Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Organiczny olej tamanu w pielęgnacji skóry i włosów

olej tamanu

Olej tamanu to niezwykły składnik roślinny, który ze względu na swoje wyjątkowe właściwości jest coraz szerzej wykorzystywany jako doskonały kosmetyk naturalny do pielęgnacji skóry i włosów. Jego legendarna skuteczność w medycynie ludowej w ostatnich latach została również potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

Olej olejowi nierówny. Wszystkie powstają w podobny sposób, lecz proces ich obróbki może znacznie się różnić. Tanie, rafinowane oleje być może wystarczą, gdy chcesz usmażyć kurczaka, jeśli jednak myślisz o zastosowaniu oleju – takiego jak tamanu – w celach leczniczych bądź kosmetycznych, musisz rozejrzeć się za produktem lepszej jakości, co w rzeczywistości oznacza produkt organiczny.

Organiczny znaczy zaś nie tylko wolny od chemii. W różnych regionach świata taka etykietka łączy się z konkretnymi regulacjami. Musisz również pamiętać, że są różne stopnie produktów ekologicznych czy organicznych. Certyfikowany produkt ekologiczny nie równa się w 100% ekologicznemu ani pochodzącemu z naturalnej uprawy. Zestandaryzowana terminologia może być czasem myląca, jest jednak obecnie czymś niezbędnym i pozytywnym w branży rolniczej, a także ukłonem w stronę konsumenta. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z nadmiarem sztucznych dodatków i chemii w produktach codziennego użytku, i stara się w jak największym stopniu wyeliminować je ze swojego otoczenia.

Certyfikowany produkt ekologiczny oznacza brak stosowania substancji chemicznych oraz nawozów sztucznych w procesie produkcyjnym. Certyfikaty rolnictwa ekologicznego różnią się jednak pomiędzy państwami. Kupując w sieci produkt w rodzaju oleju tamanu, powinnaś zainteresować się krajem jego pochodzenia i zdobyć wiedzę na temat kryteriów nadawania certyfikatów w owym kraju. Warto dobrze przygotować się do takiego zakupu, gdyż olej tamanu nie jest tani (jeżeli na taki trafisz, powinno to wzbudzić twoją podejrzliwość). Warto zatem, by jakość odpowiadała cenie, to znaczy aby do twoich rąk trafił czysty, organiczny olej z orzechów tamanu.

Produkty organiczne zyskują coraz większą popularność, rośnie więc również liczba nieuczciwych handlarzy, którzy chcą zrobić interes na oszukanych produktach. Dobrze jest zacząć od przeglądania opinii w internecie, choć rezultaty mogą być niejednoznaczne. Firmy często płacą recenzentom lub nawet podrzucają na własną stronę sfabrykowane opinie, aby wypromować swój produkt. Aby mieć całkowitą pewność, iż wyrób jest organiczny, będziesz musiała dowiedzieć się więcej na temat producenta oraz regulacji dotyczących nadawania certyfikatów w kraju, w którym działa.

Wydaje się, że czeka cię sporo wysiłku, lecz jeśli klient autentycznie zainteresowany jest jakością produktu, wpływa na poprawę rynku. Kupując organiczny olej tamanu w sieci, warto postępować z rozwagą i dbać o bezpieczeństwo zakupu.

 

Olej tamanu w walce z trądzikiem

Osobom, które zmagają się z trądzikiem, myśl o traktowaniu cery czystym olejem może wydawać się szaleństwem. Okazuje się jednak, że wcale nim nie jest. Coraz więcej osób stosuje olej tamanu w walce z trądzikiem i odnotowuje bardzo pozytywne rezultaty.

 

Jak olej tamanu pomaga na trądzik

Trądzik wykształca się, gdy czop uformowany z martwych komórek naskórka oraz łoju zatyka por. Pod skórą, w miejscu zablokowanego poru powstaje grudka. Z czasem ciśnienie narasta i pojawia się infekcja. Nieleczony, wyprysk rośnie, staje się bolesny i może się nawet otorbić.

Olej tamanu pomaga na trądzik przede wszystkim za względu na swoje naturalne właściwości antyseptyczne. Badania wykazały, iż olej z orzechów tamanu ma silne działanie antybakteryjne i jest skuteczny w powstrzymywaniu rozwoju zjadliwych bakterii oraz grzybów, takich jak gronkowiec czy drożdżaki. Gdy używasz oleju tamanu do pielęgnacji twarzy, wnika on w pory. Dzięki temu zapobiega infekcjom i powstawaniu pryszczy.

Już w przeszłości z powodzeniem stosowano olej tamanu jako środek przeciwzapalny, zapobiegający formowaniu się trądziku. Dodatkowo wiadomo, iż ten wyjątkowy olejek naturalny wspomaga regenerację skóry i redukuje blizny potrądzikowe. Oprócz tego zmiękcza skórę, a na dodatek charakteryzuje się przyjemnym, orzechowym aromatem.

