Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Mycie twarzy – Najważniejsze porady i wskazówki

mycie twarzy

Mycie twarzy wydaje się dziecinnie prostą i mało znaczącą codzienną czynnością, czyż nie? Będziesz zaskoczona, gdyż wcale tak nie jest. Nie wystarczy stosowanie kosmetyku do mycia twarzy. Mycie twarzy zawsze wymaga czegoś więcej?

Każdy chciałby mieć czyste, promieniejące i piękne oblicze, lecz aby takie osiągnąć, należy pamiętać o paru rzeczach. Warto wiedzieć, iż używanie drogich produktów nie jest konieczne do uzyskania promiennej i zdrowej cery. Wystarczy, że będziesz podążać za poniższymi wskazówkami i nie popełniać podstawowych błędów.

  1. Umyj ręce

Każde mycie twarzy należy zacząć od dokładnego mycia dłoni. Jest to o tyle istotne, że na rękach mogą znajdować się zanieczyszczenia, które, chcąc nie chcąc, przeniesiesz na skórę twarzy. Rezultatem będą wypryski, alergie, itp. Dlatego tak ważne jest użycie mydła i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń.

          Sprawdź ofertę Naturalne mydła i żele do mycia

 

  1. Oczyszczanie

Kilka razy delikatnie spryskaj skórę wodą. Okazjonalnie, najlepiej raz w tygodniu, poddaj ją działaniu pary. Możesz wykonać taki zabieg w domu. W tym celu zagotuj wodę w czajniku, a następnie przelej ją do niewielkiej miski. Owiń ręcznik dookoła głowy i pochyl się nad naczyniem, tak aby para mogła dosięgnąć twojej twarzy. Powinno to trwać przez ok. 5-10 minut. Zabieg otworzy pory i ułatwi oczyszczanie skóry twarzy.

Następnie nałóż na twarz kosmetyk oczyszczający odpowiedni dla twojego typu cery i delikatnie wetrzyj go w skórę za pomocą powolnych, okrężnych ruchów w górę. Nie używaj intensywnie działających środków, gdyż mogą one przesuszać skórę. W zależności od potrzeb możesz użyć mleczka lub toniku do czyszczenia twarzy.

Opłucz twarz zimną wodą z kranu – spryskuj ją, dopóki nie usuniesz ostatnich resztek kosmetyku. Kolejną ważną kwestią jest złuszczanie. Należy w tym celu stosować łagodny peeling lub scrub co najmniej dwa razy w tygodniu. Może być poprzedzony zabiegiem parowym – wtedy lepiej usunie brud, zanieczyszczenia oraz zaskórniki.

          Sprawdź ofertę Naturalne produkty do oczyszczania twarzy

 

  1. Osuszanie

Większość osób sięga po byle jaki kawałek materiału, który mają pod ręką. Bywa to ręcznik kąpielowy, a niekiedy nawet rękaw koszuli! Z punktu widzenia pielęgnacji cery jest to niedopuszczalne. Prawidłowe mycie twarzy wymaga czegoś więcej. Posłuż się miękkim, czystym ręcznikiem. Skóra na twarzy jest cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałej powierzchni ciała. Myjki, których przeważnie używamy, są dla niej zbyt szorstkie. Dlatego też musisz zaopatrzyć się w wyjątkowo miękki ręcznik.

Pamiętaj, że nigdy nie wolno trzeć twarzy ręcznikiem. Delikatnie osusz ją miękką tkaniną, która wchłonie wodę, pozostawiając na skórze cieniutką wilgotną warstewkę. Wycieranie prowadzi do przesuszenia cery, co nadaje jej matowy wygląd.

 

  1. Nawilżanie

Następnym krokiem jest nałożenie na twarz środka nawilżającego. Pamiętaj, iż działają one najlepiej, gdy skóra wciąż jest lekko wilgotna. Tak więc nie należy osuszać jej kompletnie przed tym etapem. W tym celu należy użyć kremu właściwego dla twojego typu cery. Należy również dobrać go właściwie do pory dnia, gdyż kremy do twarzy na dzień i na noc różnią się często swoim składem i właściwościami. Najważniejsze jednak to pamiętać, że każde mycie twarzy musi zakończyć się nawilżeniem skóry.

          Sprawdź ofertę Naturalne kremy do twarzy

 

Przestrzeganie powyższej prostej procedury pomoże ci uzyskać cerę promieniejącą zdrowiem. Zatem do dzieła! Prawidłowe mycie twarzy to nic trudnego.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.