Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Dobre nawyki w codziennej pielęgnacji skóry

dobre nawyki w pielęgnacji skóry

Nasza skóra jest największym organem ciała i wymaga stosownej i regularnej pielęgnacji. Dzięki niej uniknąć można wielu nieprzyjemnych dolegliwości oraz cieszyć się zdrowym i świeżym wyglądem. Z tego względu warto wyrobić w sobie dobre nawyki pielęgnacyjne, szczególnie ważne podczas surowych warunków pogodowych.

Gdy zbliża się zima, już wiesz, że znów będziesz musiała zmagać się z przesuszoną, swędzącą skórą. Suchość sprzyja łuszczeniu się i pękaniu skóry, a czasem nawet prowadzi do powstania egzemy. Dobre nawyki profilaktyczne pozwolą temu skutecznie zapobiec. Jak zatem powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry?

Oto 10 użytecznych wskazówek, dzięki którym utrzymasz swoją skórę w doskonałym stanie podczas srogich zimowych miesięcy.

Zadbaj o nawilżenie

Zimowa aura sprawia, że skóra wymaga dodatkowego nawilżenia – nie wystarczy używanie zwykłego kremu. Dobre nawyki pielęgnacyjne opierają się na stosowaniu środków nawilżających na bazie oleju, który zapewnia lepszą warstwę izolacyjną. Dobrze jest zimą nawilżać twarz co najmniej 2-3 razy dziennie, a co najważniejsze – przed pójściem spać.

Zważywszy na delikatną naturę skóry twarzy, ważnie jest, aby dobrać olej odpowiedni do typu cery. Olejek z awokado, olejek arganowy czy migdałowy znakomicie nadają się do pielęgnacji twarzy. Warto również sięgać po balsamy, zawierające naturalne środki nawilżające, które pozwalają zatrzymywać wilgoć i wyjątkowo dobroczynnie działają na cerę. Natomiast tłuszcze zwierzęce oraz roślinny tłuszcz piekarniczy mogą zatykać pory.

Używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym

Dobrym nawykiem w pielęgnacji skóry jest niewątpliwie stałe używanie kremów z filtrem UV. Ważne jest, aby stosować go przez cały rok, niezależnie czy jest lato, czy zima. To, że nie jest ciepło, nie oznacza jeszcze, iż twoja cera nie jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Co więcej, zimą warto hojniej nakładać krem z filtrem, gdyż surowe warunki atmosferyczne mogą doprowadzić do wysychania i zdzierania ze skóry ochronnej warstwy.

Polecane są kremy z filtrem o SPF 15 lub wyższym. Krem należy nakładać obficie na całą twarz, włączając w to usta. Zabiegi te ochronią cerę przed promieniowaniem UV, które może wyrządzać jej szkody. Krem aplikuj na twarz i dłonie co najmniej 30 minut przed kontaktem ze światłem słonecznym.

Zadbaj o dłonie

Jak wiadomo, dłonie wymagają dość intensywnego nawilżania. Dobre nawyki pielęgnacyjne skóry wymagają częstego używania kremów i balsamów o wysokiej wchłanialności. Dlatego warto się zaopatrzyć w tego typu kosmetyk i mieć go zawsze przy sobie.

Częste mycie rąk z użyciem chemicznych detergentów w połączeniu z wystawieniem na działanie zimna skutkuje silnym przesuszeniem cienkiej skóry dłoni. Regularne nawilżanie oraz noszenie wełnianych rękawiczek (nałożonych na drugą, cienką parę) uchroni twoje dłonie zimą przed pękaniem i swędzeniem skóry. Do codziennej pielęgnacji warto wybrać któryś z kosmetyków naturalnych, gdyż w innym przypadku częste jego stosowanie narazi nas na intensywne wnikanie składników chemicznych do naszego organizmu.

Natłuszczaj stopy

Stopy, a w szczególności pięty, łatwo stają się ofiarami zimowej aury, gdy pęka na nich skóra z powodu przesuszenia. Takich spękań nie da się wyleczyć zwykłym kremem, który zdaje egzamin latem. Skutecznie zaradzi im natomiast odpowiednio dobrany krem do stóp.

Posmaruj pięty grubą warstwą kremu i załóż skarpety. W połączeniu z peelingiem pomoże ci to zatrzymać wilgoć w obrębie skóry stóp, przywracając jej miękkość i gładkość. To bardzo dobre nawyki pielęgnacyjne, pozwalające zachować miękkość i delikatność w dotyku.

najlepsze kosmetyki naturalne

 

 

Sprawdź naszą ofertę najlepszych kosmetyków naturalnych do pielęgnacji skóry

 

 

[flo_button url=”https://www.lifetree.pl/codzienna-pielegnacja/dobre-nawyki-w-pielegnacji-skory/2/” style=”green” size=”small” type=”square” target=”_self”] Czytaj dalej [/flo_button]

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.