Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

5 porad jak zachować zdrowe usta

zdrowe usta

Trzeba zwrócić szczególną uwagę na usta, aby zachować je zdrowe i piękne. Są one stale narażone na drażniące czynniki zewnętrzne, dlatego powinny mieć zapewnioną właściwą ochronę, taką jaką posiada reszta naszej skóry. Sprawdźmy najważniejsze aspekty ochrony warg.

Nasze usta potrzebują tyle samo opieki jak reszta naszej skóry… jeśli nie więcej. Ale mimo wszystko, często są pomijane. Oto podstawowe rady, jak zachować zdrowe i piękne usta – rady zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Złe nawyki!

Jeśli chodzi o nasze usta jesteśmy ich największym wrogiem. Wiele z naszych złych przyzwyczajeń może prowadzić do suchości warg, bolesności i podrażnienia.

Lizanie warg sprawia, że ​​Twój problem przesuszania staje się znacznie większy. Twoja ślina szybko odparowuje, pozostawiając je bardziej suchymi niż przedtem, a enzymy, które pomagają oczyścić ślinę i są potrzebne do trawienia pokarmów, są zbyt szkodliwe dla ust.

Unikaj wdychania powietrza z otwartymi ustami. Wargi tracą wtedy wilgoć z każdym oddechem.

Bądź trochę bardziej ostrożny, jeśli chodzi o to, co dotyka twoich ust. Wirusy, grzyby i bakterie mogą łatwo wejść w pęknięcia cienkiej skóry warg.

Zdrowo się odżywiaj

Twoje nawyki żywieniowe wydają się silnie wpływać na zdrowie cery. Odpowiednia dieta jest także ważnym czynnikiem zdrowia Twoich ust.

Twoje usta są zależne od stałego spożycia witamin i minerałów, więc trzymaj się zdrowej żywności, takiej jak świeże owoce i warzywa. Witaminy B i E są szczególnie ważne dla zdrowych warg i skóry.

Użyj odpowiedniego balsamu

Znajdź produkty na bazie wosku pszczelego i olejów roślinnych – polecamy jeden z produktów naturalnych. Uszczelnią one delikatną skórę i zatrzymają wilgoć. Dla bardzo podrażnionych warg aloes jest bardzo dobrym składnikiem balsamu. Kojące właściwości tej rośliny są często wykorzystywane do leczenia oparzenia słonecznego, a także jest on bezpieczny do spożywania. Filtr przeciwsłoneczny jest równie istotny, nawet w zimie.

Eksperci zalecają, aby złuszczać wargi raz w tygodniu, przeznaczonym do tego celu delikatnym produktem ziołowym.

Uważaj na produkty zawierające składniki, które wysuszają usta jeszcze bardziej. Kwas salicylowy – cud lek na trądzik, wykazuje właśnie takie właściwości. Mentol i kamfora, choć kojące, mogą również powodować problemy z ustami.

Szminki i inne środki do makijażu często zawierają składniki potencjalnie szkodliwe, takie jak metyloparaben, który bywa wiązany z właściwościami do powodowania nowotworów oraz octan tokoferylu, który może podrażnić skórę i usta. Również, gdy używasz szminki, zastosuj balsam jako pierwszy, aby zminimalizować efekt przesuszenia.

Wytęż… usta!

Poświęć kilka minut dziennie na gimnastykę ust i innych ćwiczeń twarzy. Może to zwiększyć krążenie krwi, co daje zdrowy blask, a także poprawić fakturę skóry i owal twarzy. Chirurg plastyczny nie jest konieczny.

Wiedz, kiedy należy udać się do lekarza

Niektóre problemy wargowe, takie jak te spowodowane przez zakażenie lub złe odżywianie, często wymagają interwencji lekarza. Jeśli cierpisz również z powodu problemów, takich jak zmęczenie lub częste bóle głowy, popękane wargi mogą być wskaźnikiem większego problemu, takiego jak niedobór witamin lub minerałów.

Stałe oblizywanie, gryzienie lub zaciskanie, może spowodować zapalenie warg i pękanie kącików. Jeśli nie możesz doprowadzić do zagojenia się takich objawów samemu, lekarz może pomóc ustalić, czy jest to zakażenie bakteryjne, grzybicze, czy wirusowe.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.