Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jak skutecznie zwalczać kurze łapki wokół oczu

kurze łapki

Wiele osób kurze łapki nazywa zmarszczkami śmiechu lub liniami charakteru, jednak ich prawdziwy charakter pozostaje ten sam, gdyż są nieuniknioną oznaką starzenia skóry. Wraz z wiekiem zmarszczki zaczynają pojawiać się w zewnętrznych kącikach oczu, bardzo często już w wieku dwudziestu kilku lat. Można jednak temu skutecznie zapobiegać.

Skóra twarzy posiada doskonałe i naturalne właściwości rozciągające, często nazywane elastycznością. Oznacza to, że może wracać do swojej pierwotnej postaci w wyniku działania mięśni mimicznych, które poddają ją stałym skurczom i rozciąganiu. Niestety, wraz z wiekiem nasza skóra traci na elastyczności, w wyniku czego tworzą się tzw. zmarszczki mimiczne.

Mają one często bardzo nieregularny charakter i występują w postaci bruzd oraz stale rosnącego zwiotczenia. Z biegiem czasu kurze łapki, zmarszczki na czole, wokół oczu, czy ust trwale zmieniają wyraz twarzy. Przyczyną tego stanu jest głównie zmniejszenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, dwóch podstawowych białek odpowiedzialnych za zachowanie elastyczności i sprężystości.

Najbardziej skutecznym sposobem na uniknięcie kurzych łapek byłoby zapewne unikanie śmiechu, mrużenia oczu czy spania z twarzą przy poduszce. Jest to jednak w praktyce zupełnie niemożliwe, dlatego należy szukać innych skutecznych sposobów na opóźnienie oznak starzenia skóry twarzy.

Podstawowym do tego krokiem jest odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych UV. Narażanie twarzy na długotrwałe działanie słońca jest bowiem jedną z podstawowych przyczyn przyśpieszonego powstawania zmarszczek. Podobna sytuacja występuje przy paleniu tytoniu, które uruchamia niszczące procesy biochemiczne, skutkujące znacznie szybszym starzeniem skóry.

Powiedzmy, że codziennie używasz kremu ochronnego z filtrem i nie tykasz się papierosów, a kurze łapki i tak się pojawiają. Z oczywistych względów należy się domyślać, że są one znacznie płytsze i mniej widoczne, niż gdyby nie stosować tych podstawowych środków zaradczych. Można jednak dla skóry twarzy zrobić coś o wiele więcej?

Kremy na kurze łapki

W pierwszej kolejności warto pamiętać, że gdy skóra traci nawilżenie jej elastyczność znacznie spada, co prowadzi do szybszego pojawiania się zmarszczek. Istnieje jednak kilka naturalnych sposobów na skuteczne zaradzenie temu. Pierwszą podstawową zasadą jest picie dużej ilości wody, najlepiej mineralnej z dodatkiem cytryny. Należy jednak pamiętać, że jednorazowe picie większej ilości niż szklanka mija się z celem, gdyż organizm nie będzie w stanie przyswoić większej ilości płynu na raz.

Drugim podstawowym sposobem na zachowanie właściwego nawodnienia skóry jest regularne stosowanie kremów nawilżających. Dla większości osób wybór odpowiedniego produktu wcale nie jest taki prosty. Wielki wybór dostępnych na rynku kremów wcale nie ułatwia tego zadania. Wszyscy producenci zachwalają swoje produkty, zapewniając ich cudowne właściwości. Często również wskazują na jakieś niezwykłe składniki uzasadniające ich niezwykle wysoką cenę. Wszyscy zapewniają również, że dzięki ich produktom trwale pożegnasz kurze łapki, zmarszczki na czole oraz inne oznaki starzenia skóry. Które z nich rzeczywiście działają?

Wiele spośród kremów dostępnych w sklepach bez recepty, przy regularnym stosowaniu może rzeczywiście efektywnie zmniejszyć występowanie kurzych łapek i innych zmarszczek mimicznych. Nie da się jednak żadnymi metodami całkowicie i trwale przywrócić skórze młodzieńczej jędrności i elastyczności. Z tego powodu nie warto liczyć na wygląd 20 latki, posiadając w metryce 30 lat więcej. Zdecydowanie jednak warto szukać i mądrze kupować kremy, zawierające najcenniejsze substancje czynne, takie jak retinol, alfa-hydroksykwasy czy peptydy.

Kremy przeciwzmarszczkowe typu Anti-Age dzięki wyższej zawartości tych składników pozwalają na przywrócenie cerze znacznie świeższego i młodszego wyglądu, a także powierzchowne wygładzenie nierówności skóry. Osiągane efekty w znacznej mierze zależą od systematyczności pielęgnacji oraz prowadzonego trybu życia. Można również skorzystać z kosmetyków naturalnych, wzbogaconych niezwykle cennymi składnikami roślinnymi, o wielowiekowych tradycjach upiększających.

Chociaż stała i systematyczna ochrona kremami przeciwzmarszczkowymi może wydawać się uciążliwa i dość kosztowna to mimo wszystko jest ona o wiele bardziej bezpieczna i zdecydowanie mniej inwazyjna, niż metody chirurgiczne. Obecnie dostępne na rynku produkty, posiadające bardzo dobrą jakość i skuteczność działania i można je kupić już w cenie kilkudziesięciu złotych. Są to kwoty nieporównywalnie mniejsze niż ceny zabiegów wstrzykiwania botoxu czy operacji podciągania skóry twarzy.

Odpowiednio dobrane kosmetyki oraz systematyka stosowania mogą przynieść bardzo dobre rezultaty, bez nienaturalnej zmiany rysów twarzy oraz narażania się na liczne efekty uboczne. Zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki, przy dodatkowym stosowaniu maseczek odżywczych i nawilżających mogą zostać wyraźnie wygładzone, polepszając wygląd twarzy i zwiększając samozadowolenie.

W tym miejscu warto również wspomnieć szerzej o działaniu coraz bardziej popularnego botoxu, a także związanymi z tym efektami.

 

kremy i sera pod oczy - kosmetyki naturalne

 

 

Pozbądź się kurzych łapek dzięki najlepszym kosmetykom naturalnym do pielęgnacji okolic oczu!

 

 

[flo_button url=”https://www.lifetree.pl/codzienna-pielegnacja/skutecznie-zwalczac-kurze-lapki/2/” style=”green” size=”small” type=”square” target=”_self”] Czytaj dalej [/flo_button]

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.