Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Żeń-szeń koreański (Panax Ginseng)

Żeń-szeń koreański

Żeń-szeń koreański (INCI: Panax Ginseng) to rodzaj byliny z rodziny araliowatych. W naturalnych warunkach występuje na dzikich terenach Chin, Korei i Japonii. Korzeń żeń-szenia jest jednym z najbardziej popularnych składników, stosowanych w tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Stanowi prawdziwe bogactwo panaksozydów, aminokwasów, wapnia, żelaza, fosforu oraz witamin B1, B2, B12, C i E. Jego nazwa, pochodząca z języka chińskiego, znaczy “człowiek-korzeń”, co jest podyktowane skojarzeniem kształtu kłącza. Żeń-szeń koreański jest częstym składnikiem wielu produktów energetycznych.

Właściwości żeń-szenia koreańskiego w kosmetyce:

  • silne odżywianie skóry,
  • doskonałe właściwości odmładzające i regenerujące,
  • przedłużanie życia komórek,
  • silne działanie redukujące zmarszczki,
  • pobudzanie krążenia krwi w skórze,
  • ujędrnianie i pomoc w odbudowie kolagenu.

Żeń-szeń koreański zawiera bogatą kompozycję silnych antyoksydantów, a także wielu innych składników bioaktywnych. Doskonale poprawia mikrokrążenie, a także skutecznie pobudza procesy regeneracyjne. Może być stosowany na skórę głowy, dzięki czemu będzie wzmacniał włosy oraz zapobiegał ich wypadaniu oraz łysieniu. Ekstrakty żeń-szenia w kosmetykach ekologicznych przyczyniają się do usprawniania przepływu krwi i limfy, dzięki czemu mogą skutecznie wspomagać redukcję cellulitu. Jest on również chętnie stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych, przeznaczonych do zapobiegania wypadaniu włosów.

Dzięki poprawie ukrwienia i polepszeniu cyrkulacji substancji odżywczych oraz tlenu, pozwala na wzmocnienie struktury włosów. Bywa dodawany do hydrolatów zapewniając właściwości tonizujące. Żeńs-zeń koreański stanowi także częsty składnik naturalnych kremów i mleczek do ciała. Dzięki połączeniu z kwasem hialuronowym możliwe jest uzyskanie znakomitego serum Anti-Age. Zwykle jego zawartość nie przekracza 10% zawartości danego kosmetyku.

 

[flo_button url=”https://www.lifetree.pl/leksykon-skladnikow-kosmetykow-naturalnych/” style=”green” size=”medium” type=”square” target=”_self”] Leksykon składników kosmetycznych INCI [/flo_button]

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.