Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Przepis na domowy olejek na cellulit

olejek na cellulit

Domowy olejek na cellulit do doskonały pomysł na wzmocnienie efektów masażu. W łatwy sposób zwiększa on szansę na pozbycie się tak bardzo niechcianej skórki pomarańczowej. Sprawdźmy na czym to polega.

Wykonywanie samodzielnie codziennego masażu, to jedna z borni kobiety w walce z cellulitem. Nie można myśleć, że toksyny odgrywają najważniejszą rolę w powstawaniu cellulitu. Gdzie przechowywane są toksyny w ciele? Oczywiście w tkance tłuszczowej. To smutna, ale prawdzie.

Jak ważna jest detoksykacja

Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu to koniecznie musimy pozbyć się toksyn, które nagromadziły się w organizmie. Jeśli nie podejmie się działań to toksyny będą się tylko bardziej gromadzić, przez co w miarę upływu czasu cellulitu będzie coraz więcej. Kto chce sobie z tym poradzić? Chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu, a nie, by było jeszcze gorzej. Mam rację, drogie panie?

Przede wszystkim masaż

Jednym z najprostszych sposobów na to, by pozbyć się toksyn z organizmu, jest masaż. Proces ten stymuluje układ, który znajduje się bezpośrednio pod skórą, zwany układem limfatycznym. Codzienny samodzielny masaż pozwala na rozbicie złogów tłuszczowych, co znów pozwala na usunięcie toksyn z organizmu, za pomocą kanałów eliminacyjnych. Masaż można wykonywać ręcznie lub przy pomocy suchej i miękkiej szczotki prysznicowej. Obie metody wykazują znaczne poprawy w walce z cellulitem.

Olejek na cellulit wspomaga działanie masażu

Podczas masażu wykonywanego w celu zmniejszenia cellulitu można wykorzystać różne olejki eteryczne, które dodają dodatkowego kopa działaniu tej czynności. Niektóre olejki eteryczne i ich nośniki, które są powszechnie wykorzystywane do produkcji domowych olejków do masażu, zawierają najczęściej olejek kokosowy, olej jojoba, olej z orzechów włoskich, olej z orzechów laskowych, olej ze słodkich migdałów, a także olej z awokado. Każdy z tych olejków wnosi wyjątkową jakość do olejku do masażu i pomaga na swój sposób. Jak widać domowy olejek na cellulit może mieć bardzo różny skład.

Kilka cennych olejków w walce z cellulitem:

  • olejek z liści cynamonu – pomaga stymulować przepływ krwi w organizmie, a także wzmacnia tkankę łączną,
  • olejek z orzechów laskowych – doskonale zmiękcza skórę,
  • olejek eteryczny z jałowca – poprawia krążenie i pomaga aktywować wolno rosnące tkanki,
  • cytrusowe olejki eteryczne – ulepsza krążenie i pomaga w zapobieganiu gromadzenia się limfy przy jednoczesnym zmniejszaniu retencji wody, naprężeniu skóry i wzmocnieniu naczyń włosowatych,
  • olejek jojoba – zmiękcza skórę i pomaga w utrzymaniu prawidłowej ilości łoju – sebum jest odpowiedzialne za uszczelnianie naszej skóry i włosów, a także zapobiega ich wysuszaniu.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.