Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

10 zalet złota w kontekście pielęgnacji skóry

pielęgnacji skóry

Do pielęgnacji skóry stosuje się współcześnie bardzo wiele składników, a czasami nawet tak nietypowych jak złoto. Jakie morze ono przynieść korzyści? Warto poznać jego zalety.

Złoto zyskuje obecnie coraz większą popularność jako specyfik stosowany w pielęgnacji skóry. Stosowane w tym celu kosmetyki z zawartością złota nie są jednak nowym wynalazkiem – już przed wiekami znane były w Japonii, starożytnym Rzymie oraz Egipcie. Zapoznaj się z listą 10 korzyści, które ów cenny kruszec może przynieść twojej skórze.

Dobroczynne działanie złota w pielęgnacji skóry:

  1. Redukuje zmarszczki, linie mimiczne oraz przebarwienia

Czysta i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Złoto jest w stanie aktywować komórki podstawne naskórka, redukując elastyczność skóry, a dzięki temu łagodząc zmarszczki, linie mimiczne, skazy oraz znamiona. To z kolei przywraca skórze młody wygląd.

  1. Stymuluje komórki skóry

Jony, które zawierają złoto, działają stymulująco na komórki, nerwy oraz żyły, pobudzając krążenie krwi. Dzięki temu podkręcisz metabolizm komórek skóry i przyspieszysz wydalanie odpadów. Działanie takiej pielęgnacji skóry przynosi doskonałe efekty zdrowotne i regeneracyjne.

  1. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry

Przewlekłe przesuszenie skóry, jak wiadomo, może doprowadzić do jej przedwczesnego starzenia. Stosowanie złota w kosmetykach może temu zapobiegać i przyspieszać metabolizm.

  1. Rozjaśnia cerę

Dobrze znany z historii jest przykład Kleopatry, która jako jednego z wielu środków do pielęgnacji skóry używała złota. Każdej nocy nakładała na twarz maseczkę na bazie tego kruszcu, aby zachować piękną, promienną cerę o młodzieńczym wyglądzie.

  1. Spowalnia ubytek kolagenu

Kolagen to naturalna substancja, którą wytwarza organizm, aby tkanki zachowały elastyczność. Jest on odpowiedzialny za gładką skórę i lśniące włosy. Jego poziom w organizmie zaczyna spadać po 25 roku życia i w tym też okresie zaczynasz dostrzegać zmiany w wyglądzie swojej skóry. Zastosowanie złota jest w stanie spowolnić proces ubywania kolagenu w komórkach skóry.

  1. Leczy uszkodzenia skóry, spowodowane jej wystawieniem na działanie promieni słonecznych

Opalenizna jest efektem ekspozycji skóry na światło słoneczne, które stymuluje ją do wytwarzania czarnego pigmentu, zwanego melaniną. Jego produkcja może zostać ograniczona pod wpływem złota, dlatego stosowanie tego typu pielęgnacji skóry może mieć właściwości lecznicze.

  1. Leczy alergie

Egipcjanie wierzyli, iż złoto posiada lecznicze właściwości, które jest w stanie zwalczać niektóre choroby. Rzeczywiście ma ono działanie przeciwutleniające, dzięki czemu pobudza krążenie krwi, a to z kolei prowadzi do złagodzenia objawów trądziku oraz alergii skórnych.

  1. Leczy zapalenia

Antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości złota pomagają tlenowi wnikać w skórę w celu odnowy komórek. Ułatwia to leczenie wrzodów oraz innych schorzeń na tle zapalnym. Dodatkowym efektem pielęgnacji skóry złotem może być odmłodzona cera.

  1. Zwiększa elastyczność skóry

Jak wiadomo, gdy skóra traci elastyczność, zaczyna obwisać. Zastosowanie złota sprawia, iż rozkład elastyny będzie stopniowy, a tkanki odzyskają elastyczność. Złoto zapobiegnie obwisaniu skóry w przyszłości, zwiększając jej elastyczność, a w rezultacie czyniąc ją jędrną i dobrze napiętą.

  1. Rozświetla skórę

Złoto poprawia krążenie krwi, dzięki czemu jest ona lepiej nawodniona i nawilżona. Mikroskopijne cząsteczki złota wnikają w skórę, nadając jej głęboki połysk. W rezultacie takiej pielęgnacji skóry wygląda ona zdrowo, świeżo i promiennie.

Złoto da ci nie tylko piękną, promienną i młodzieńczą cerę, lecz również przyniesie wymierne korzyści dla zdrowia i urody. Spowolni ubytek kolagenu, zwiększy elastyczność skóry, rozjaśni cerę, ujędrni skórę, stymulując jej komórki, poprawi krążenie krwi i zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu, zmarszczkom oraz niechcianej opaleniźnie.

Podsumowując, złoto może być cenne nie tylko w ozdobach, ale również z punktu widzenia pielęgnacji skóry. Może warto wypróbować kosmetyki z jego zawartością, by cieszyć się całą gamą spektakularnych korzyści, które zapewnia.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.