 

Jak stosować olej tamanu na trądzik

Podstawą każdej skutecznej kuracji przeciwtrądzikowej jest redukcja bakterii, co wiąże się z utrzymywaniem skóry w absolutnej czystości i prawidłowe mycie twarzy co najmniej dwa razy dziennie wodą oraz mydłem.

Stosowanie jakiegokolwiek czystego oleju rankiem może okazać się bardzo niepraktyczne, tak więc większość osób woli robić to wieczorem. Umyj i osusz twarz, a następnie nałóż na nią cienką warstwę oleju tamanu, wcierając go okrężnymi ruchami ku górze, stymulując skórę i przyspieszając wchłanianie specyfiku. Nanieś dodatkową ilość oleju na wszelkie problematyczne rejony oraz stare blizny potrądzikowe. Pamiętaj, aby używać oleju oszczędnie – jego odrobina daje naprawdę wiele!

Pewien procent osób stosujących olej tamanu w walce z trądzikiem zgłasza początkowo niewielkie zaczerwienienie czy łuszczenie się skóry, które można najpewniej połączyć z jego silnymi naturalnymi antyseptycznymi i ściągającymi właściwościami. Objawy te świadczą o tym, że olej zaczyna działać, nie ma więc powodu do obaw. Większość z nich zresztą szybko ustępuje – nie odnotowano trwałych uszkodzeń czy problemów ze skórą, spowodowanych użyciem oleju tamanu.

Niektóre osoby z dobrym skutkiem dodają olej tamanu do kremów z filtrem przeciwsłonecznym, kosmetyków nawilżających oraz innych środków przeciwtrądzikowych. Niektórzy z kolei stosują ów olej w połączeniu z innymi, które pomagają w walce z trądzikiem, jak olejek lawendowy czy olej emu. W jakimkolwiek zestawieniu zdecydujesz się go jednak użyć, rób to regularnie, a zobaczysz poprawę. W ciągu 1-2 tygodni objawy trądziku zelżeją, stare blizny staną się mniej widoczne, polepszy się koloryt cery oraz jej faktura.

 

Olej tamanu do pielęgnacji włosów

Olej tamanu staje się również coraz bardziej popularny w naturalnej pielęgnacji włosów. Być może zaczęłaś się zastanawiać, czy ów olej nadaje się do twojego typu włosów, a także, jak powinnaś go stosować. Olej z orzechów tamanu działa dobroczynnie na włosy oraz skórę głowy z wielu powodów, niezależnie od rodzaju włosów i nadaje się do ich rutynowej pielęgnacji. Jest odpowiedni nawet dla dzieci we wszelkich przedziałach wiekowych oraz zwierząt. Poniżej znajdziesz wskazówki na temat stosowania owego oleju w przypadku różnych typów włosów.

 

Olej tamanu do pielęgnacji włosów kręconych

Jeżeli masz naturalnie kręcone włosy, najpewniej zmagasz się od czasu do czasu z problemem puszenia. Może on narastać wraz ze zmianą pór roku lub wiązać się z życiem w rejonie wybrzeża letnią porą. Nakładając rano na włosy ilość oleju odpowiadającą średnicy 20-groszówki i skupiając się głównie na końcówkach, uchronisz je przed puszeniem się przez cały dzień.

Nie przesadzaj jednak z dawkowaniem oleju. Lepiej na początek użyć za mało niż za dużo, gdyż olej ten ma bardzo silne działanie i w nadmiernej ilości może przeciążyć włosy. Olej tamanu nada kędziorom gładki, lśniący wygląd. Kobiety o kręconych włosach często mają również problemy z ich plątaniem. Olej tamanu pomaga w ich rozplątywaniu, a ponadto pozytywnie wpływa na ich wzrost. Dzięki temu redukuje straty powstałe przy rozdwajaniu się końcówek oraz ich łamaniu podczas rozczesywania.

 

Olej tamanu do pielęgnacji włosów cienkich

Ten typ włosów jest słaby, często brakuje mu życia – w szczególności, gdy w powietrzu jest wilgoć. Olej tamanu jest w stanie temu zaradzić. W ramach całkowicie naturalnej pielęgnacji stosuj go rano podczas układania włosów, nabierając niewielką ilość na koniuszki palców i wmasowując w skórę głowy. Następnie weź na dłoń ilość oleju odpowiadającą dużemu ziarnku grochu. Pocieraj dłonie o siebie, aby rozgrzać olej. Następnie nałóż go na dolną część włosów, chwytając je jedną ręką – tak jakbyś chciała zrobić koński ogon – i szybko przesuwając ręce ku dołowi fryzury. Uważaj, żeby nie przesadzić z ilością oleju, gdyż może on nadmiernie obciążyć cienkie włosy. Nakładaj nieco więcej specyfiku podczas szczególnie gorących oraz wilgotnych dni.

 

Koniecznie poznaj naszą ofertę najwyższej jakości i skuteczności olejków naturalnych do pielęgnacji skóry i włosów – Sklep LifeTree.pl

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.