Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Olejowe oczyszczanie twarzy – Droga do pięknej cery

Kobieta wykonująca olejowe oczyszczanie twarzy

Czysta, promienna, świeżo wyglądająca cera, wolna od zaskórników, pryszczy, cyst oraz innych niedoskonałości wydaje się nieuchwytnym celem, nie tylko kobiet. Olejowe oczyszczanie twarzy jest jednym z naturalnych sposobów, które znacznie to ułatwiają. Dowiedz się na czym ono polega i jak je najlepiej wykonywać.

Dynamicznie rozwijający się przemysł kosmetyczny robi wszystko, byście w to uwierzyli, równocześnie wmawiając, że musicie całkowicie pozbyć się tłuszczu z cery, aplikując na nią żrące substancje chemiczne, które rzekomo uchronią was przed wszelkimi niedoskonałościami. Coraz częściej zapomina się również o zupełnie naturalnych sposobach pielęgnacji skóry. Czy słusznie?

W czym leży główny problem

Współczesne społeczeństwo ma tak mocno zakodowane te rynkowe i nieprawdziwe przekazy, iż wiele osób traktuje delikatną i podatną na zapalenia skórę twarzy owymi “odtłuszczającymi” czy “antybakteryjnymi” środkami na równi ze zwykłym mydłem i przekonuje się, że stan ich skóry tylko ulega pogorszeniu.

Frustracja wzrastająca z każdym kolejnym wypryskiem często popycha do nadgorliwości w dążeniu do przeciwdziałania coraz poważniejszej sytuacji. Czy takie postępowanie może być skuteczne? Czy obsesyjne złuszczanie, dezynfekcja i osuszanie ma szansę zadziałać? Dlaczego coś, co jest skuteczne przez kilka dni lub – jeśli masz szczęście – tygodni, w dłuższej perspektywie kończy się nawrotem problemu? Wydaje się, że to błędne koło. Niewątpliwie jest to wyczerpujące, bolesne, krępujące, a przede wszystkim… kosztowne!

Powody, dla których popularne produkty do pielęgnacji cery sprawiają tyle kłopotów, są liczne, lecz dwa z nich przeważają. Wspomniane kosmetyki pozbawiają skórę naturalnej warstwy natłuszczającej, zmuszając nasz najrozleglejszy narząd do prób samonaprawy poprzez uzupełnianie usuniętego łoju. To z kolei wpędza nas w cykl napięcia i suchości cery, występującego naprzemiennie z jej przetłuszczeniem.

Za każdym razem, gdy zdzieramy warstwę tłuszczu, skóra rekompensuje to sobie z nawiązką. Syntetyczne środki zawierają ponadto silnie drażniące substancje zapachowe, które dodatkowo wysuszają cerę. Nawet produkty określane jako “bezwonne” mogą takie substancje zawierać! Zresztą przekonaj się o tym sama, czytając etykiety. Suchą, podrażnioną cerę ma więc zastąpić skóra tłusta, zaogniona i zanieczyszczona?

Dlaczego olejowe oczyszczanie twarzy może być alternatywą

Gdy już wiemy, jak zareaguje nasz organizm i rozumiemy ten proces, możemy podjąć środki zapobiegawcze i zacząć dążyć do pożądanych efektów. Czysta skóra jest czymś osiągalnym, również dzięki naturalnej pielęgnacji.

Zaczynając od podstaw, podczas oczyszczania i nawilżania skóry należy pamiętać, iż tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Skóra sama naturalnie się nawilża, wytwarzając warstewkę sebum. Jeżeli tak długo z nią walczyliście, przypuszczalnie odrzuca was sama myśl o zabiegu, jakim jest olejowe oczyszczanie twarzy. Wyobrażasz sobie nieprzyjemną śliskość i tłustość. Przeczytaj ten tekst do końca, a wyobrażenie to powinna zastąpić przyjemniejsza wizja odprężającego masażu w salonie SPA.

