Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Peeling cukrowy – złuszczanie martwego naskórka w SPA

peeling cukrowy

Peeling cukrowy to względnie delikatny zabieg na ciało, który ma na celu usunięcie martwych komórek skóry, pozostawiając ją miękką i gładką. Jest to jedna z najłagodniejszych form peelingu do ciała, znacznie delikatniejsza od peelingu na bazie soli morskiej, grubo mielonej kawy oraz otrąb ryżowych.

Peeling cukrowy to dobry wybór dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze lub dla tych, które próbowały wcześniej stosować w tym celu sól morską i uznały taki zabieg za nieprzyjemny i niekomfortowy.

Peeling cukrowy dodatkowo nawilża skórę, gdyż stosowany do niego cukier łączony jest z olejem, a często również z aromatycznymi olejkami eterycznymi, np. lawendowym, grejpfrutowym czy z bodziszka. Po takim zabiegu może następować prysznic – na stojąco z dodatkowym bocznym natryskiem lub na leżąco – z masażem wodnym. Po wyschnięciu na skórę nakładany jest balsam do ciała, który pozostawia ją miękką i pachnącą.

Ponieważ peeling cukrowy nie ma tak dużej siły tarcia jak solny, może nie zapewnić równie dokładnego złuszczania. Dlatego możemy często spotkać w salonach SPA peelingi różnego typu, o różnej sile działania.

Co następuje podczas zabiegu?

Peeling cukrowy najczęściej ma miejsce w pomieszczeniach z dostępem do prysznica. Kiedy jest wykonywany w salonie SPA, można leżeć na stole do masażu przykrytym ręcznikiem, prześcieradłem czy ceratą, jak również na stole do masażu wodnego. Najczęściej dostaje się komplet jednorazowej bielizny, a od mężczyzn niekiedy wymaga się założenia kąpielówek.

Zabieg peelingu w SPA wymaga położenia się na brzuchu, umożliwiając wcieranie mieszaniny cukru, oleju oraz aromatycznych olejków w skórę ciała, przeważnie zaczynając od pleców. Następnie, po obróceniu zabieg wykonuje się z drugiej strony. Warto przygotować się na to, że z reguły podczas peelingu ciało jest bardziej odkryte niż w trakcie masażu. Czasem wygląda to tak, że leżysz z ręcznikiem pomiędzy nogami, zawiniętym jak pieluszka oraz drugim, zakrywającym piersi.

Po skończonym zabiegu wchodzi się pod prysznic, żeby spłukać z siebie wszystkie cukru. Nie używa się żelu pod prysznic, żeby pozostawić oliwę oraz olejki eteryczne na skórze. Jeśli zabieg wykonywany jest na specjalnym stole do masażu wodnego, można się na nim opłukać ręcznym prysznicem lub wieloczęściowym natryskiem, zamontowanym równolegle do stołu.

Uzupełnienie zabiegu

Zdarza się, że peeling cukrowy jest zupełnie osobnym zabiegiem, lecz często ma jedynie funkcję wstępu do specjalnych okładów na ciało – wykonywanych z alg lub borowiny. Dzieje się tak, gdyż peeling doskonale przygotowuje skórę na wchłanianie substancji, które oczyszczają organizm, pobudzając krążenie, głównie dzięki rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Jeżeli zabieg z okładami na ciało obejmuje peeling solny, możesz zapytać, czy w przypadku skóry wrażliwej nie można zastąpić go cukrowym.

Peeling cukrowy można również łączyć z masażem. Najlepiej, aby peeling został wykonany jako pierwszy, gdyż działa pobudzająco, zaś masaż – uspokajająco. Czasem salony SPA oferują zabiegi sygnowane, które łączą w sobie kilka różnych elementów, w tym peeling (cukrowy lub inny), okłady na ciało oraz masaż.

Samodzielny peeling cukrowy w domu

Peeling cukrowy możesz również wykonać samodzielnie w domu, łącząc olejek ze słodkich migdałów, cukier oraz parę kropli wysokiej jakości olejku eterycznego. Można w nich z powodzeniem wykorzystać również pochodzący z Hawajów olejek monoi lub marokański olejek arganowy. Warto również zadbać o to, by zastosować nierafinowany cukier trzcinowy, posiadający o wiele lepsze właściwości odżywcze.

W przypadku chęci zastosowania nieco silniejszego zabiegu złuszczającego można łatwo dostosować przepis na peeling solny, najlepiej oparty na wysokiej jakości soli morskiej z Morza Martwego. Istnieje również możliwość zakupu gotowego peelingu naturalnego z najlepszych składników organicznych. Ich formuły opierają się o aromatyczne ekstrakty z owoców tropikalnych, odżywcze składniki roślinne oraz regenerujące olejki naturalne.

Domowe SPA to doskonały pomysł nie tylko na wspaniały wygląd skóry, ale również relaks dla umysłu. Po wykonaniu peelingu można również pokusić się o inne zabiegi kosmetyczne, takie jak okłady z borowiny, maseczki na twarz i włosy oraz kremowanie i olejowanie skóry całego ciała.

 

Koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu LifeTree.pl, w którym znajdziesz doskonałe peelingi naturalne, borowinę z Morza Martwego oraz olejki organiczne, pozwalające na samodzielne stworzenie domowego SPA.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.