Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Olejek rycynowy na brwi – Wszystko co warto wiedzieć

olejek rycynowy na brwi

Nie wszyscy wiedzą, że można z powodzeniem stosować olejek rycynowy na brwi, zapewniając im bardziej naturalny i zdrowszy wygląd. Przy użyciu tego wspaniałego składnika wielu kosmetyków naturalnych i organicznych można również przyśpieszyć i wzrost i zwiększyć gęstość. Co warto wiedzieć więcej o tej wyjątkowej możliwości zadbania o własną urodę?

Pewnie wiele kobiet zauważyło, że obecnie grube brwi są zdecydowanie trendy, bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Spójrzmy na gwiazdy, a zobaczymy, że większość z nich ma ciemne i gęste brwi. Jednak grubsze brwi mogą być problemem, szczególnie dla tych ludzi, którzy cierpią z powodu szybkiej ich utraty. Olej rycynowy może w tym istotnie pomóc.

Utrzymanie właściwej grubości i gęstości brwi będzie zwykle trudne i może wymagać ogromnych pokładów cierpliwości, aby osiągnąć pomyślny efekt wizualny. Jednym z głównych problemów jest trudność w ich odnowieniu po depilacji ich woskiem lub ich ogoleniu.

Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań naturalnych dla odnowienia brwi jest zastosowanie oleju naturalnego, jakim jest olejek rycynowy. Przyjmuje się, że posiada on zdolność do zagęszczania brwi, a tym samym zapewnia im znacznie bardziej estetyczny i naturalny wygląd.

Poniżej przedstawiamy jak stosować olejek rycynowy na brwi w celu ich skutecznego odżywienia i pielęgnacji.

Dlaczego warto stosować olejek rycynowy na brwi

Niejednokrotnie dowiedziono, że olej rycynowy posiada liczne korzyści pielęgnacyjne, szczególnie dla włosów i skóry. Bogactwo kwasów tłuszczowych sprawia, że ​​jest jest składnikiem zdolnym do naturalnego stymulowania wzrostu włosów. Najlepszą rzeczą jest to, że olejek rycynowy posiada bardzo małą wielkość cząsteczek, które mogą lepiej wnikać i oddziaływać na głębsze warstwy skóry, jak również ułatwiać wzrost włosów.

Co więcej, zastosowanie olejku rycynowego na brwi i włosy jest tanią i całkowicie naturalną alternatywą dla ich optymalnego odżywienia. Nie powinien więc dziwić fakt, że jest on bardzo pomocny dla osób, które starają się odnowić swoje wcześniej silnie regulowane brwi.

Olejek rycynowy na brwi może działać na dwa główne sposoby:

 • Zapobiega utracie poszczególnych włosków
 • Wspomaga wzrost nowych włosów w brwiach

Uznaje się, że olejek rycynowy jest bez wątpienia jedną z najlepszych naturalnych metod pielęgnacji brwi i rzęs. Dzięki niemu każdy może mieć piękniejsze oprawy oczu, wyglądające bardziej naturalnie i zdrowo. Zauważyć można również, że posiada on ogromną ilość zastosowań, zarówno w medycznych, jak i terapeutycznie, kiedy jest stosowany miejscowo lub wewnętrznie.

Istnieje wiele odmian oleju rycynowego, z których każda posiada nieco odmienne zastosowania. Wśród nich czarny jamajski olej rycynowy to ten, który jest bodaj najbardziej skuteczny w rozwiązywaniu problemów dotyczących brwi.

Teraz przyjrzyjmy się, co to jest czarny olej rycynowy jamajski i jak wpływa na wzrost rzęs.

Czarny olej rycynowy typu jamajskiego

Ten rodzaj oleju rycynowego jest na świecie szczególnie wysoko ceniony przez kobiety. Uznaje się go za najczystszą formę i najwyższej jakości odmianę tego wyjątkowego produktu naturalnego. Jest on szczególnie bogaty w fitochemikalia i kwasy tłuszczowe, dzięki czemu wykazuje skuteczne działanie w pielęgnacji zarówno włosów, jak i leczeniu problemów dermatologicznych. Ta forma olejku rycynowego jest z natury nieczyszczony, dlatego wykazuje zdolność do przekazania niemal wszystkich dostępnych składników odżywczych. Czarny olejek rycynowy uznawany jest również za najlepszy spośród wszystkich olejów do pielęgnacji brwi.

