Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Ochrona skóry – Jak pielęgnować odkryte części ciała

ochrona skóry

Ochrona skóry to jedno z głównych zadań pielęgnacji ciała. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na odkryte jego części, szczególnie kiedy na zewnątrz panują trudne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza bardzo wysokie lub bardzo niskie temperatury.

Wygląd skóry jest niewątpliwie w dużym stopniu odzwierciedleniem stanu zdrowia naszego organizmu. Odbijają się na niej wszelkie problemy natury fizycznej oraz psychicznej, dlatego wymaga ona czasem wzmożonej troski z naszej strony. Nie wszystkie sekrety jej urody to rozwiązania proste i szybkie, jednak ochrona skóry wydaje się zadaniem niezwykle ważnym i potrzebnym. Nie ulega wszak wątpliwości, iż piękna skóra jest jedną z podstaw przyjemnej aparycji i naturalnie pięknego wyglądu. Jak zatem dbać o skórę odsłoniętych części ciała?

1. Właściwe rozpoznanie typu cery

Wstępna diagnoza odnośnie typu to absolutna podstawa, od której należy zacząć. Bez tego ochrona skóry będzie nieskuteczna, gdyż do różnych typów cery przeznaczone są specjalne kosmetyki.

2. Woda to życie

Choć może nie jest to oczywiste, picie dużych ilości wody to jedno z najważniejszych przykazań, gdy chcesz odpowiednio dbać o skórę. Oczywiście w ten sposób nie nawodnisz jej natychmiast, jednak poprawisz ogólne funkcjonowanie organizmu, troszcząc się o zdrowie skóry od wewnątrz.

3. Utrzymuj skórę w czystości

Odpowiednia i systematyczna higiena jest dla większości zapewne oczywista. Dlatego należy oczyszczać skórę dwa razy dziennie. Szczególnie ważne jest to dla osób, których skóra regularnie wystawiana jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń. By ochrona skóry była skuteczna po jej dokładnym umyciu powinna zostać delikatnie opłukana letnią wodą ? zarówno gorąca, jak i zimna jej szkodzą.

Jako naturalnego środka oczyszczającego można użyć surowego mleka lub któregoś z gamy kosmetyków naturalnych. Jeżeli zdecydujesz się na mleko zanurz w nim wacik i delikatnie zmyj brud z odsłoniętych partii skóry. Naturalne środki są zdecydowanie bezpieczniejsze od gotowych produktów dostępnych w tradycyjnych drogeriach i supermarketach.

4. Skórę należy nawilżać

Skóra nigdy nie powinna być narażona na wysychanie, gdyż skutkuje to niezdrowym wyglądem i może prowadzić do jej pękania. Właściwa ochrona skóry wymaga używania środka nawilżającego, którego można wykonać samodzielnie w domu z naturalnych składników lub kupić gotowy naturalny produkt.

Do tego celu znakomicie sprawdzi się mieszanka cytryny, pomarańczy i jogurtu. Do filiżanki jogurtu dodaj po łyżce stołowej soku z cytryny oraz pomarańczy. Po nałożeniu na skórę pozostaw na około 10 minut. Następnie spłucz letnia wodą i osusz skórę czystym ręcznikiem. Alternatywnym rozwiązaniem będzie masło lub suflet do ciała, skomponowane z naturalnych składników.

5. Zapomnij o tradycyjnym mydle

Górną granicą, do której możesz go używać, jest szyja. Mydło nie nadaje się do delikatnej skóry twarzy. Dlatego unikając go, sprawisz, że skóra pozostanie jędrna.

6. Odpowiednia ilość snu oraz ruchu

Jednym z podstawowych wymagań zdrowej skóry jest osiem godzin spokojnego, niezakłóconego niczym snu. W czasie nocnego odpoczynku organizm sam odbudowuje skórę i naprawia drobne uszkodzenia. Dla zdrowia skóry, ale również całego ciała zaleca się codzienną dawkę ruchu pod postacią spacerów, ćwiczeń rozciągających, itp.

Warto pamiętać, że skóra to największy organ ludzkiego organizmu i w dużym stopniu jego kondycja zależy od stanu pozostałych części ciała. Dlatego właśnie skuteczna ochrona skóry w dużym stopniu zależy od tego czy prowadzimy aktywny tryb życia i zapewniamy sobie odpowiednią dawkę wypoczynku.

7. Świeże owoce w ramach śniadania

Sałatka owocowa, złożona z pomarańczy, siekanych orzechów włoskich, jagód, truskawek oraz jabłek, jedzona codziennie na śniadanie, działa przeciwzmarszczkowo. Oprócz tego dostarczy ci zastrzyku energii, gdyż zawiera duże stężenia przeciwutleniaczy. Kolejne korzyści to ochrona skóry przed uszkodzeniami oraz poprawa krążenia krwi. Taka sałatka dostarczy ci wszelkich składników odżywczych niezbędnych do poprawy stanu skóry.

8. Ostrożnie obchodź się z trądzikiem

Jeżeli chcesz się go pozbyć w naturalny sposób, wykonaj pastę złożoną z soku z cytryny, wody oraz drożdży piwnych. Po nałożeniu pozostaw ją na 10 minut. Następnie przykryj to miejsce opatrunkiem.

9. Naturalny peeling

Regularnie stosowany peeling służy pozbywaniu się martwych komórek naskórka. Pomaga to osiągnąć gładszą i jaśniejszą cerę. Możesz w tym celu używać domowych peelingów lub sięgnąć po gotowe peelingi i scruby zawierające jedynie składniki naturalne.

Jeżeli zdecydujesz się na pierwszy wariant wymieszaj w misce filiżankę białego cukru, po pół filiżanki zmielonych migdałów oraz brązowego cukru, trzy łyżki śmietany i dwie łyżki oliwy. Uzyskaną pastę nałóż na osuszoną twarz delikatnymi, lecz zdecydowanymi ruchami. Następnie spłucz letnią wodą i wytrzyj do sucha.

10. Dbaj o dłonie

Ochrona skóry dłoni wymaga bardzo regularnego nawilżania i natłuszczania, ze względu na duże ryzyko jej uszkodzenia i przesuszania. Zaopatrz się zatem w dobry krem lub balsam do rąk, najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym. Regularnie złuszczaj matową skórę na dłoniach, używając do tego celu soli morskiej z sokiem cytrynowym.

Codziennie dbaj o skórę, aby zachować jej młody wygląd. Jak widzisz, wcale nie wymaga to tak wiele zachodu! Pamiętaj, że prawidłowa ochrona skóry zawsze zapewni ci dłużej młodszy i zdrowy wygląd.

 

Jedna odpowiedź na Ochrona skóry – Jak pielęgnować odkryte części ciała

  1. Deea - Odpowiedz

    21/02/2016 at 04:21

    Moim zdanie w ogóle nie warto odkrywać skóry na słońce. Słońca raczej należy unikać. Dziwne, ale dawniej damy jak były opalone to się wstydziły wyjść z domu. Tylko chłopki miały ciemniejszą karnację bo pracowały w polu. 😉

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.