacze

Nieważne, czy przyjmujesz przeciwutleniacze z pożywieniem, czy aplikujesz je na skórę – są one niezbędne dla twojego zdrowia i zachowania urody. Redukują szkody wywołane przez działanie środowiska zewnętrznego, w tym słońca, zanieczyszczeń, a nawet samego powietrza, którym oddychamy. Przeciwutleniacze powstrzymują zniszczenia, których źródłem są wolne rodniki. Badania potwierdzają, iż jest to zbawienne również dla wszystkich typów cery.

Przeciwutleniacze, określane często mianem antyoksydantów czy antyutleniaczy to grupa występujących w niewielkich stężeniach związków chemicznych, opóźniających i wstrzymujących w organizmie procesy utleniania i niszczenia komórek. W głównej mierze stanowią one naturalne substancje roślinne, intensywnie wspierające mechanizmy obronne ludzkiego organizmu. Za antyoksydanty uważa się również jony metali przejściowych, takich jak selen, mangan czy cynk.

Przeciwutleniacze w naturalny sposób występują w wielu jadalnych produktach roślinnych, a także stanowią jedne z podstawowych składników niezliczonej liczby suplementów diety. Powszechnie uważane są za jedne z najskuteczniejszych i naturalnych środków zaradczych, pozwalających zapobiegać licznym schorzeniom, takim jak choroby wieńcowe czy nowotworowe. Wiele badań wskazuje również, że antyoksydanty posiadają bardzo korzystny wpływ na opóźnianie procesów starzenia, dlatego stanowią jeden z ingredientów niemal wszystkich kosmetyków ochronnych i przeciwzmarszczkowych.

Przeciwutleniacze to podstawa!

Nowotwory, procesy starzenia, rozliczne choroby, zmarszczki – zniszczenia wywoływane przez wolne rodniki to nie przelewki. Przeciwutleniacze są jednym z głównych sposobów na spowolnienie przez nie spowodowanych szkód. W rzeczywistości są one tak istotne dla organizmu (którego największym narządem jest skóra!), że badania nad nimi prowadzą tysiące naukowców na całym świecie. Wielu z nich zarzeka się, iż jeśli istnieje jakiekolwiek źródło młodości, przeciwutleniacze powinny być jego częścią!

Jeżeli chodzi o zmarszczki, wolne rodniki uszkadzają kolagen oraz zaburzają istotne funkcje skóry. Skuteczny produkt do pielęgnacji cery, niezależnie od tego, czy ma postać płynu, żelu, serum, balsamu, czy kremu, powinien zawierać potężną mieszankę stabilnych przeciwutleniaczy, które będą hamować szkodliwe działanie wolnych rodników. Warto zatem upewnić się, że stosowane przez nas środki posiadają w swoim składzie antyoksydanty, niezależnie od wieku w jakim się znajdujemy.

Nie oczekuj cudów

Nie istnieje żaden cudowny, wszechpotężny przeciwutleniacz, czy to w melonach z południa Francji czy rzadkim kwiecie z lasów Amazonii, który zdziała dla twojej cery jakieś natychmiastowe cuda. Istnieje natomiast mnogość skutecznych przeciwutleniaczy, zawartych w produktach tak powszechnych jak zielona herbata, ekstrakt z winogron czy witamina C, które są niezbędne do opóźniania dalszych procesów starzenia. Można je zupełnie z powodzeniem wykorzystywać w domowych sposobach pielęgnacji skóry.

Inne antyoksydanty noszą z kolei nazwy, o których zapewne nigdy nie słyszeliście, takie jak: idebenon, galusan epigallokatechiny czy dysmutaza ponadtlenkowa. Ważne jest to, aby produkt zawierał różnorodność tego rodzaju substancji. Praktycznie im więcej, tym lepiej. Badania wykazały, iż skóra lepiej reaguje na mieszankę efektywnych przeciwutleniaczy niż na jeden wybrany. Jest to ciekawa wiedza, którą wiele firm wykorzystuje przy tworzeniu własnych receptur na skuteczne kosmetyki naturalne do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Warto zatem upewnić się, że krem którego używamy dostarczy naszej skórze pełnego spektrum ochrony przeciw szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

Jak przeciwutleniacze działają na zmarszczki

Gdy jeszcze jesteśmy młodzi, nasza skóra wypełniona jest przeciwutleniaczami, które w naturalny sposób chronią ją przed szkodliwym działaniem środowiska, a w szczególności przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV. Uszkodzenia skóry, wywołane nadmierną ekspozycją na słońce, a w mniejszym stopniu również inne czynniki, takie jak dojrzewanie, menopauza, rozliczne choroby oraz stosowanie drażniących skórę produktów, sprawiają, że skóra traci zdolność do samodzielnego wytwarzania przeciwutleniaczy.

Jeśli nie mamy wystarczającej ochrony skóry z ich strony – czy to dzięki ich produkcji przez organizm, czy spożywaniu z pokarmami, czy też miejscowej aplikacji w postaci kremów – wolne rodniki sieją spustoszenie, prowadząc do rozpadu kolagenu, mutacji DNA, osłabiając jej zdolność do regeneracji, itd. Prostą konsekwencją tego jest narażenie organizmu na różnorodne dolegliwości oraz przedwczesne starzenie. Warto jednak próbować temu zapobiec.

Natychmiastowe efekty?

Pomimo powszechnej wiedzy, iż miejscowa aplikacja przeciwutleniaczy pomaga redukować uszkodzenia skóry wywołane przez wolne rodniki, nie oczekuj, że rezultatem będzie wygląd młodszy o 20 lat. Przypisywane owym substancjom cudowne właściwości bardzo często są przesadzone lub wręcz wyssane z palca. Nie mniej jednak, są one absolutnie niezbędne, by wykorzystać pełen potencjał ochrony przeciwzmarszczkowej skóry, także w przypadku występujących już kurzych łapek czy bruzd na czole.

W rzeczywistości możesz nie dostrzec większej różnicy, co nie oznacza jednak, że przeciwutleniacze nie wspomagają twojej skóry w opóźnianiu starzenia. Istnieją liczne badania wskazujące, iż antyoksydanty istotnie poprawiają funkcjonowanie komórek, zwiększają produkcję kolagenu, poprawiają elastyczność skóry, pomagają tworzyć zdrowsze i młodsze jej komórki, a także redukują uszkodzenia wywołane przez słońce.

Poprawa wymaga jednak zawsze czasu oraz systematyczności i pewnością nie zobaczysz natychmiastowych efektów. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zdrowej diety, im mocniejszych przeciwutleniaczy użyjesz, tym zdrowszy i bardziej odmłodzony wygląd uzyskasz.

Warto zatem upewniać się, że w naszej diecie i kosmetykach nigdy nie zabraknie antyoksydantów, pozwalających na dłużej zachować nasze zdrowie i młodszy wygląd. Poniżej przedstawiamy link do pełnej oferty najwyższej jakości kosmetyków naturalnych, przeznaczonych do codziennej pielęgnacji Anti-Age, bogatych w przeciwutleniacze i liczne składniki przeciwzmarszczkowe:

przeciwzmarszczkowe kosmetyki naturalne LifeTree.pl

 

 

Sprawdź naszą ofertę kremów i serów przeciwzmarszczkowych Anti-Age z bogatą zawartością przeciwutleniaczy

 


 

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.