Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Olej makadamia w pielęgnacji i nie tylko

orzechy makadamia

Olej makadamia może posłużyć jako znakomity środek nawilżający. Na bazie oleju z tych mało znanych orzechów wytwarza się balsamy przeciwdziałające suchości skóry, a także w celu jej zmiękczenia i redukcji zmarszczek. Są jednak jeszcze inne, mniej znane jego zastosowania.

W latach 50-tych XIX wieku niemiecko-australijski lekarz i botanik Ferdinand von Mueller odkrył orzechy makadamia i postanowił ochrzcić rodzaj nazwiskiem kolegi, Johna Macadama. Von Mueller był znanym chemikiem i lekarzem, który namawiał do uprawy makadamii. Drzewo to należy do rodziny srebrnikowatych. W swoim środowisku naturalnym występuje głównie w Australii, a oprócz tego jeden czy dwa gatunki w Indonezji oraz na Nowej Kaledonii. Obecnie najwięcej tych drzew uprawia się na Hawajach.

Zanim owa roślina została odkryta przez świat nauki, znali ją australijscy Aborygeni. Używali kamieni do rozbijania skorupek orzechów. Pierwsi osadnicy zwrócili uwagę na porozrzucane wszędzie łupiny. Ich zaintrygowanie doprowadziło w rezultacie do niezwykłych odkryć.

Czym się różnią poszczególne rodzaje orzechów makadamia

Orzech makadamia jest niewielki i obfituje w naturalny olej. Generalnie występuje w dwóch jadalnych gatunkach. Jeden z nich to Macadamia tetraphylla, który posiada cztery liście i skorupkę o szorstkiej fakturze. Drugi natomiast to Macadamia integrifolia, cieszący się większą ilością liści i gładką skorupką. Jest on również lepiej rozreklamowany i znacznie bardziej bardziej popularny.

Orzechy makadamia dla zdrowia skóry i włosów

Orzechy makadamia znajdują zastosowanie nie tylko w produkcji balsamów. Olej makadamia wykorzystywany jest również w wielu produktach do pielęgnacji włosów, a także przy wytwarzaniu mydła w kostce, żeli oraz peelingów do twarzy. Jest obecnie coraz bardziej poszukiwanym składnikiem najwyższej jakości kosmetyków naturalnych.

Obawiasz się zastosować olej na swoją skórę? Niektórzy w kontekście pielęgnacji cery nie przepadają za produktami zawierającymi olej. Prawda jest jednak taka, iż odpowiednie typy olejów działają lepiej niż inne rodzaje kosmetyków, które normalizują wydzielanie łoju, redukują objawy starzenia i poprawiają fakturę cery. Odpowiednio dobrane do cery, naturalne oleje nie powodują jej przetłuszczania ani nie zatykają porów. Tylko te syntetyczne (np. mineralne) lub gęste mogą wywoływać tego rodzaju problemy.

Nawet w przypadku osób, które eksperymentowały z innymi olejami, jak kokosowy, z awokado, migdałowy czy arganowy i się zawiodły, olej makadamia z dużym prawdopodobieństwem nie wywoła problemów skórnych.

Osoby o różnych typach cery odmiennie reagują na różne oleje kosmetyczne. Tymczasem olej makadamia wydaje się być tolerowany przez większość. Jest to naturalne, ekonomiczne i jednoskładnikowe rozwiązanie, jeśli szukasz dobrego produktu do pielęgnacji skóry i włosów.

Dlaczego warto zastosować olej makadamia do pielęgnacji skóry i włosów:

  • Nie wywołuje wyprysków, a nawet przyspiesza ich zanikanie oraz wygładzanie blizn potrądzikowych.
  • Nawilża cerę, jednocześnie regulując wydzielanie łoju.
  • Szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze.
  • Zapewnia skórze satynową gładkość.
  • Jeżeli nie używasz go w zbyt dużych ilościach i nie nakładasz na korzenie, pozostawia lśniące, jedwabiste i dobrze nawilżone włosy.

Jak stosować olej makadamia do pielęgnacji skóry i włosów:

  1. Nawilżanie twarzy. Czysty, naturalny olej może być wykorzystywany do przywracania równowagi wydzielania łoju i poprawiania stanu cery. Sprawdza się tutaj między innymi olej z jojoby, który jest doskonałym wyborem w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Doskonale w funkcji środka nawilżającego działa również olej makadamia. Jeżeli masz taką ochotę, możesz spróbować użyć mieszanki obu olejów.
  1. Usuwanie makijażu. Olej makadamia może być zastosowany do delikatnego demakijażu. Działa nawet na oporny tusz do rzęs. Możesz wykonać 2-składnikowy środek do demakijażu, stosując olejek z witaminą E w połączeniu z olejem z jojoby lub makadamia. Możesz też użyć dwóch ostatnich w proporcji pół na pół. W każdym z tych przypadków uzyskasz oczekiwane rezultaty.
  1. Serum pod oczy. Jako że olej makadamia bardzo szybko się wchłania, może posłużyć jako nawilżające i regenerujące serum pod oczy, na które można nakładać makijaż. Weź niewielką ilość oleju i delikatnie wklep w okolice oczu.
  1. Oczyszczanie twarzy. Olej makadamia nie tylko usuwa makijaż, lecz również delikatnie, a mimo to skutecznie oczyszcza cerę. W tym celu zastosuj go wieczorem w ramach metody głębokiego oczyszczania skóry olejami. Dobrze służy ona walce z trądzikiem. Zastosuj w tym celu mieszankę organicznego oleju rycynowego w równych proporcjach z organicznym olejem makadamia.
  1. Nawilżanie skóry. Po prysznicu możesz zastosować olej makadamia jako nawilżający balsam do ciała.
  1. Nawilżanie włosów. Produkty do włosów na bazie oleju makadamia sprawiają, że włosy stają się miękkie, zdrowe, grubsze i zwiększają swoją objętość. Jeżeli zmagasz się z suchymi lub zniszczonymi wysoką temperaturą włosami, warto wcierać po kilka kropli czystego oleju w końcówki. Jest on w stanie zdziałać cuda w zakresie nawilżania oraz zmiękczenia!

olej makadamia
 

Sprawdź naszą ofertę organicznego oleju makadamia

 


[flo_button url=”https://www.lifetree.pl/cuda-natury/olej-makadamia-pielegnacji/2/” style=”green” size=”small” type=”square” target=”_self”] Czytaj dalej [/flo_button]

Jedna odpowiedź na Olej makadamia w pielęgnacji i nie tylko

  1. Mai - Odpowiedz

    21/02/2016 at 04:14

    Musze przyznać że nigdy wcześniej nie słyszałam o olejku makadamia. Koniecznie musze wypróbować.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.