Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

10 ajurwedyjskich olejków w pielęgnacji włosów

pielęgnacji włosów

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Łysienie androgenowe, zwane również łysieniem typu męskiego oraz powiększające się zakola to problemy, które – wbrew pozorom – dotyczą obu płci. Można jednak im zapobiegać, również naturalnymi sposobami pielęgnacji włosów.

Utrata włosów może przyczynić się do spadku samooceny, a także wielu innych problemów natury psychicznej. Istnieje jednak sprawdzone lekarstwo na ową przypadłość – są to ajurwedyjskie olejki. Oto lista 10 najskuteczniejszych z nich, które pomogą w walce z utratą włosów.

1. Olejek lawendowy

Ma on niezwykle wszechstronne działanie i jest składnikiem wielu różnych medykamentów. Jego piękny zapach sprawia, że chętnie stosuje się go jako olejek do kąpieli, jest również wykorzystywany do aromaterapii. Działa odprężająco na nasadę włosów oraz mięśnie głowy, dzięki czemu wspomaga porost włosów. Olejek lawendowy to wspaniały ingredient wielu naturalnych kosmetyków, również wykorzystywanych w codziennej pielęgnacji włosów.

2. Olejek z rozmarynu

Charakteryzuje się on głębokim aromatem. Odżywia martwe, uśpione mieszki włosowe, stymulując porost włosów. Stanowi również częsty dodatek do naturalnych szamponów, balsamów i masek, przeznaczonych do codziennej pielęgnacji włosów.

3. Olejek tymiankowy

Tymianek to zioło znane już w starożytności. Olejek pozyskiwany z tej rośliny posiada właściwości antyseptyczne. Wykorzystuje się go do naprawiania uszkodzeń skóry głowy, spowodowanych przez utratę włosów. Olejek ten stymuluje ponadto układ odpornościowy, ma również działanie antybakteryjne.

4. Olejek cytrynowy

Stosowany powszechnie w ramach aromaterapii, działa zbawiennie również w procesach pielęgnacji włosów. Cytryna to wspaniała odżywka dla matowych, pozbawionych życia włosów. Zwalcza również łupież, który jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów.

5. Olejek z szałwii

Szałwia to kolejne zioło szeroko wykorzystywane przez medycynę. Jedną z głównych przyczyn utraty włosów są zaburzenia równowagi hormonalnej. Olejek z szałwii jest wykorzystywany jako remedium na huśtawki nastrojów u kobiet, a na także nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej, które przyczyniają się do łysienia.

Olejek ten obfituje w przeciwutleniacze oraz sklareol – alkohol diterpenowy, który ma strukturę podobną do hormonów wytwarzanych przez ludzki organizm. Wspomaga on wydzielanie hormonów w organizmie kobiety, a ponadto ma działanie odprężające, powstrzymuje również wypadanie włosów. Pomaga utrzymać właściwy poziom estrogenów i zapobiega zgrubieniom tkanki wokół mieszków włosowych, które skutkują utratą włosów. Olejek z szałwii jest niezwykle skuteczny w naturalnej pielęgnacji włosów, zapobiegającej ich wypadaniu.

6. Olej kokosowy

W Indiach od najdawniejszych czasów stosuje się go do wzmacniania matowych, słabych włosów oraz odżywiania skóry głowy, aby zapobiec łysieniu. Olej kokosowy wchłania się on przez skórę i wnika w nasady włosów, wzmacniając je i odżywiając cebulki. Jest to najskuteczniejszy z ajurwedyjskich olejków przeciwdziałających łysieniu. Tą metodę pielęgnacji włosów można stosować bardzo często, bez obawy uczulenia lub innych powikłań.

7. Olej rycynowy

Stosuje się go do zapobiegania wypadaniu oraz pielęgnacji włosów, a także, aby wspomóc ich odrastanie. Obfituje on w przeciwutleniacze. Jest to olej najłatwiej wchłaniany przez skórę. Zaaplikowany na skórę głowy, wnika głęboko i odżywia włosy aż po cebulki. Masowanie skroni z użyciem wspomnianego oleju stymuluje porost włosów.

8. Olejek migdałowy

Pozyskuje się go z migdałów. Obfituje on w tłuszcze i białka, które są niezbędne do wzrostu i regeneracji ludzkich tkanek. Olej ten stosuje się, aby dodać objętości przerzedzonym włosom. Chroni on również przed ich wypadaniem.

9. Oliwa z oliwek

Choć wykorzystuje się ją głównie w kuchni, może również znaleźć zastosowanie w walce z łysieniem. Działa odżywczo, wnikając w trzon włosa i nawilżając skórę głowy. Oliwa zawiera witaminę E i jest znakomitą odżywką do pielęgnacji włosów. Ciepła oliwa wmasowywana w skórę głowy redukuje utratę włosów.

10. Olej z miodli indyjskiej

Miodla indyjska ma działanie antyseptyczne. Zabijając zarazki, zapobiega infekcjom skóry głowy, które mogą skutkować łysieniem.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.