Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Borowina z Morza Martwego – Jakie ma właściwości

borowina

Już w starożytnym Egipcie znano lecznicze właściwości oraz dobroczynne działanie na skórę jakie daje borowina z Morza Martwego. Czarne błoto z dna tego niezwykłego zbiornika stosowane było z powodzeniem w pielęgnacji oraz w licznych kuracjach zdrowotnych już od wielu setek lat.

Dziś wiemy, iż swoje cudowne właściwości borowina zawdzięcza m.in. znacznej zawartości magnezu oraz 35 innych minerałów. Dzięki nim jest ona niezwykle skuteczna w podtrzymywaniu młodego wyglądu skóry i leczeniu różnych dolegliwości. Borowina z Morza Martwego zawiera takie związki jak: tlenek magnezu, tlenek wapnia, tlenek żelaza oraz tlenek krzemu.

Naturalna borowina ma postać błota, które powstaje na drodze erozji, a także trwa bardzo wiele lat. Interakcja związków organicznych z wodą źródlaną z rejonu Morza Martwego, obfitującego w sole oraz minerały, to proces, który dał początek owej niezwykłej mieszaninie. Zastosowanie błota z Morza Martwego zostało dość dogłębnie przebadane pod kątem korzyści zdrowotnych oraz właściwości leczniczych. Ogólnie rzecz biorąc, działa ono korzystnie na włosy, ciało, a nawet umysł, który się doskonale relaksuje i koi. Czyni skórę miękką i promienną, jak również dba o zdrowie skóry głowy.

Działanie na skórę

Obfitość minerałów w borowinie z Morza Martwego to podstawa jej dobroczynnego działania na skórę – są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tego organu. Dodatkowo w naturalny sposób pochłaniają i zatrzymują wodę, chroniąc skórę przed przesuszeniem i opóźniając procesy starzenia.

Dodatkowe składniki zawarte w błocie z Morza Martwego pomagają w oczyszczaniu skóry i uwalnianiu jej od toksyn. Siarka zmiękcza jej zewnętrzną warstwę i sprzyja szybkiemu odnawianiu się komórek. Glina działa jak peeling, pomagając usuwać martwe komórki naskórka. W efekcie skóra jest wyraźnie odmłodzona i bardziej ściągnięta. Ze względu na wysoką zawartość soli w błocie na skórę działa ciśnienie osmotyczne, dzięki czemu płyny przyciągane są do wyższych jej warstw, co sprzyja leczeniu cellulitu oraz zapewnia gładkość.

Przynosi ulgę w różnych dolegliwościach

Badacze odkryli, iż borowinę z powodzeniem można wykorzystać w leczeniu przewlekłych dolegliwości skórnych. Grupa testowa, poddana działaniu błota z Morza Martwego, wykazała wybitną poprawę w porównaniu z tymi, którzy nie mieli styczności z owym specyfikiem. Jedno z badań wykazało, iż borowina jest również skuteczna w usuwaniu skutków ubocznych radioterapii u pacjentów po kuracji antynowotworowej, w znacznym stopniu je łagodząc.

Dolegliwości skórne takie jak łuszczyca, egzema czy trądzik również mogą być z powodzeniem łagodzone za pomocą borowiny z Morza Martwego. Obfitość zawartych w nim minerałów przyspiesza złuszczanie i przywraca naturalne pH skóry. Borowina nie jest w stanie trwale wyleczyć wspomnianych przypadłości, lecz jej regularne stosowanie przynosi zauważalną ulgę i trzyma choroby skóry w ryzach.

Borowina poprawia wygląd cery

Maseczka z błota z Morza Martwego poprawia wygląd cery, wpływając korzystnie na jej elastyczność, zmniejszając pory, zmarszczki oraz linie mimiczne. Wysychając, wyciąga z komórek skóry toksyny, które dostały się tam za sprawą nieodpowiedniej diety. W efekcie twarz jest czysta i odświeżona.

Borowina z Morza Martwego znajduje również zastosowanie w leczeniu trądziku. Jej osmotyczne właściwości sprawiają, iż wyciąga z cery brud, bakterie, tłuszcz oraz wszelkie zanieczyszczenia, które się na niej zgromadziły. Duża koncentracja soli pomaga w wysuszaniu pryszczy, zaś antybakteryjne działanie błota hamuje dalsze namnażanie się zarazków. Istnieje wiele kosmetyków naturalnych, które co prawda nie zawierają borowiny jako takiej, lecz mają w swoim składzie minerały, które można w niej znaleźć.

Zapobiega wypadaniu włosów i pomaga w leczeniu łupieżu

Maseczki z błota z Morza Martwego mogą być pomocne w przypadku problemu utraty włosów. Czynniki genetyczne, stres oraz infekcje skóry głowy mogą być przyczyną łysienia. Gdy naczynia krwionośne w mieszkach włosowych kurczą się, odcięty zostaje dopływ tlenu oraz składników odżywczych; nie docierają białka, które są niezbędne do formowania się i wzrostu włosów. W związku z tym procesy owe ulegają upośledzeniu, a włosy wypadają przedwcześnie. Aby skorzystać z dobroczynnego działania, jakie daje borowina z Morza Martwego, wmasuj ją w skórę głowy i pozostaw na 10 minut. Spłucz i umyj włosy szamponem tak jak normalnie.

Borowina jest również skuteczna w leczeniu łupieżu. Ziemia bogata w glinę wchłania nagromadzony brud oraz tłuszcz ze skóry głowy, pomagając w jej oczyszczaniu. Obecny w błocie mangan zwiększa przepływ krwi przez niewielkie naczynia krwionośne w obrębie skóry głowy, wspomagając wzrost włosów i zapobiegając łysieniu.

Borowina zmniejsza występowanie cellulitu

Borowina z Morza Martwego zawiera wysokie stężenie minerałów, takich jak magnez, wapń oraz potas. Wspomagają one krążenie krwi, kojąc nerwy. Cellulit to tłuszcz podskórny o grudkowatej postaci. Powstaje, gdy tłuszcz oraz płyny zostają uwięzione w tkankach położonych blisko powierzchni skóry. Wmasowując błoto z Morza Martwego w problematyczne obszary, pobudzisz krążenie krwi i oczyścisz pory z toksyn. To z kolei pomoże zniwelować nieestetyczne grudki i cellulit zacznie ustępować.
 

borowina z morza martwego

 

 

Sprawdź naszą ofertę naturalnej borowiny z Morza Martwego

 


 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.