Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Miód – 6 dróg pobudzania porostu włosów

miód

Miód to nie tylko niezwykle zdrowy sposób na uzupełnienie codziennej diety, ale również doskonały produkt kosmetyczny. Warto dowiedzieć się, dlaczego produkty z jego zawartością są dla naszej urody takie cenne.

Większość osób ma świadomość, że miód jest niezwykle zdrowym pokarmem, który warto włączyć do codziennej diety. Niewielu jednak wiadomo, iż działa on również dobroczynnie na skórę oraz włosy, a co więcej, stymuluje ich porost! Przyjrzyjmy się zatem korzyściom, które ten cudowny dar natury może przynieść naszym włosom.

Jaki jest związek pomiędzy miodem a szybszym wzrostem włosów?

  1. Miód ma naturalne działanie zmiękczające. Dzięki temu stanowi znakomitą odżywkę do włosów, która je wygładza.
  2. Jest naturalnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu zapewnia zdrową skórę głowy i wspomaga porost włosów.
  3. Jako substancja zmiękczająca, poprawia zdrowie cebulek, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. Badacze dowodzą, że miód właściwie stosowany w kuracji włosów może odżywić uśpione cebulki, co przyspieszy porost włosów.
  4. Miód ma również działanie zatrzymujące wilgoć. Dzięki temu może zapobiegać jej utracie przez skórę głowy. Proces ten dodatkowo usprawnia wysoka zawartość cukru. Odpowiednie nawilżenie zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia cebulki.
  5. Miód posiada również właściwości antybakteryjne oraz antyseptyczne. Dzięki temu pozostawia skórę głowy czystą i wolną od zarazków, chroniąc ją przed infekcjami oraz łuszczycą. W podobny sposób zapobiega łupieżowi oraz swędzeniu głowy.
  6. Jeżeli twoje włosy są suche, narażone na wzmożony kontakt z zanieczyszczeniami lub wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a przez to wydają się pozbawione życia, miód przywróci im utracony połysk i blask.

Niezwykle dobroczynne to właściwości, nieprawdaż? Miód to bezcenny dar natury! Dba o zdrowie cebulek oraz skóry głowy, a przez to wspomaga porost włosów. Aby jednak czerpać z niego maksymalne korzyści, należy stosować go wedle sprawdzonych metod. Oto one:

Jak stosować miód, aby wspomóc porost włosów i ograniczyć ich wypadanie?

  • Weź łyżkę stołową miodu. Dodaj ją do szamponu lub nałóż bezpośrednio na skórę głowy. Nałóż na włosy czepek kąpielowy i trzymaj przez 20-30 minut. Następnie spłucz dokładnie włosy letnią wodą. Zaleca się powtarzać czynność co najmniej dwa razy w tygodniu.
  • Inna metoda polega na wymieszaniu w misce 9 części miodu z 1 częścią wody. Miksturę należy dokładnie wmasować w skórę głowy i pokryć nią włosy od nasady aż po same końce. Pozostawić na 3 godziny, a następnie spłukać ciepłą wodą. Czynność należy powtarzać raz na tydzień.
  • Bardzo skuteczna jest również kuracja z zastosowaniem miodu oraz oliwy. Weź 2 łyżki miodu i wymieszaj je w naczyniu przeznaczonym do kuchenki mikrofalowej z 1 łyżką oliwy z pierwszego tłoczenia. Do mieszania użyj łyżki, aby było ono dokładne. Podgrzewaj miksturę w kuchence mikrofalowej przez 30 sekund. Odstaw na ok. minutę, aby ostygła. Następnie dokładnie rozprowadź ją po włosach i wmasuj w skórę głowy. Postaraj się, aby pokryła włosy od nasady po same końce. Przykryj włosy czepkiem kąpielowym i pozostaw na 30 minut. Na koniec spłucz wodą zimną lub o temperaturze pokojowej.

Pamiętaj, że stosowanie miodu to najprostszy sposób, aby w naturalny sposób nie tylko uzyskać zdrowe i lśniące włosy, ale i skórę ciała! Naprawdę warto włączyć kuracje na nim bazujące do regularnie stosowanego zestawu zabiegów upiększających!

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.