Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Dlaczego warto wybierać kosmetyki organiczne – 20 powodów

kosmetyki organiczne

Kosmetyki organiczne i naturalne stanowią obecnie najszybciej rozwijający się rynek produktów do pielęgnacji urody. Są niewątpliwie odpowiedzią na potrzeby rynku, w zakresie ekologicznych rozwiązań i stosowania roślinnych składników aktywnych. Jakie największe korzyści mogą wiązać się z ich codziennym wykorzystywaniem?

1. Najwyższe bezpieczeństwo

Jak wiadomo każdy z nas jest tym, co je! Zasada ta ma również swoje zastosowanie w odniesieniu do kosmetyków. W celu zapewnienia sobie całkiem skutecznej ochrony przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych można dość łatwo wykonać maskę z miodu lub domowej roboty maseczkę z ogórków. O wiele trudniej kupić w sklepie drogeryjnym czy supermarkecie gotową maskę i być pewnym swojego bezpieczeństwa.

Niestety, wielu producentów kosmetyków chce uczynić swoje produkty bardziej wydajnymi i wprowadza do ich składów dodatki syntetyczne. Nie można być wówczas pewnym czy owe składniki nie mają szkodliwego wpływu na nasze zdrowie, szczególnie w dłuższym okresie czasu. Dlatego warto czytać etykietki. Kosmetyki organiczne z reguły posiadają stosowne certyfikaty ekologiczne, gwarantujące, że wszystkie ich składniki są rygorystycznie testowane, bezpieczne i skuteczne. Jak widać w ich przypadku wybór jest o wiele prostszy.

2. Międzynarodowe standardy jakości

To koniecznie trzeba wiedzieć! Na całym świecie funkcjonują obecnie niezależne organizacje certyfikujące, takie jak Ecocert. Przy wyborze odpowiednich kosmetyków warto zatem sprawdzić na opakowaniu obecność znaków, które wskazują, że dany produkt jest naprawdę organiczny.

3. Właściwa opieka

To miłe, gdy się patrzy na osoby, którym zależy na swojej urodzie! Zwłaszcza, gdy te wysiłki mają swoje odzwierciedlenie w zdrowym i naturalnym wyglądzie. Nieskazitelna cera, zdrowe i lśniące włosy, bardzo dobry nastrój to atrybuty osoby, która dba o siebie we właściwy sposób. Również producenci kosmetyków organicznych starają się dbać o swoje produkty, by ich konsumenci docenili te starania i stale z nich korzystali. W tym celu stosuje się szeroki zakres kontroli, na wszystkich etapach produkcji, by nie utracić najcenniejszych właściwości, jakie daje nam natura.

4. Wytrzymałość naturalności

Czy zauważyliście, że po porannych płatkach owsianych można uzyskać przyjemny komfort i nasycenie energią na większość dnia? Przy regularnym ich spożyciu organizm zaczyna działać praktycznie jak w zegarku, zdolny do większego wysiłku i zyskuje znacznie większe pokłady energii. Zapewne zupełnie inaczej będziesz czuć się po ciężkostrawnym, smażonym mięsie. Wszystko zatem zależy od składu diety.

W pielęgnacji urody jest podobnie. Kosmetyki organiczne i naturalne są bardziej delikatne i lepiej przyswajalne, w przeciwieństwie do agresywnych składników chemicznych w kosmetykach drogeryjnych. Pozwalają one na znacznie bardziej skuteczne i długookresowe stosowanie, bez ryzyka nieprzewidzianych efektów zdrowotnych.

5. Uczciwe podejście

Nie wierz we wszystko, co widzisz! Paradoks, ale nie wszystkie kosmetyki naturalne są naprawdę naturalne. Producenci kosmetyków drogeryjnych często uciekają się do różnego rodzaju sztuczek marketingowych. Przykładowo, podając na etykiecie ekstrakt z rumianku, mają prawo do wprowadzania do produktu praktycznie dowolnej jego ilości, bez należytej kontroli. Często jakość takiego składnika roślinnego może być wątpliwa i budząca szereg kontrowersji.

W produkcji kosmetyków organicznych, każdy surowiec podlega ścisłej kontroli, a wykonywane z nich produkty poddaje się stosownej certyfikacji ekologicznej. Każdy etap produkcji musi być również ściśle monitorowany, by nie utracić odpowiednich oznaczeń bezpieczeństwa. Wszystkie składniki kosmetyków są testowane, zgodnie w właściwymi regulacjami w zakresie jakości i ilości, określonymi w ramach danej organizacji certyfikującej.

6. Nieskazitelność

Czystość i nieskazitelność przyrody, przeniesiona na pielęgnację urody, to marzenie większości odpowiedzialnych ludzi. Kojarzy się często ze szczerym uśmiechem, źródlaną wodą, dziewiczym lasem i świeżym powietrzem. Wszystko to sprawia, że czujemy wspaniałą energię, radość i motywację. Żeby zachować tę naturalną czystość dla naszej urody warto chronić ją przed wszystkimi szkodliwymi i niepotrzebnymi czynnikami zewnętrznymi. Zasadę tę pozwalają dopełnić m.in. kosmetyki organiczne, powstające z zachowaniem wszelkich standardów ekologii.

