Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Olej z awokado na włosy w codziennej pielęgnacji

olej z awokado na włosy

Pomimo wielu stron internetowych, wymieniających długie listy zawartych w oleju z awokado witamin, minerałów, kwasów omega-3, aminokwasów, itp., wcale nie jest łatwo zorientować się w jaki sposób on działa. Nie wszyscy również wiedzą, że stosowany olej z awokado na włosy może przynieść wiele wspaniałych korzyści pielęgnacyjnych. Poniżej poznasz najważniejsze informacje na jego temat.

Olej z awokado można spotkać jako jeden z podstawowych składników wielu ekologicznych kosmetyków bez chemii. Jednym z najczęstszych jego zastosowań w pielęgnacji włosów jest wzbogacenie odżywek, balsamów i masek do włosów. Obecność olejku pozwala bowiem wzmocnić procesy wzrostu włosów, łagodzić podrażnienia skóry głowy, a także likwidować łupież.

Można również z powodzeniem stosować olej z awokado na włosy jako samodzielnego kosmetyku naturalnego, poprawiającego ogólną kondycję skóry głowy, eliminującego pęknięcia i rozwarstwienia włosów, a także w celu przywrócenia im naturalnej siły i blasku. Chroni również przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych, a przy systematycznym stosowaniu zapewnia posłuszne, zdrowe i pełne blasku włosy. Oto najważniejsze fakty o stosowaniu oleju awokado na włosy:

Najczęstsze mity na temat oleju z awokado

  • Po pierwsze olej z awokado nie jest znaczącym źródłem białka. Stanowi on naturalny olej, z którego w procesie ekstrakcji usuwane są nie tylko białka, ale i węglowodany i wiele innych substancji, które nie są rozpuszczone w tłuszczu. Niektóre produkty posiadają szczegółowe informacje o wartości odżywczej oleju, na których widać, że zawartość białka wynosi zero.
  • Choć świeże awokado jest doskonałym źródłem witamin i minerałów, sam olej nie zawiera takiej samej ilości szerokiego spektrum składników odżywczych.
  • Nawet tłoczony na zimno olej z awokado, czyli pozyskiwany w łagodnym procesie wytwarzania, cechuje się oddzieloną substancją oleistą od reszty masy celulozowej. Oczywiście, w wyniku tego procesu wiele witamin rozpuszczalnych w wodzie, takich jak witaminy C oraz witaminy z grupy B, będą w znacznym stopniu usunięte. Jednak rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, minerały i inne składniki czynne pozostają w nim skoncentrowane.
  • Olej awokado co prawda zawiera pewne ilości kwasów omega-3, takich jak alfa-linolenowy, jednak ilość ta jest stosunkowo niewielka, zwłaszcza biorąc pod uwagę dobry olej rybny lub olej lniany. Z punktu widzenia korzyści podczas pielęgnacji włosów jest bardzo wysoka zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych.

 

Olej z awokado – Składniki odżywcze

Zawartość w oleju z awokado jednonienasyconych kwasów tłuszczowych jest nawet wyższa niż w oliwie z oliwek, i jest to jeden z głównych powodów dla których sprawdza się on doskonale w naturalnej pielęgnacji włosów.

Wielu ludzi posiada włosy suche, zniszczone i słabe, często z powodu złego odżywiania, stosowania chemicznych kosmetyków i zabiegów chemicznych, a także silnego zanieczyszczenia środowiska. Tłuszcze jednonienasycone, gdy stosowane bezpośrednio w maskach do włosów, mogą nawilżyć, odżywić i wzmocnić kosmyki włosów, poprawić ich wygląd i chronić je przed uszkodzeniem.

Masowanie skóry głowy olejem z awokado stymuluje przepływ krwi do mieszków włosowych. Z poprawą przepływu krwi i krążenia skóry głowy, związane jest lepsze wnikanie składników odżywczych w mieszki, aby stymulować wzrost nowych i zdrowszych włosów..

Wreszcie, jego jednonienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole i wysoki poziom przeciwutleniaczy, takich jak witamina E, są dobrze wchłaniane do naszej skóry głowy i włosów. To nie tylko ma bardzo nawilżający i ochronny wpływ przed wolnymi rodnikami i uszkodzeniami, ale może również stymulować wzrost nowych włosów i pomóc oczyść zablokowane mieszki włosowe.

Połączenie antyoksydacyjne witaminy E, steroli i nawilżających, jednonienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju z awokado, zapewniają trzy różne składniki odżywcze, które są indywidualnie zalecane do stymulowania włosów wzrostu.

 

Polecane produkty na bazie olejku z awokado:

olejek z awokado

Naturalny olejek z awokado – Planeta Organica

maska do wszystkich typów włosów Avocado Oil

Maska do wszystkich typów włosów Avocado Oil – Planeta Organica

ekspresowa maska reperująca

Ekspresowa maska reperująca do włosów – Organic Shop

 

3 sposoby korzystania z oleju z awokado do pielęgnacji włosów

  1. Zastosowanie dobrej jakości i tłoczonego na zimno oleju z awokado na włosy poprawi ich wygląd i teksturę przy jednoczesnym wzmacnianiu i nawilżaniu.
  2. Wmasowanie oleju z awokado na skórę głowy pobudza krążenie i zapewnia lepsze wchłanianie korzystnych składników odżywczych w jej strukturę.
  3. Olej awokado stosowany podczas gotowania, oraz jako sos sałatkowy lub dodatek do potraw, zapewnia lepsze odżywianie od wewnątrz, które może być równie ważne w dłuższej perspektywie utrzymania silnych i zdrowych włosów.

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.