Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Długie włosy – 17 najlepszych porad jak o nie dbać

długie włosy

Długie włosy, by zawsze wyglądały pięknie i zdrowo, wymagają nieco większej uwagi i troski. Warto poznać najlepsze sposoby na zapewnienie im najlepszych warunków do wzrostu i ograniczyć wszelkie szkodliwe działanie.

Piękne włosy są ukoronowaniem wyglądu. Dosłownie i w przenośni! Szczególnie zaś wtedy, gdy są długie i pełne życia. Niewątpliwie są one obiektem marzeń wielu kobiet. Żeby jednak wyglądały wspaniale, muszą być lśniące i zdrowe – nic po długich włosach, gdy są one matowe, gdyż wtedy po prostu sprawiają wrażenie zaniedbanych. A to z pewnością nie jest niczyim celem? Jeżeli więc zapuszczasz włosy, warto zapoznać się z paroma poradami na temat ich pielęgnacji.

Właściwe odżywienie to podstawa w kontekście wszystkiego, co rośnie, a włosy nie stanowią tutaj żadnego wyjątku. Choć trzon włosa jest strukturą martwą, jego cebulka żyje. Natłuszczanie cebulek odżywia je i wzmacnia, dzięki czemu włosy mogą rosnąć długie i silne.

Oto najważniejsze porady jak właściwie dbać o długie włosy, by rosły zdrowo i pięknie wyglądały:

1. Mycie włosów jest niewątpliwie konieczne dla ich dobrego wyglądu. Nie należy myć ich jednak codziennie, gdyż wówczas staną się suche i łamliwe. Trzy mycia w tygodniu wystarczą w zupełności, nawet na długie włosy. Warto jednak dokonać wyboru właściwego szamponu i odżywki, które mają bardzo duże znaczenie dla utrzymania zdrowego i pięknego wyglądu.

2. Przeładowane chemią szampony, odżywki oraz produkty do stylizacji włosów na dłuższą metę im szkodzą. Długotrwałe wystawienie na działanie takich kosmetyków i gromadzenie się ich składników w organizmie szkodzi nie tylko włosom, lecz ogólnemu stanowi zdrowia. Zdecyduj się więc raczej na naturalne, ziołowe produkty do pielęgnacji włosów. Używaj łagodnych szamponów i odżywek. Jeśli to możliwe, unikaj chemicznych zabiegów na włosy. Zauważ, że nasze babki, które stosowały tylko kosmetyki naturalne i domowe składniki, miały długie, grube i zdrowe warkocze!

3. Mokre włosy są bardziej delikatne niż suche, więc musisz bardzo uważać podczas ich mycia. Nie należy ich zbytnio szarpać i pociągać, gdyż może to naruszyć ich strukturę. Jest to szczególnie istotne gdy jesteś posiadaczką długich włosów, na których wszelkie skazy widać znacznie wyraźniej.

4. Myj włosy w zimnej lub letniej wodzie. Woda gorąca działa tak samo jak zabiegi na gorąco, wysuszając włosy i sprzyjając puszeniu. Warto również poznać podstawowe zasady mycia włosów.

5. Staraj się nie stosować szamponów drogeryjnych z zawartością siarczanów, które mogą szczególnie szkodzić wyglądowi długich włosów. Właściwe stosowanie odżywki jest kluczowe dla zachowania fryzury w dobrym stanie. Odżywka wiąże wilgoć wewnątrz trzonu włosa, chroniąc go przed wysychaniem, jednocześnie tworząc trudną do przejścia barierę dla brudu i zanieczyszczeń. Do pewnego stopnia chroni również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nie należy zatem lekceważyć stosowania odżywki, szczególnie gdy posiadamy długie włosy.

6. Nigdy nie wychodź spod prysznica bez zastosowania odżywki. Możesz zdecydować się na gotowy produkt lub wykonać go samodzielnie w domu. Natłuszczenie włosów olejkami przed prysznicem jest w stanie zdziałać cuda. Niezwykle skutecznym środkiem pielęgnacyjnym jest również regularne stosowanie maseczek. Długie włosy wymagają bowiem o wiele większej troski, by zachować zdrowy i naturalnie piękny wygląd.

7. Długie włosy natłuszczaj naturalnymi olejkami co najmniej dwa razy w tygodniu. Masaż głowy dodatkowo pobudzi dopływ krwi do skóry, co również przyspieszy porost włosów. Ty zaś przyjemnie się rozluźnisz i zapewnisz sobie doskonałą regenerację.

8. Masuj długie włosy co najmniej dwa razy w tygodniu. Jest to jeden z najprostszych sposobów na pobudzenie ich wzrostu. Przed tą czynnością oczywiście należy je umyć i odpowiednio wypielęgnować. Delikatny masaż włosów powoduje, że są one zmuszane do obrony przed wypadaniem i stymulują pracę cebulek.

Czytaj dalej

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.