Zapewnienie odpowiedniej czystości chemicznej i naturalnego charakteru produktów kosmetyków organicznych zapewnia brak w ich składzie takich substancji jak: laurylosiarczan sodu (SLS), parabeny, oleje mineralne, MEA (MEA), PEG, PPE, syntetyczne substancje zapachowe i barwniki czy produkty modyfikowane genetycznie GMO.

7. Naturalna formuła

Idealne połączenie naturalnych składników zapewnia odpowiednio wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania! Zakup sprawdzonych kosmetyków organicznych daje pewność, że każdy produkt będzie posiadał co najmniej 95% składników pochodzenia roślinnego, a w kosmetykach naturalnych przynajmniej 50%.

8. Ekstrakty roślinne i oleje naturalne

Ekstrakty roślinne i olejki naturalne pozwalają włączać w kosmetykę wszystko to, co w naturze najlepsze. Pozyskuje się je z ekologicznie czystych regionów, takich jak najdalsze rejony Syberii, lasy tropikalne czy zwrotnikowe rejony Afryki. Dzięki odpowiedniemu nadzorowi nad uprawami, pozbawionymi sztucznych nawozów i chemicznych związków ochrony roślin, pozyskuje się surowce najwyższej jakości. Wiele z nich jest zbierane ręcznie, z zupełnie dziko zarośniętych obszarów, gdzie najcenniejsze rośliny rosną zupełnie swobodnie, naturalnie i całkiem obficie.

Certyfikaty produkcji ekologicznej zapewniają otrzymywanie ekstraktów i olejków naturalnych najwyższej jakości i czystości. Właściwe procedury wytwarzania pozwalają uwolnić z unikalnej flory najwspanialsze rezerwy zdrowotne i pielęgnacyjne. Dzięki nim kosmetyki organiczne są w stanie oddać najbardziej wartościowe składniki na ziemi.

9. Jedynie technologia zgodna z naturą

Jak głosi jedno z powiedzeń: stary przyjaciel jest lepszy niż dwaj nowi. Najnowsze obietnice niesamowitych wyników wielu syntetycznych składników kosmetycznych nie ma potwierdzenia w wieloletnich obserwacjach i doświadczeniach. Nie wiadomo wszystkiego o ich ewentualnych efektach ubocznych i wpływie na zdrowie. Chcemy jednak często wierzyć, że można coś zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niestety, niewiele osób chce zmierzyć się z prawdą. Nie ma pełnej gwarancji bezpieczeństwa stosowania takich produktów, nawet mimo zapewnień ich producentów i dopuszczenia na rynek.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy stosujemy kosmetyki organiczne i naturalne. Wykorzystywane przy ich produkcji technologie mają często wielowiekowe tradycje, a stosowane surowce naturalne nie wywołują zmian genetycznych i nie odkładają się w komórkach organizmu. Z tego powodu dla tak wielu ludzi wybór jest zupełnie prosty.

10. Efektywność natury

Rośliny zawsze towarzyszyły ludzkości, jednak w drugą stronę nie można powiedzieć tego samego. Jesteśmy od nich zupełnie zależni, z bardzo wielu względów, generalnie umożliwiających nam nasze życie na Ziemi.

Kosmetyki organiczne do pielęgnacji skóry i włosów pozwalają łączyć siły natury i skuteczność, osiąganą dzięki wykorzystaniu wielowiekowych doświadczeń oraz nowoczesnych technologii wytwarzania. Dzięki nim wpływ składników aktywnych nie wchodzi w sprzeczność z naturalnymi procesami, zachodzącymi w naszym organizmach, a jedynie delikatnie je reguluje, stabilizuje i wspomaga.
najlepsze kosmetyki organiczne

 

 

Koniecznie sprawdź naszą ofertę na najlepsze kosmetyki organiczne i naturalne!

 

 

[flo_button url=”https://www.lifetree.pl/codzienna-pielegnacja/wybierac-kosmetyki-organiczne-20-powodow/2/” style=”green” size=”small” type=”square” target=”_self”] Czytaj dalej [/flo_button]

4 odpowiedzi na Dlaczego warto wybierać kosmetyki organiczne – 20 powodów

 1. Jowita - Odpowiedz

  16/05/2015 at 16:21

  Moje ulubione kosmetyki naturalne to Orientana i Natura Siberica. Na razie nie zawiodłam się na żadnym z nich 😉

 2. Mika - Odpowiedz

  26/05/2015 at 10:02

  zawsze staram się używać kosmetyków naturalnych. wyobrażam sobie co musi być w tych wszystkich produktach no name z supermarketów, skoro nawet na jedzeniu oszukują.

 3. Julka - Odpowiedz

  05/06/2015 at 13:20

  Uważam że kosmetyki organiczne to naturalna przyszłośc. Coraz więcej ludzi nie chce już kłaść na siebie chemii i woli sięgać po tradycyjne receptury. Fajnie że jest na rynku coraz więcej produktów alternatywnych 😉

 4. Maria - Odpowiedz

  27/08/2015 at 09:04

  Mnie nie trzeba przekonywać 😉 Od wielu lat stosuję dietę wegetariańską i kosmetyki naturalne. Muszę przyznać że mam o wiele więcej energii i radości życia. Polecam wszystkim wypróbować. Czuwaj!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.