Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Oliwa – Remedium na tłustą cerę

oliwa

Aplikowanie tłuszczu na tłustą skórę pozornie brzmi jak żart. Któż chciałby pogarszać swoją sytuację? A jednak oliwa może stanowić doskonały sposób na tłustą cerę.

Jest jednak powszechnym błędem w myśleniu, iż oliwa jeszcze bardziej natłuści tłustą cerę. W odniesieniu do niektórych olejów mogłaby to być prawda. Jednak nie w przypadku oliwy. W rzeczywistości ma ona moc powstrzymywania skóry przed produkcją nadmiaru tłuszczu.

Co sprawia, że oliwa korzystnie wpływa na tłustą cerę?

Gdy obecne w skórze gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum, skóra staje się tłusta, błyszcząca i wygląda niezdrowo. Zablokowaniu ulegają pory, co sprzyja rozwojowi bakterii, a efektem są wągry oraz trądzik. Oliwa rozpuszcza tłuszcz pokrywający skórę, nie natłuszczając jej dodatkowo, lecz również nie przesuszając. Jest to znane od dawien dawna lekarstwo, oczyszczające i nawilżające skórę.

Oliwa znakomicie nawilża skórę i nadaje się do wszystkich jej typów, nawet tych najbardziej wrażliwych. Warto jednak pamiętać, iż należy jej używać z umiarem, gdyż zbyt duża ilość może prowadzić do nasilenia objawów trądziku i powstawania pryszczy.

Przyczyny, dla których warto używać oliwy:

  • Przeciwdziała starzeniu się skóry: Oliwa jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, a w szczególności hydroksytyrozolu, który spowalnia procesy starzenia.
  • Jest odpowiednia do tłustej skóry: Regularne stosowanie oliwy – lecz w niewielkich ilościach – zapobiega przetłuszczaniu się skóry i zapewnia jej gładkość.
  • Jest odpowiednia do skóry wrażliwej: Oliwa jest bardzo delikatna i nie podrażnia skóry, nadaje się więc do cery wrażliwej. Ma duże wartości odżywcze i pomaga w pielęgnacji delikatnej skóry.

Tłusta cera jest zmorą wielu osób, gdyż nie tylko wygląda niezdrowo, lecz również prowadzi do wielu różnych problemów skórnych, takich jak wągry, trądzik czy przebarwienia. Wydaje ci się, że próbowałaś już wszystkich dostępnych – zarówno tanich, jak i drogich – sposobów na ujarzmienie tłustej cery, a wszystkie zawiodły? Wiele dostępnych na rynku kremów czy pudrów mami obietnicami pozbycia się problemu. Niektóre z nich rzeczywiście działają, lecz przeważnie na krótko. Efekt mija po kilku godzinach, a skóra wygląda jeszcze gorzej. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest znalezienie właściwego sposobu na codzienną pielęgnację twarzy. Wiele osób przesadnie często myje twarz, sądząc, że to coś pomoże, jednak w rzeczywistości takie postępowanie przynosi efekt wręcz odwrotny i prowadzi do frustracji. Nie tędy droga.

Korzystne działanie oliwy na tłustą cerę

Zalety oliwy są nie do przecenienia – ma ona duże właściwości odżywcze i dobrze robi na tłustą cerę. Oliwki, z których powstaje, są bogatym źródłem przeciwutleniaczy oraz witaminy A. Ta ostatnia pozwala utrzymać właściwe pH skóry, co jest kluczową kwestią dla jej zdrowia. Przeciwutleniacze pomagają zwalczać choroby skóry, takie jak przewlekły trądzik, wągry, przebarwienia oraz nowotwory.

Stosując oliwę, będziesz w stanie na stałe uwolnić się od problemu przetłuszczającej się cery oraz innych towarzyszących mu dolegliwości skórnych.  Oliwa głęboko oczyszcza skórę, usuwając brud i nadmiar tłuszczu, który zatyka pory. Regularne wmasowywanie w skórę niewielkich ilości oliwy i spłukiwanie ich letnią wodą pomaga regulować wydzielanie łoju na dłuższy czas, pozostawiając cerę gładką, czystą i zdrową. Oliwa ma również moc zwalczania poważniejszych problemów skórnych, takich jak oparzenia słoneczne, egzema oraz wysypki. Dodatkowo nadaje skórze blask, dzięki czemu ma ona promienny wygląd.

Na długo zanim wynaleziono syntetyczne kosmetyki do pielęgnacji skóry, oliwa zajmowała poczesne miejsce jako naturalny środek oczyszczający oraz nawilżający. Do dziś wiele popularnych mydeł, oliwek, balsamów i kremów powołuje się na jej renomę, stosując ją jako aktywny składnik. Dzięki temu są one niewątpliwie użyteczne, jednak nic nie działa tak dobrze jak czysta, surowa oliwa z pierwszego tłoczenia – stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Pożegnaj się więc raz na zawsze z tłustą, podatną na trądzik cerą i powitaj swój nowy, piękny wizerunek, który uzyskasz dzięki stosowaniu oliwy!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.