Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Dlaczego kąpiel z pianą to wspaniała forma pielęgnacji

kąpiel

Gorąca, aromatyczna i odprężająca kąpiel to jeden z najlepszych sposobów, by uwolnić się od stresu i zmęczenia po długim, gorączkowym dniu pracy. Gorąca kąpiel jest w stanie zdziałać cuda zarówno dla ciała, jak i dla umysłu.

Od niepamiętnych czasów była symbolem luksusu i rozmachu. Egipscy monarchowie byli znani z brania takich kąpieli, które służyły im jako rozrywka i sposób na zachowanie młodości. Dziś kąpiel z pianą dostępna jest dla każdego – czy to we własnym domu, czy też w uzdrowiskach i ośrodkach wypoczynkowych.

Na rynku dostępne są różne rodzaje płynów i olejków do kąpieli. Zależnie od potrzeb mogą mieć walory aromatyczne, kosmetyczne lub lecznicze. Jeśli chcesz się zrelaksować po długim dniu pracy, powinnaś zdecydować się na olejek eteryczny – najlepiej sprawdzi się lawenda, mirra, drzewo sandałowe, majeranek, rumianek, itd.

Jeżeli poszukujesz czegoś do pielęgnacji skóry, wybierz naturalny olejek kosmetyczny – może być miętowy lub z trawy cytrynowej. Olejki lecznicze, takie jak z miodli indyjskiej, będą przydatne w przypadku infekcji lub innych problemów skórnych.

Aromatyczna kąpiel jest czymś więcej, niż się zdaje na pierwszy rzut oka. Może mieć wieloaspektowe dobroczynne działanie na ciało i umysł. Oto najważniejsze korzyści, które przynosi:

Pielęgnacja skóry

Najlepiej widocznym efektem kąpieli z pianą jest poprawa faktury skóry. W tym celu warto użyć odpowiedniego pieniącego płynu lub żelu do kąpieli, najlepiej opartego na naturalnych składnikach roślinnych. Dzięki temu, dłuższe moczenie ciała w wodzie nie wysuszy skóry, a także przygotuje ją na wykonanie peelingu ciała i oczyszczanie z martwego naskórka.

Gdy zanurzasz się w gorącej wodzie z bąbelkami, nasyconej dobroczynnymi olejkami, twoja skóra staje się miękka. Ułatwia to złuszczanie martwych komórek naskórka. Użyj naturalnej gąbki oraz pumeksu, aby delikatnie zetrzeć tę warstwę z powierzchni skóry. Skup się na rejonach ciała takich jak stopy, kolana oraz łokcie, gdzie nawarstwienie martwych komórek jest większe niż w przypadku reszty naskórka. Kąpiel z pianą zapewni ci miękką, jędrną i promienną skórę, zaś olejki eteryczne dadzą uczucie świeżości i piękny zapach.

Odprężenie

Gorąca kąpiel to wspaniały sposób na odprężenie i zrzucenie z siebie ciężaru dnia wytężonej pracy. Dodaj do kąpieli kojący olejek eteryczny, np. lawendowy, zapal świece zapachowe i włącz relaksującą muzykę, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą rozluźnieniu. Gorąca woda z bąbelkami odpręża mięśnie, sprawiając, że czujesz się odświeżona i odmłodniała. Ożywczy aromat olejków eterycznych, unoszący się z wanny wraz z parą, uzdrawia ciało i umysł, pobudzając zdolność do twórczego myślenia.

Czas dla siebie

Przez cały dzień jesteś skupiona na pracy, terminach, klientach, itp. Gorąca kąpiel daje ci chwilę wyłącznie dla siebie. Gdy wrócisz do domu po ciężkim dniu pracy, wskakuj do wanny! Dodaj do wody kilka kropli ulubionego olejku. Połóż się w wannie i odpręż w aromatycznych oparach. Poczujesz, jak znika całe zmęczenie. Piękny zapach ukoi twój umysł i pozwoli myślom wrócić na właściwe tory. Możesz zadumać się nad swoimi życiowymi celami, planami na najbliższe pięć lat, itp. Przed kąpielą wyłącz telefon, byś mogła w pełni skorzystać z relaksującego doświadczenia.

Kąpiel z pianą to wspaniały i niedrogi sposób na relaks w domu. Tak więc następnym razem, gdy pomyślisz o zabiegach w SPA, zamiast tego napuść wodę do wanny!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.