Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Trądzik – 10 wskazówek jak z nim wygrać

Młoda kobieta starająca się zwalczać trądzik

Niedoskonałości, wypryski, pryszcze? Jakkolwiek je nazwiesz, wciąż jest to trądzik. Ta dolegliwość skórna stwarza problemy, które mogą mieć druzgocący wpływ na twój wygląd oraz pewność siebie. Poznaj 10 wskazówek by się go skutecznie pozbyć.

Jeżeli nie należysz do grona szczęśliwców o idealnej cerze, będziesz musiała znaleźć sposób na radzenie sobie ze skutkami problemów skórnych, których źródłem jest trądzik. Zamiast poddawać się bez walki, naucz się im przeciwdziałać.

Oto parę wskazówek na temat pielęgnacji cery, które pomogą ci poprawić jej wygląd i na stałe pozbyć się trądziku.

Wskazówka nr 1: Woda i mydło

W przeciwieństwie do obiegowej opinii, nie powinnaś używać drażniącego mydła do pielęgnacji cery. Jest to szczególnie niewskazane w przypadku problemów z trądzikiem. Zaopatrz się w łagodne, hipoalergiczne mydło i myj nim twarz trzy razy dziennie. Ważne, aby za każdym razem dokładnie opłukać twarz zimną wodą i unikać stosowania szczoteczek czy myjek. Namydl ręce tak, aby powstała piana i zwyczajnie umyj twarz. Należy przy tym pamiętać, że prawidłowe i regularne mycie skóry twarzy to podstawowy element walki z trądzikiem.

Mydło ługowe ma kwasowe pH, dzięki czemu doskonale nadaje się do dbania o cerę w domu. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku osób dotkniętych trądzikiem. Warto również sięgnąć po mydła naturalne, bez zawartości sztucznych barwników czy środków pieniących.

Wskazówka nr 2: Złuszczaj skórę

Utrzymanie równowagi pomiędzy złuszczaniem i nawilżaniem bywa trudne. Rozejrzyj się za produktami do peelingu przeznaczonymi do cery podatnej na trądzik. Wielu lekarzy zaleca regularne złuszczanie skóry nawet w sytuacji, gdy są na niej obecne objawy trądziku. Pomaga ono usuwać bakterie oraz pozostałości martwego naskórka, które zatykają pory.

Nie należy jednak stosować zbyt silnych peelingów, gdyż mogą one doprowadzić do silnych podrażnień. Najlepiej w tym celu wykorzystać delikatniejsze kosmetyki naturalne, bogate w organiczne składniki antyseptyczne.

Dermabrazja to kolejna metoda warta rozważenia. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań w przypadku uporczywie nawracającego trądziku. Jeżeli jest on dla ciebie krepującym problemem, warto zastosować powyższe porady w warunkach domowych.

Wskazówka nr 3: Wybierz odpowiedni produkt do oczyszczania cery

Musisz regularnie oczyszczać twarz, aby redukować nadmierne wydzielanie potu oraz łoju. Rozejrzyj się za łagodnym środkiem, który nie podrażni cery, najlepiej z grupy kosmetyków naturalnych. Niezależnie od postaci, jaką przyjmuje trądzik, cera twarzy powinna być oczyszczana dwukrotnie w ciągu dnia.

Musisz znaleźć środek bez składników trących i podrażniających skórę. Najlepsze produkty przeciwko trądzikowi nie zawierają alkoholu, który nie tylko dobrze odkaża ale i wysusza skórę.

Dobierz kosmetyk odpowiedni to twojego typu cery – suchej, tłustej lub mieszanej. Pamiętaj, że nie należy nadużywać produktu oczyszczającego, gdyż w żaden sposób nie przyspieszy to kuracji przeciw trądzikowi.

Wskazówka nr 4: Wypróbuj skuteczność naturalnego olejku cedrowego

Pielęgnacja skóry z wykorzystaniem ziół i olejków naturalnych jest bezpieczna, skuteczna i łatwa do wprowadzenia w życie. Warto jednak pamiętać, że olejki należy stosować z zachowaniem ostrożności, gdyż mogą one zatykać pory skóry.

Jeden z najlepszych sposobów walki z trądzikiem to aplikacja olejku cedrowego na problematyczne rejony skóry. Nanieś kilka kropli na wacik i delikatnie wetrzyj w zmienioną cerę. Wystarczy niewielka ilość olejku, aby czerpać korzyści z jego naturalnego działania antyseptycznego. Nie należy jednak zostawiać olejku na twarzy zbyt długo.

Wskazówka nr 5: Maseczki na twarz

Na trądzik pomóc może szeroka gama maseczek na twarz. Mogą one zawierać borowinę, błoto, glinkę, sól morską lub ekstrakty z owoców. Warto ją stosować po wcześniejszym oczyszczeniu lub złuszczeniu twarzy.

Aplikacja maseczek zajmuje codziennie od 30 minut do godziny. Należy jednak pamiętać, iż niektóre z nich są w stanie nawet nasilić problemy.

Maseczki mogą również działać wysuszająco. Przypuszczalnie upłyną tygodnie lub nawet miesiące, zanim dostrzeżesz jakąkolwiek poprawę, tak więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź na Trądzik – 10 wskazówek jak z nim wygrać

  1. Kelli - Odpowiedz

    19/05/2016 at 01:12

    Ja mam już dość tych pryszczy. Mam nadzieję że za kilka lat już o tym zapomnę!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.