Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Plamy na skórze – 4 skuteczne kuracje

plamy na skórze

Przebarwienia i plamy na skórze mogą być wynikiem działania bardzo wielu czynników. Niezależnie od potrzeby ich wykrycia warto stosować naturalne i przciwdziałajace środki pielęgnacji. Poznaj 4 skuteczne kuracje które znacznie poprawią wygląd twojej skóry.

Każda kobieta marzy o czystej i promiennej cerze, lecz istnieje wiele czynników, które stoją na drodze do spełnienia owego marzenia. Przebarwienia i plamy na skórze są częstą przypadłością, mogącą mieć bardzo różne źródła ich powstania.

Najczęstszymi przyczynami jest stres, wiek, czy też zaburzenia równowagi hormonalnej. Nierzadko spotykanymi typami przebarwień są blizny potrądzikowe, będące pozostałością po kuracji lub po podrażnionych i wyciskanych pryszczach. Często zanikają one dopiero po długim czasie i mogą wymagać specjalnego postępowania.

Czy spoglądasz czasem na błyszczące strony kolorowych magazynów, pragnąc mieć nieskazitelnie czystą skórę jak modelki na opublikowanych zdjęciach? Nie szukaj w sobie ideału, krygowanego w programach graficznych. Warto jednak zadbać o swoją cerę zupełnie domowymi i naturalnymi sposobami. Przeczytaj poniższe porady, aby poznać najskuteczniejsze sposoby, niwelujące przebarwienia i plamy na skórze.

1. Kuracja miodowo-cynamonowa

Miód, znany ze swych właściwości rozjaśniających cerę, skutecznie usuwa wszelkie przebarwienia i plamy na skórze. Można go stosować, zarówno w ramach domowych sposobów pielęgnacji, jak również używając gotowych i naturalnych kosmetyków. Dostępne na rynku różnego rodzaju kremy, maseczki i peelingi zawierają zwykle składniki dodatkowe, wzmacniające skuteczność działania miodu. Poniżej przedstawiono domowy sposób na plamy na skórze:

 • Nabierz kilka kropli miodu na czystą dłoń i dodaj do tego szczyptę cynamonu w proszku. Nakładaj miksturę na problematyczne rejony po dokładnym oczyszczeniu twarzy, przed udaniem się na spoczynek.
 • Po przebudzeniu umyj twarz czystą wodą.

Jest to kuracja, która wymaga czasu, jednak ostatecznie pozwoli ci na dobre pozbyć się przebarwień oraz ciemniejszych plam na skórze.

2. Sok z cytryny

Cytryna to silnie działający, naturalny środek wybielający, dlatego świetnie nadaje się jako antidotum na wszelkiego rodzaju plamy na skórze. Jednocześnie stanowi ona jedno z najszybszych rozwiązań, mogących poprawić wygląd cery, dzięki zastosowaniu domowych sposobów pielęgnacji.

Nierozcieńczony sok z cytryny może wywołać uczucie mrowienia na skórze, tak więc używaj go ostrożnie. Aby uniknąć podrażnień, poleca się uzyskany sok rozcieńczyć innymi naturalnymi substancjami rozjaśniającymi, takimi jak miód. W przypadku cery wrażliwej zawsze przetestuj środek na małym jej fragmencie i odczekaj co najmniej 24 godziny.

 • Wyciśnij świeży sok z cytryny. Rozcieńcz, jeśli to konieczne.
 • Zaaplikuj na przebarwienia i pozostaw na 15-20 minut.
 • Opłucz twarz chłodną wodą.

3. Żel z aloesu

Kolejnym skutecznym środkiem przeciwko przebarwieniom skóry jest świeży żel z aloesu. Doskonale nadaje się on na wszelkiego rodzaju tego typu dolegliwości, dlatego warto poszukiwać również kosmetyków z jego zawartością.

 • Jeżeli używasz naturalnego żelu z rośliny, utnij 5-centymetrowy fragment liścia i przetnij go na pół czystym nożem. Nakładaj żel bezpośrednio na twarz, wcierając go okrężnymi ruchami.
 • Pozostaw żel na twarzy na około 15 minut (jeżeli drażni cię jego zapach, po nałożeniu żelu możesz spryskać twarz wodą różaną), a następnie spłucz letnią wodą.

4. Niedojrzała papaja

Papaina, enzym występujący w papai, redukuje przebarwienia i plamy na skórze, a także odświeża wygląd cery. Warto jednak pamiętać, że miąższ niedojrzałej, zielonej papai zawiera znacznie więcej owego enzymu, niż owoc dojrzały.

 • Utnij dwucentymetrowy plasterek niedojrzałej papai lub utrzyj trochę miąższu i nałóż bezpośrednio na twarz okrężnymi ruchami.
 • Jeśli masz bardzo wrażliwą cerę, dodaj do miąższu papai 2-3 krople soku z cytryny oraz łyżkę miodu.
 • Nałóż na twarz i spłucz po 15 minutach.

Ogólne wskazówki:

 • Gdy używasz domowych sposobów na przebarwienia i plamy na skórze, zawsze przechowuj wykorzystywane produkty w osobnych pojemnikach.
 • Nie używaj składników z tych samych opakowań co do gotowania.
 • Bardzo ważne jest, aby przechowywać wszystkie stosowane przedmioty – takie jak miski, noże oraz łyżki – osobno, odkażone i chronione przed zanieczyszczeniem.

Zostaw komentarz