Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

5 prostych sztuczek na odświeżenie wyglądu twarzy

twarzy

Twoje zdolności makijażystki bywają wystawiane na próbę, gdy musisz pokazać się w pracy ze świeżym obliczem po całonocnym imprezowaniu. Choć wewnątrz zapewne czujesz się marnie, dzięki kilku sprytnym sztuczkom możesz ukryć zmęczenie na twarzy.

Obudź swoją cerę, przywróć oczom iskrę i zetrzyj z twarzy wymizerowany wyraz! Wspomniane sztuczki są bardzo proste i nie wymagają wiele czasu. Tuż po imprezie zjaw się zatem w biurze świeża i promieniejąca, zaskakując wszystkich!

1. Ociepl cerę twarzy

Bez odpowiedniej ilości snu cera twarzy praktycznie zawsze będzie wyglądała na zmęczoną. Umyj twarz zimną wodą, a następnie nałóż podkład w odcieniu cieplejszym niż kolor twojej skóry. Postaraj się wyszukać kosmetyk, który nie jest ciężki i nienaturalnie wybiela.

Weź chusteczkę i zetrzyj trochę podkładu z policzków. Sprawi to, że będą sprawiały wrażenie naturalnie zarumienionych, gdy nałożysz na nie róż, nie wywołując jednocześnie wrażenia sztuczności.

2. Rozjaśnij oczy

Cienie i worki pod oczami potęgują wrażenie zmęczenia i postarzają. Przywróć spojrzeniu blask dzięki zmyślnemu makijażowi, używając kosmetyków odpowiednich do typu cery. Wetrzyj nawilżający, szybko wchłaniający się krem pod oczy, a następnie nałóż korektor o dwa tony jaśniejszy od twojego koloru cery. Użyj czarnej oraz brązowej kredki do oczu, a także fioletowej, by rozjaśnić oczy.

3. Ożyw policzki muśnięciem koloru

Róż na policzkach rozjaśni twarz, dzięki czemu wydasz się żywsza i tryskająca zdrowiem. Wybierz kolor fuksji i rozpyl go na policzkach, dzięki czemu staną się pełniejsze i bardziej rumiane.

4. Otwórz oczy

Użyj zalotki, aby podnieść rzęsy, dzięki czemu oczy wydadzą się większe. Dodaj połyskliwy cień, aby uzyskać delikatniejszy i młodszy wygląd twarzy. Zastosuj również tusz do rzęs zwiększający objętość, który uwypukli rzęsy i odwróci uwagę od twojego zmęczenia.

5. Pomaluj usta

Jeśli będą wyglądały na zmęczone, zdradzą twój sekret. Wybierz różowy odcień pomadki, który będzie współgrał z kolorem policzków i przywróć ustom życie. Gdy wyglądasz na zmęczoną, nigdy nie używaj szminki w kolorze cielistym. Zdaje on egzamin wyłącznie przy zdrowej, świeżej cerze twarzy. Uzupełnij makijaż ust konturówką, aby zapobiec rozmazywaniu się konturów. Użyj kredki o neutralnym odcieniu, by zachować wrażenie naturalności.

Nieważne, czy całą noc przehulałaś, czy też spędziłaś, ślęcząc nad ważnym dokumentem – twoi koledzy z pracy nie muszą tego rozpoznać po twojej twarzy. Wprowadzając w życie opisane wyżej sztuczki, uzyskasz świeży, żywy wygląd, dzięki czemu łatwo ich zwiedziesz. Po prostu wyjdź z domu, wyglądając tak, jakbyś spędziła noc w wygodnym łóżku. Niech inni ci zazdroszczą!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.