Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Mycie włosów w 6 prostych krokach

prawidłowe mycie włosów

Prawidłowe mycie włosów jest kluczowym i absolutnie niezbędnym elementem dla zachowania ich zdrowia. Piękne włosy to nie tylko efekt dobrze zbilansowanej diety i dobrej formy, lecz również prawidłowej pielęgnacji.

Pozostawianie włosów niemytych przez dłuższy okres może prowadzić do łupieżu, a z całą pewnością do przetłuszczania się, czego potencjalnym skutkiem jest ich wypadanie oraz problemy ze skórą głowy. Dlatego tak ważne jest prawidłowe mycie włosów. Regularnie i w odpowiedni sposób pielęgnowane odwdzięczą się zdrowym wyglądem i połyskiem. Poniżej wymieniono kilka prostych kroków, dzięki którym będziesz mógł efektywnie myć włosy oraz skórę głowy. Najlepiej stosować w tym celu naturalne produkty, dzięki czemu unikniesz przesuszania się włosów oraz ich osłabienia u nasady.

Jak powinno wyglądać prawidłowe mycie włosów?

Warto się zastosować do kilku poniższych wskazówek:

  1. Mycie skóry głowy

Jeszcze bardziej istotne niż mycie samych włosów jest właściwe oczyszczanie skóry głowy. Należy usunąć z niej nadmiar sebum, martwy naskórek, tłuszcz i brud. W tym celu nanieś na dłonie niewielką ilość szamponu i rozrób go kilkoma kroplami wody, a następnie nałóż na skórę głowy. Aby uniknąć niszczenia włosów, optymalnym wyborem będzie szampon bez sls, najlepiej całkowicie naturalny lub organiczny. Prawidłowe mycie włosów powinno polegać na równomiernej aplikacji szamponu na całej pokrytej włosami powierzchni, aby upewnić się, że nigdzie nie pozostały złogi tłuszczu.

  1. Wmasowywanie szamponu w cebulki włosowe

Aby dobrze oczyścić włosy, dokładnie wmasujcie rozwodniony szampon w skórę głowy oraz same włosy delikatnymi, okrężnymi ruchami, posługując się koniuszkami palców. Rozprowadźcie szampon po całej głowie, pamiętając o linii czoła, tyle głowy oraz końcówkach włosów. Jeżeli macie bardzo długie włosy, myjcie je, pochylając się tak, aby znalazły się nad twoją głową, przykrywając twarz, skierowaną w stronę podłogi. Prawidłowe mycie włosów w żadnym razie nie polega na szorowaniu i pocieraniu, gdyż w ten sposób można je zniszczyć.

  1. Spłukiwanie

Po rozprowadzeniu szamponu pozostawcie go na głowie przez 5 do 10 minut, a następnie delikatnie spłuczcie letnią wodą. Nie używajcie do tego celu wody gorącej, gdyż może ona uszkodzić mieszki włosowe. Podczas spłukiwania delikatnie przeczesujcie włosy palcami, aby pozbyć się całego szamponu. Upewnijcie się, że dokładnie opłukaliście włosy – dzięki temu nie pozostaną na nich przyklejone resztki brudu czy tłuszczu.

  1. Drugie mycie

Prawidłowe mycie włosów wymaga czasami ponownej aplikacji szamponu. Jeżeli macie bardzo tłuste włosy lub niedawno wychodziliście na dwór w niekorzystne warunki zewnętrzne, najprawdopodobniej na twojej głowie nagromadziła się większa ilość zanieczyszczeń. W takim wypadku najlepiej powtórzyć opisany powyżej proces, szczególnie w przypadku stosowania kosmetyków naturalnych zez zawartości sls.

Ze swojej natury nie posiadają one chemicznych i silnie pieniących substancji, sztucznie zwiększających aktywność myjącą. Warto zatem pamiętać, że naturalne szampony do włosów są równie skuteczne co pozostałe, jednak nie podrażniają skóry głowy i nie powodują przenikania do organizmu żadnych syntetycznych substancji. Należy jednak zawsze liczyć się z tym, że proces mycia podczas jednej kąpieli trzeba będzie nieco częściej powtórzyć.

  1. Myjcie włosy często

Dotyczy to przede wszystkim osób o włosach przetłuszczających się, które powinny myć je częściej niż posiadacze typu suchego lub normalnego. Jeśli to zaniedbacie, możecie mieć problemy ze swędzącą skórą głowy oraz łupieżem. Na rynku dostępne są łagodne szampony, odpowiednie do codziennego użytku – nie wysuszają i nie niszczą włosów. Osoby, których nie dotyczy problem tłustych włosów, mogą ograniczyć się do ich mycia dwa razy w tygodniu lub z taką częstotliwością, jaką zaleci im specjalista. Warto pamiętać, że naturalna pielęgnacja włosów musi zawsze uwzględniać osobiste predyspozycje i charakterystykę skóry głowy.

  1. Zabiegi na włosy

Ułóżcie symboliczny grafik masaży i mycia włosów, aby pozbyć się brudu, łoju i mikro-zanieczyszczeń ze skóry głowy. Masaż nie tylko działa odprężająco, lecz również odżywia włosy oraz skórę głowy, poprawiając krążenie krwi, czego efektem są zdrowe, silne i lśniące pukle. Wybierzcie sprawdzony salon z doświadczoną obsługą.

Prawidłowe mycie włosów przez profesjonalistę to doskonały pomysł, gdyż zna on techniki gruntownego ich oczyszczania – od cebulek aż po same końce. Dzięki temu jest w stanie nadać im sprężystości i optycznie powiększyć ich objętość.

Oprócz opisanych powyżej 6 kroków warto stosować się do kilku dodatkowych wskazówek, które pomogą ci utrzymać zdrowe i lśniące pukle:

  • Prawidłowe mycie włosów wymaga spłukiwania w letniej wodzie. Gorąca uszkadza ich warstwę ochronną, zaś zimna ogranicza dopływ krwi do skóry głowy. Letnia woda pomoże zachować odpowiednie nawilżenie włosów.
  • Nie czeszcie włosów, dopóki są mokre. Używajcie grzebienia o szerokich zębach, aby delikatnie rozplątywać kosmyki.
  • Nie wycieraj włosów ręcznikiem. Delikatnie wyciśnij nadmiar wody i pozwól włosom samoistnie wyschnąć. Dzięki temu unikniecie ich uszkadzania.
  • Bardzo oszczędnie używajcie środków takich jak: suszarka, prostownica, żele, lakiery oraz wszelkiego innego sprzętu oraz chemii przeznaczonej do stylizacji włosów. Syntetyczne substancje powodują rozdwajanie się końcówek oraz niszczą nasady włosów, zaś wysoka temperatura osłabia cebulki.

Teraz posiadacie już wystarczającą wiedzę, aby samodzielnie stosować odpowiednie mycie włosów oraz pielęgnację skóry głowy! Koniecznie sprawdźcie ofertę, dostępnych w naszym sklepie, doskonałej jakości naturalnych szamponów bez sls:

naturalne szampony bez sls

 

 

Jeżeli zależy Tobie na skutecznym i naturalnym myciu włosów sprawdź koniecznie ofertę naszych szamponów bez sls!

 

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.