Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Oczyszczanie skóry i właściwa pielęgnacja twarzy

oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry twarzy jest tylko pierwszym krokiem w codziennej pielęgnacji cery. Wraz z tonizowaniem i nawilżaniem zapewniają skórze zdrowy i naturalny wygląd, a także zabezpieczają ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Uroda nigdy nie będzie kompletna bez świeżej, promiennej cery. Niestety nie każdemu jest ona dana przez naturę. Skóra to jeden z najdelikatniejszych elementów naszego ciała – nawet osoby, które nie mają z nią problemów, powinny ją troskliwie pielęgnować. Te zaś, które mają mniej szczęścia, muszą włożyć wiele pracy w to, by uzyskać świetlistą, gładką i piękną cerę.

Różni ludzie mają różne typy cery: może być ona normalna, tłusta, sucha, wrażliwa lub mieszana. Podstawą pielęgnacji każdego z typów cery jest jednak jej oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie.

Dlaczego skóra wymaga oczyszczania, tonizowania oraz nawilżania

Funkcjonowanie wśród kurzu, dymu i zanieczyszczeń negatywnie wpływa na cerę, czyniąc ją matową, suchą, bladą i pozbawioną życia. Regularny kontakt z owymi czynnikami stopniowo ją niszczy. Jeżeli nie chcesz, by przedwcześnie straciła swój urok, musisz o nią nieustannie dbać. Najprostszym i najskuteczniejszym na to sposobem jest jej regularne oczyszczanie skóry twarzy, a następnie tonizowanie jej i nawilżanie.

Oczyszczanie skóry twarzy

Korzyści: Oczyszczanie skóry twarzy to najskuteczniejszy sposób na usuwanie kurzu, brudu i martwych komórek naskórka. Służy też pozbywaniu się nałożonej wcześniej warstwy makijażu. Oczyszczanie uwalnia skórę od wszystkiego, co może ją oblepiać, otwiera pory i pozwala jej oddychać. Regularne oczyszczanie skóry przynosi efekty w postaci świeżej i czystej twarzy.

Przebieg:

 • Dokładnie umyj ręce mydłem, aby usunąć kurz i bakterie.
 • Używaj dobrego jakościowo kosmetyku do mycia twarzy, aby pozbyć się kurzu, który do niej przylgnął. Pamiętaj, że taki środek usunie zewnętrzną warstwę brudu, lecz nie wystarczy, by uwolnić twarz od wszelkich zanieczyszczeń.
 • Po myciu możesz zabrać się za delikatny peeling. Dzięki temu pozbędziesz się zaskórników i martwych komórek naskórka.
 • Następnie osusz skórę czystym ręcznikiem.
 • Zanurz wacik w fito-mleczku kosmetycznym – zależnie od tego, do czego masz dostęp i rozprowadź je dokładnie po całej twarzy. Po paru minutach usuń środek za pomocą suchego wacika. Jeszcze raz opłucz twarz letnią wodą.

Tonizowanie skóry twarzy

Korzyści: Tonizowanie pomaga usuwać pozostałości zanieczyszczeń lub kosmetyków myjących. Pozwala również przywracać naturalne pH skóry, przygotowując ją na nawilżanie. Tonizowanie zawsze następuje po oczyszczaniu skóry, dzięki któremu cera ma możliwość wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej.

Przebieg:

 • Toniki z organicznym kwasem glikolowym lub alfa-hydroksylowym są najskuteczniejsze w przypadku niemal wszystkich typów cery.
 • Dobrym sposobem jest również naturalne tonizowanie. Dla cery normalnej oraz suchej użyj mieszanki świeżego soku z ogórka z jogurtem w funkcji ściągającej.
 • Dla cery suchej polecana jest mieszanka białka jaja z miodem oraz kilkoma kroplami soku z cytryny.
 • Nałóż tonik za pomocą wacika na całą twarz z wyjątkiem oczu oraz ust. Wcieraj tonik ruchami ku górze i na zewnątrz.

Nawilżanie skóry twarzy

Korzyści: Pozwala przywrócić naturalne nawilżenie twarzy, czyniąc cerę miękką, jędrną i promienną. Jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji, w której oczyszczanie skóry jest jednym z najważniejszych elementów.

Przebieg:

 • Po oczyszczaniu skóry i tonizowaniu twarz wymaga nawilżania, aby uzupełnić ubytki wilgoci.
 • Umyj ręce przed nałożeniem na twarz środka nawilżającego.
 • Wetrzyj kosmetyk głęboko w skórę, wykonując okrężne ruchy ku górze.
 • Nie nadużywaj środka nawilżającego, gdyż może on zatykać pory, co sprzyja powstawaniu zaskórników i pryszczy.

O czym warto pamiętać przy codziennym oczyszczaniu skóry twarzy

Dla większości kobiet codzienne oczyszczanie skóry twarzy to absolutna rutyna, jednak warto pamiętać, że często dobór odpowiednich kosmetyków może w największym stopniu decydować o jego skuteczności. Szczególnie ważny jest dobór kosmetyków nawilżających, odpowiednich do wieku i typu cery. Warto sięgać po produkty oparte na składnikach naturalnych, bez zawartości SLS, parabenów i silikonów, które są znacznie bezpieczniejsze i mniej szkodliwe dla zdrowia.

Wśród kosmetyków naturalnych można również znaleźć produkty przeznaczone dla skóry dojrzałej, doskonale ujędrniające i opóźniające procesy starzenia.

Jedna odpowiedź na Oczyszczanie skóry i właściwa pielęgnacja twarzy

 1. Kami - Odpowiedz

  02/09/2014 at 14:26

  Moim największym problemem jest ciągły pospiech i wieczorne zmęczenie. Czasem nie chce mi się zbyt dokładnie oczyszczać twarzy. Musze jednak przyznać, po dobrym kremie nawilżającym mam dużo delikatniejszą cerę.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.