Korzystanie z czarnego oleju rycynowego na brwi jest wysoce zalecane dla osób posiadających wyjątkowo delikatny i rzadki zarost lub tych, którzy wykonali wcześniej zabieg depilacji. Warto przy tym zauważyć, że wiele kobiet wpada w pułapkę depilacji brwi, która prowadzi do ich zmniejszonego wzrostu i osłabienia. Po dłuższym czasie może to powodować nieco kłopotliwe sytuacje, które najczęściej maskowane są za pomocą kredek i henny.

Jeżeli zatem wierzyć tradycyjnym i naturalnym metodom olej rycynowy można wykorzystać do efektywnego wzrostu brwi. Poniżej przedstawiamy najpowszechniejsze sposoby zastosowania.

Jak stosować olejek rycynowy na brwi

Wiadomo już, że olejek rycynowy jest może być stosowany jako naturalny środek wzmacniający dla stymulowania wzrostu włosów. Stosowany do pielęgnacji brwi może pomóc przyspieszyć wzrost w miejscach, gdzie były depilowane lub golone, a także nieco je zagęścić. Oto jak się do tego zabrać.

Postępuj zgodnie z kolejnymi krokami:

 • Przygotuj dobrej jakości olejek rycynowy, a także patyczek do czyszczenia uszu oraz szczoteczkę do zębów.
 • Oczyść skórę twarzy poprzez przemywanie jej ciepła wodą. Upewnij się, żeby dokładnie umyć brwi i nie pozostawić na nich śladu makijażu lub nadmiaru sebum.
 • Weź patyczek i zanurz go w oleju rycynowym, a następnie dokładnie rozsmaruj go na powierzchni brwi. Można do tego również użyć grubej, bawełnianej szmatki.
 • Użyj szczoteczki do zębów do rozmasowania całej powierzchni brwi.
 • Skorzystaj z suchego końca patyczka, aby pozbyć się nadmiaru oleju, który może zebrać się wokół brwi.
 • Możesz także na każdej brwi użyć trochę gliceryny, aby zwiększyć skuteczność oleju rycynowego.
 • Po wykonaniu zabiegu pozostaw olejek na brwiach na noc.
 • Następnego dnia rano, umyj twarz ciepłą wodą.
 • Regularnie powtarzaj ten proces do czasu uzyskania zadowalających rezultatów.

Piękne brwi to często niezbyt łatwy i wymagający cierpliwości problem pielęgnacyjny. Jeśli włożysz trochę wysiłku w dbanie na pewno uzyskasz lepsze efekty. W większości przypadków, aby zobaczyć wyniki trzeba poczekać 5-6 tygodni od rozpoczęcia zabiegów. Nie należy jednak spodziewać się cudów, bo z kilku włosków nie wyrosną nigdy krzaczaste brwi Cary Delevingne.

Czy olej rycynowy może pomóc w szybszym wzroście brwi

Powszechnie przyjmuje się, że dobra dieta może pomóc. Oczywiście zawsze w jedynie ograniczonym zakresie. W zbyt zabieganym życiu, trudno jest jednak trzymać się konkretnej diety, stąd wiele osób zwraca się w kierunku olejów naturalnych i innych kosmetyków organicznych. W ich ofercie olejek rycynowy jest uznawany za jeden z najlepszych środków naturalnych, pozwalających na efektywne stymulowanie wzrostu włosów.

Jak jeszcze można pomóc odrastającym włosom

Gdy brwi zostały przerzedzone ze względu na pewne problemy z wypadaniem włosów zwykle pożądany jest ich szybszy odrost. Większość kobiet zapewne chciałoby jak najszybciej odzyskać z powrotem utracone włosy. Naturalną odpowiedzą na tę potrzebę jest olejek rycynowy, szeroko i bardzo często stosowany do stymulacji ich wzrostu, dzięki któremu włosy odrastają szybciej, a także stają się grubsze i pełniejsze.

Podczas korzystania z oleju rycynowego, można jednak spróbować innych metod naturalnych, przeznaczonych do stymulowania mieszków włosowych na tej części twarzy. Przeżyjmy się najważniejszym z nich:

 • Warto jeść pokarmy, które w naturalny sposób powodują wzrost włosów. Upewnij się, że zawierają odpowiednią ilość protein, witamin oraz kwasów tłuszczowych. W tym celu warto sięgać po awokado i łososia, które są szczególnie zalecane.
 • Naturalne produkty pielęgnacyjne, które stymulują wzrost włosów. Oprócz olejku rycynowego w składzie może znaleźć się olej migdałowy i olej jojoba, które uznawane są za idealne do kondycjonowania włosów i ich wzrostu. Warto zatem sięgać po naturalne szampony i odżywki do włosów.
 • Zmiany w stylu życia, które pomogą poprawić szybkość odrastania włosków brwi. Szczególnie dotyczy to większej aktywności fizycznej, ograniczenia używek, a także zmniejszenie stresu oraz większej ilości relaksu.

