Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Wąsik – Jak pozbyć się niechcianego owłosienia u kobiet

wąsik

Wąsik i nadmiar owłosienia na twarzy kobiety wyjątkowo szkodzi jej urodzie. Jest ponadto dość mocno krepującą przypadłością, dlatego kobiety poszukują różnych sposobów na pozbycie się tego nieestetycznego dodatku. Jakie są na to sposoby?

Obecnie dostępnych jest kilka różnych rozwiązań omawianego problemu – niektóre z nich są tymczasowe, inne zaś – trwałe. Możesz uciec się do którejkolwiek z owych metod, pamiętaj jednak, iż zanim rozpoczniesz kurację, na samym początku powinnaś ustalić przyczynę nadmiernego owłosienia twarzy. Być może nadmierny wąsik jest przyczyną zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Popularne metody zapobiegające odrastaniu owych nieznośnych włosków to: golenie, wyskubywanie pęsetą, elektroliza oraz laser. Należy jednak pamiętać, że wyłączając elektrolizę, wszystkie powyższe rozwiązania są tymczasowe. Jak zatem najlepiej usuwać wąsik oraz nadmierne owłosienie twarzy u kobiet?

1. Wyskubywanie pęsetą

Jest to jedna z najpowszechniejszych metod pozbywania się niechcianych włosków z twarzy oraz innych części ciała. Włosy wyrywa się wraz z cebulkami. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli musisz usunąć włoski z niewielkich powierzchni, takich jak podbródek, brwi czy rejon nad górną wargą, gdzie dość często uwidacznia się niechciany wąsik.

Metoda skubania pęsetą ma jednak pewne wady. Po pierwsze, zajmuje sporo czasu i nie nadaje się do zastosowania w przypadku większych powierzchni na ciele, jak nogi, ręce, itp. Ponadto, wyrywanie włosków może skutkować podrażnieniem mieszków włosowych, czego efektem mogą być nawet blizny.

Kosmetyczki odradzają zatem stosowanie owej metody, chyba że masz do czynienia z pojedynczymi, okazjonalnie pojawiającymi się włoskami, a powstający wąsik nie jest zbyt regularny.

2. Woskowanie

Jest to kolejna bardzo popularna metoda, opierająca się na podobnych zasadach, co stosowanie pęsety. Tu również włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Jedyną różnicą jest to, iż omawiana technika pozwala usuwać włoski z większych powierzchni naraz.

Jeżeli chodzi o twarz, woskowanie jest metodą wydajną w odniesieniu do jej boków oraz powierzchni nad górną wargą. Dlatego niezbyt regularny wąsik może być nią skutecznie usuwany. Nie poleca się jednak jej stosowania w rejonie podbródka, gdzie skóra jest zazwyczaj grubsza i łatwiej doprowadzić w ten sposób do jej podrażnienia.

Zabieg jest dość bolesny i może sprawiać problemy kobietom o ciemniejszej karnacji, których skóra jest bardziej narażona na podrażnienia oraz zapalenia, wskutek jego stosowania.

3. Laser

Jest to nowoczesna metoda usuwania owłosienia. Nadaje się idealnie dla kobiet o jasnej skórze i ciemnych włosach. Mogą z niej również korzystać panie o ciemniejszej karnacji, pod warunkiem, że zabieg będzie wykonywany przez doświadczonego lekarza. Osobom o jasnych włosach jest ona jednak odradzana, ze względu na ograniczoną skuteczność estetyczną.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, usuwanie włosów laserem nie jest rozwiązaniem trwałym. Powstrzymuje ich wzrost na jakiś czas, jednak po jego upływie włoski zaczynają odrastać. Nie należy się zatem spodziewać, że po użyciu tej metody nasz wąsik zniknie na zawsze.

Jest to metoda proporcjonalnie tańsza i mniej czasochłonna, niż elektroliza. Zanim zdecydujesz się na kurację laserem, zasięgnij rady dermatologa lub innego lekarza specjalisty.

4. Elektroliza

Metoda owa jest traktowana jako sposób na kompletne i trwałe wyeliminowanie komórek, które są odpowiedzialne za porost owłosienia na twarzy. Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą impulsów elektrycznych, które są przekazywane za pośrednictwem metalowej sondy. Efektem jest usunięcie owłosienia twarzy na stałe. Można zatem, przy jej pomocy, na stałe pożegnać niechciany wąsik oraz inne włosy, wyrastające w nietypowych dla kobiet miejscach.

Wadami omawianej metody są jej duży koszt oraz czas trwania – kompletny proces powstrzymywania wzrostu włosów zajmuje nawet cztery lata. Pamiętaj jednak, że jeżeli zdecydujesz się na elektrolizę, upewnij się, że trafiasz w ręce doświadczonego profesjonalisty.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.