Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jak uzyskać młodszy wygląd twarzy – 10 wskazówek

wygląd

Każda kobieta chciałaby młodszy i naturalny wygląd. Jest również gotowa na wiele, aby to osiągnąć. Gdy się starzejemy, na naszej skórze zaczynają się pojawiać zmarszczki, linie mimiczne oraz ciemniejsze plamy. Jakie są naturalne sposoby żeby nasz wygląd był lepszy?

Nie da się cofnąć czasu, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz makijażowi można zapewnić skórze wszystko, by nasz wygląd stał się młodszy i bardziej świeży. Istnieje parę sztuczek, dzięki którym – mimo pewnych ograniczeń – da się osiągnąć wygląd młodszy o 5 lat. Nie powinno się ich nadużywać, gdyż można uzyskać efekt raczej groteskowy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, dotyczących zarówno codziennej pielęgnacji skóry, jak i technik makijażu. Odpowiednie rezultaty uzyskasz dzięki systematyczności.

Naturalne sposoby by uzyskać lepszy wygląd

  1. Peeling

Peeling to pierwszy krok by nasza skóra skóry zyskała bardziej świeży wygląd. Usuwa martwe komórki nakórka twarzy i niweluje uszkodzenia powstałe pod wpływem słońca. Świeży wygląd osiągniesz, stosując peeling z alfa-hydroksykwasami. Warto również sięgać po peeling z naturalnych składników, a także domowy.

  1. Maseczka liftingująca

Jest to maseczka stworzona z myślą o redukcji zmarszczek na twarzy. Jeśli chcesz nałożyć makijaż, zaleca się odczekanie kilku godzin po omawianym zabiegu. Maseczki liftujące pozwalają na regeneracje skóry twarzy i jej odprężenie. To bardzo przydatny sposób by zacząć wyglądać dobrze i znacznie młodziej, jednak musi być stosowany dość regularnie.

  1. Nawilżanie

Codzienne nawilżanie skóry niezwykle silnie wpływa na nasz wygląd. Gdy się starzejesz, Twojej skórze powoli zaczyna brakować odpowiedniego natłuszczenia. Stąd tak ważne jest, aby regularnie ją nawilżać. Nawilżanie jest absolutnie zabiegiem podstawowym, który powinien być stosowany co najmniej 2 razy dziennie. Oczywiście należy stosować inne kremy na noc, a inne na dzień. Właściwa pielęgnacja skóry twarzy to stały proces, wymagający często różnorodnych zabiegów.

  1. Unikanie słońca

Maksymalnie chroń skórę przed słońcem. Zawsze, gdy wychodzisz na zewnątrz między godz. 10 a 16, powinnaś używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Należy uzupełniać jego warstwę co 4 godziny. Należy przy tym pamiętać, że działanie promieni słonecznych jest podstawową przyczyną starzenia się skóry.

  1. Podkład

Podkład stanowi gładką bazę dla makijażu, zmienia wygląd powierzchni skóry i zwykle daje znacznie lepszy wygląd. Oprócz tego utrwala makijaż. Podkłady o niewielkich właściwościach rozświetlających są korzystniejsze dla podkreślenia naturalnej urody. Nadają skórze promienny wygląd i niewątpliwie pozwalają wyglądać dobrze i znacznie młodziej.

  1. Korektor

Dobierz korektor pasujący do koloru twojej cery, aby ukryć cienie pod oczami, ciemniejszą powierzchnię w okolicy ust oraz inne ciemne fragmenty skóry. W przeciwnym razie zamiast wyglądać dobrze zaczniesz wyglądać na zmęczoną. Korektor pozwala na widoczną zmianę optyczną twojego wyglądu.

  1. Puder w płynie z przeciwutleniaczami

Gdy się starzejemy, zmniejsza się natłuszczenie naszej skóry. W związku z tym używanie sypkiego pudru może nadać skórze starszy wygląd, natomiast puder w płynie ją odmłodzi. Najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk zawierający przeciwutleniacze, które chronią skórę przed działaniem słońca, zanieczyszczeń oraz wolnych rodników. Używając pudru należy bardzo uważać by wyglądać dobrze, gdyż można czasem przesadzić i zamiast wyglądać młodziej, wygląda się na podstarzałą pudernicę.

  1. Rozświetlacz

Rozświetlacz rozjaśnia policzki oraz okolice oczu. Najlepiej działa rozświetlacz w kremie. Wybierz taki o złotym odcieniu. Kładąc jasne cienie na łuki brwiowe, optycznie podniesiesz oczy. To bardzo cenny sposób na odmłodzenie swojego wizerunku i znacznie lepszy wygląd.

  1. Róż

Z wiekiem skóra traci objętość, twarz staje się bardziej kanciasta, a policzki – zapadnięte. Jeżeli chcesz wyglądać dobrze i sporo młodziej, zdecyduj się na róż. Staraj się unikać ciemnych oraz jaskrawych kolorów. Róż w kremie przyniesie bardziej naturalny i satysfakcjonujący efekt.

  1. Kredka do oczu

Podkreśl oczy, wybierając kredkę w odpowiednim kolorze. Nałóż kolor niebieski tuż pod krawędzią dolnej powieki lub pod dolną linią rzęs. To optycznie poszerzy oczy i odmłodzi spojrzenie. Uzupełnij wizerunek pasującym cieniem do powiek oraz tuszem do rzęs. Całość zapewni znacznie lepszy wygląd.

Jeżeli chcesz wyglądać dobrze i znacznie młodziej o kilka lat skorzystaj z powyższych porad. Te proste rozwiązania sprawią, iż twoja twarz będzie miała znacznie lepszy i naturalny wygląd!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.