Nie obawiaj się oleju na swojej twarzy. Sam z siebie nie może stać się źródłem niedoskonałości. Pryszcze, cysty, wągry czy zaskórniki są rezultatem działania kilku różnych czynników, w tym: hormonów, bakterii oraz nawarstwiania się martwych komórek naskórka.

Twoja skóra naturalnie produkuje tłuszcz, gdyż go potrzebuje. Nie jest on szkodliwą siłą, z którą należy walczyć. Ma dobrze służyć skórze, pozwalając na jej właściwie funkcjonowanie. Jest czymś absolutnie naturalnym. Nie tylko nawilża, lecz również leczy i ochrania. Prawidłowo działająca skóra jest piękna, czysta i promienna. Gdy nauczysz się z nią współpracować, a nie walczyć, odczujesz ogromną poprawę.

Oprócz oczyszczania skóry z zewnątrz należy również zadbać o nią od środka. Pij codziennie nie mniej niż 8 szklanek wody. Gdy pojawiają się niedoskonałości, pij więcej! Woda pomoże uwolnić i usunąć z organizmu toksyny. Zawsze noś ze sobą butelkę wody, aby stale mieć ją pod ręką.

Na czym polega olejowe oczyszczanie twarzy

Głównym założeniem omawianej metody pielęgnacji cery jest fakt, że wmasowywany w skórę olej rozpuszcza obecną na niej warstwę tłuszczu, która utrwaliła się wraz z zanieczyszczeniami i zatyka pory. Para otworzy pory, pozwalając na łatwe usunięcie zalegającego tłuszczu. Olej rozprowadzony po wilgotnej skórze zapewni jej konieczne nawilżenie, zapobiegając awaryjnemu wydzielaniu nadmiaru łoju.

Będziesz potrzebować co najmniej dwóch rodzajów oleju, a najlepiej trzech lub więcej. Pierwszy i najważniejszy z nich to olej rycynowy. Jeżeli nie masz go do tej pory w apteczce, znajdziesz go w aptece w dziale środków przeczyszczających. Olej ten ma silne działanie przeciwzapalne, a także lecznicze i oczyszczające, dlatego powinien stanowić bazę.

Ze względu na swoje cudowne właściwości lecznicze stał się on obiektem zainteresowania wielu prac naukowych oraz dyskusji w środowisku medycznym. Olej rycynowy pozostawia ciało w lepszej kondycji, niż je zastał. Choć jest on tak ważny, nie używa się go w tak dużych ilościach jak innych olejów czy też ich kombinacji, gdyż ma on bardzo silne działanie, a jego nadmiar – co ciekawe – wysusza skórę.

Jako że olej rycynowy jest gęsty, a jego działanie oczyszczające – bardzo silne, należy rozcieńczyć go innym olejem o rzadszej konsystencji, lecz nie mniej cennym dla skóry. Dobrze sprawdza się w tej roli oliwa z oliwek, choć nada się również olej słonecznikowy. Oba oleje znakomicie działają na cerę, lecz olej słonecznikowy daje przyjemniejsze uczucie podczas masażu. Lepiej wchłania się w skórę, wspomagając wnikanie oleju rycynowego głęboko w pory i ułatwiając wypłukiwanie brudu oraz zanieczyszczeń na powierzchnię, skąd mogą one zostać łatwo usunięte.

Doskonałym dodatkiem do mieszanki olejków może być dodatkowy olejek naturalny, w pełni dostosowujący całość zabiegu do właściwości konkretnej cery. Ale o tym nieco dalej…

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź na Olejowe oczyszczanie twarzy – Droga do pięknej cery

  1. Ania - Odpowiedz

    21/03/2015 at 20:18

    Na pewno tego spróbuję. To moja ostatnia szansa, jeśli nie stać mnie na drogie zabiegi. Dziękuję za jasną instrukcję.:)

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.