Jak długo to potrwa kuracja

Do utraty gęstości brwi przyczynia się zwykle kilka czynników, w tym niewłaściwa pielęgnacja, makijaż wykonywany przy pomocy szkodliwych kosmetyków, a często pewne uwarunkowania genetyczne. Jednym z głównych wątpliwości, na temat korzystania z olejku rycynowego w pielęgnacji stanowi pytanie – jak długo trzeba będzie czekać aż brwi odrosną?

Zwykle cykl wzrostu brwi jest inny niż na pozostałych częściach ciała. W porównaniu do cyklu wzrostu włosów na głowie jest zazwyczaj krótszy. Okres wzrostu może jednak się różnić w zależności od wieku i stanu zdrowia danego człowieka.

Podczas wielu obserwacji stwierdzono, że stosując olejek rycynowy na brwi w istotny sposób skrócono czas ich odrastania. Tak więc bez względu na to, jak cienkie brwi posiadasz, możesz się spodziewać pełnej ich długości w krótszym czasie, niż przy braku ich stymulacji. Wiele jednak zależy od indywidualnych cech danej osoby.

Nie ważne jak dobry, skuteczny i bezpieczny jest olej rycynowy, nigdy nie powinno się go używać “bezmyślnie”. Warto pamiętać, że niewłaściwe jego wykorzystanie może zawsze przynieść niespodziewane i niekorzystne rezultaty.

Polecamy kosmetyczny olej rycynowy nierafinowany

olej rycynowy nierafinowany

O czym należy pamiętać przy zakupie oleju rycynowego

Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać przed zakupem oleju rycynowego. Ponieważ istnieje wiele odmian tego produktu, a każdy z nich może mieć różne zastosowania. Warto być zatem pewnym czego konkretnie szukamy i jakich efektów oczekujemy.

Kiedy planujesz kupić olejek rycynowy na brwi to upewnij się, że jest on tłoczony na zimno. Informację taką można zawsze znaleźć na etykiecie. Będzie to oznaczać, że jest to najwyższej jakości produkt, całkowicie naturalny i wolny od chemicznych dodatków.

Podczas poszukiwań właściwego olejku warto sprawdzić w sklepach ze zdrową żywnością lub sklepach internetowych. Poszukiwanie supermarketach może skończyć się na zakupie wersji do zastosowań przemysłowych. Warto więc przed jego ostatecznym zakupem upewnić się, że wybrany olejek rycynowy na brwi będzie właściwej jakości.

Czego można oczekiwać od oleju rycynowego

Efekty działania oleju rycynowego mogą zależeć od wielu czynników. Każdy oczekuje pozytywnych wyników, jednak może zająć trochę czasu zanim staną się one widoczne. Zwykle po około 3-4 tygodniach stosowania oleju rycynowego do brwi jest się w stanie dostrzec nieco większą gęstość i pełność zarostu.

Podobnie jak w przypadku stosowania wielu innych kosmetyków naturalnych cierpliwość i wytrwałość to wszystko, co potrzebne. Niektóre oleje mogą bowiem działać nieco szybciej, a niektóre wolniej. Wiele również zależy od typu urody i genetyki danego człowieka.

Podsumowując

Raczej chyba nikt nie ma wątpliwości, że za pomocą oleju rycynowego osiągniemy gęste i grube brwi. Na umiarkowanym poziomie, olejek rycynowy będzie działać dobrze, bez żadnych skutków ubocznych.

Warto jednak pamiętać, że jego stosowanie nie jest zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Jeśli chodzi o stosowanie oleju rycynowego na brwi należy również uważać, aby nie pozwolić na kontakt z oczami. Każde dostanie się olejku do śluzówki oka może prowadzić do skrajnego podrażnienia, zaczerwienienia lub silnego bólu.

Jeśli znasz jakieś inne metody naturalne, które są w stanie zapewnić gęste brwi, koniecznie podziel się nimi poniżej w polu komentarza.

Jedna odpowiedź na Olejek rycynowy na brwi – Wszystko co warto wiedzieć

 1. Birbis - Odpowiedz

  27/12/2018 at 23:42

  Zdecydowanie najmocniejszy i najbardziej skoncentrowany w ekstrakt jest olejek rycynowy z jamajki.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.