Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Sińce pod oczami – 8 przyczyn ich występowania

sińce pod oczami

Sińce pod oczami to najczęściej nie tylko problem estetyczny. Przyczyny ich powstawania mogą być bardzo różnorodne, a większości z nich nie należy w żaden sposób bagatelizować. Jakie są najczęstsze z nich?

Nikt raczej nie zamierza upodabniać się do dwunożnej pandy? Niestety tak się składa, iż sińce pod oczami są dla wielu osób codziennością. Większość z nas łączy owe nieestetyczne cienie z różnymi uwarunkowaniami: od zmęczenia, poprzez brak snu, aż po przesiadywanie przed monitorem komputera. Zanim jednak poznasz prawdziwe przyczyny, warto, abyś dowiedziała się, czym tak właściwie są te sine kręgi i jakie mity są z nimi związane.

Czym są sińce pod oczami?

Sińce pod oczami to sine półksiężyce, które formują się poniżej dolnej powieki. Sprawiają, iż wyglądamy starzej, wydajemy się zmęczeni, zestresowani, chorzy czy przybici – z całą pewnością nie dodają nam uroku! Pokutuje mit, iż sińce pod oczami powstają dopiero w pewnym wieku.

Prawda jednak jest taka, iż jeśli uczysz się przez całą noc, następnego ranka możesz się spodziewać podkrążonych oczu. Oto powszechne przyczyny powstawania sińców pod oczami:

1. Geny

Podkrążone oczy to cecha dziedziczna. Badania wykazały, iż geny są w dużym stopniu odpowiedzialne za przekazywanie tej szpecącej przypadłości następnym pokoleniom.

2. Starzenie się

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, a z wiekiem staje się jeszcze cieńsza. Przez to znajdujące się pod nią naczynia krwionośne stają się bardziej widoczne, a sińce pod oczami stają się praktycznie codziennością.

3. Niezdrowe przyzwyczajenia

Nadmierna konsumpcja tytoniu oraz alkoholu może prowadzić do uwidaczniania się cieni pod oczami. Intensywne palenie uwydatnia naczynia krwionośne, czego pochodną są sińce pod oczami. Dla nikogo nie jest zresztą tajemnicą zgubny wpływ używek na zdrowie! Oprócz wyżej wymienionych staraj się unikać napojów z kofeiną.

4. Niedobory żywieniowe

Złe odżywianie i uboga dieta również mogą przyczyniać się do powstawania cieni pod oczami. Jeżeli twój codzienny jadłospis nie zapewnia wymaganej dawki niezbędnych witamin oraz składników odżywczych, przypuszczalnie będziesz mieć podkrążone oczy.

5. Zmęczenie i niedobór snu

Niewyspanie jest popularną przyczyną powstawania sińców pod oczami. Efektem braku snu jest bladość skóry, przez co sine kręgi stają się wyraźniejsze. Zadbaj o to, by codziennie zażywać minimum 8-godzinnego, nieprzerwanego snu.

 

Polecamy: Roll-on usuwający oznaki zmęczenia cery wokół oczu marki Organic Therapy

 

Roll-on usuwający oznaki zmęczenia cery wokół oczu ? Organic Therapy

6. Pozostawianie makijażu oczu na noc

Jeżeli jesteś amatorką malowania oczu, pamiętaj o tym, aby zawsze usuwać makijaż przed snem. Używaj dobrego środka do demakijażu i myj dokładnie twarz, aby pozbyć się nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń. Po całym procesie stosuj łagodny kosmetyk nawilżający, najlepiej naturalnego pochodzenia. Przed pójściem do łóżka nakładaj dobrej jakości żel pod oczy, który ukoi delikatną skórę podczas snu.

7. Zmiany hormonalne

Okres ciąży i połogu, a także menstruacja, mogą wywoływać w twoim organizmie wiele zmian hormonalnych. Owe zmiany wraz z całą gamą zmian w stylu życia są przyczyną stresu, a także mogą powodować sińce pod oczami.

8. Odwodnienie

Jeżeli nie pijesz codziennie 8 szklanek wody, aby odpowiednio nawodnić organizm, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż pod twoimi oczami pojawią się sine kręgi.

Pozostałe przyczyny, powodujące sińce pod oczami

Jednym z częstszych powodów powstawania cieni pod oczami są alergie. W takim przypadku należy skonsultować się z dermatologiem. Podkrążonym oczom zapobiegać może również przyjmowanie multiwitamin. Kolejną przyczyną jest zatkany nos, przy którym żyły w okolicy zatok często widocznie ciemnieją.

Również napięcie psychiczne może prowadzić do ciemnienia skóry. Zadbaj o to, aby obniżyć poziom stresu w swoim życiu – bądź bardziej zrelaksowana. Dzięki temu twoja cera będzie wyglądała młodo i zdrowo, a sińce pod oczami nie będą już twoim codziennym problemem. Unikaj również tarcia oczu, gdyż może się to przyczyniać do powstawania różnego rodzaju alergii.

 

kremy do powiek i pod oczy - kosmetyki naturalne

 

 

 

Sprawdź polecane przez nas kosmetyki naturalne do pielęgnacji okolic oczu!

 

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.