Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Dlaczego warto stosować masaż twarzy

masaż twarzy

Coraz więcej kosmetyczek przekonuje, że masaż twarzy to skuteczne działanie uzupełniające dla pozostałych zabiegów kosmetycznych, wykonywanych przy użyciu preparatów regenerujących i ochronnych. Co nam może zapewnić i dlaczego warto go stosować? Przedstawiamy najważniejsze argumenty.

Aby nasze oblicze zachowało młody i jędrny wygląd, mięśnie twarzy wymagają ćwiczeń, podobnie jak reszta ciała. Poprzez wprowadzenie regularnego masażu do swojej codziennej procedury pielęgnacji cery można zmaksymalizować korzyści z kosmetycznych zabiegów przeciwstarzeniowych na twarz. Co zatem warto wiedzieć?

Główne korzyści ze stosowania masażu twarzy

  1. Łagodzenie napięcia mięśni

Gdy mięśnie twarzy zbyt zaczynają się napinać, dajesz pole do popisu procesom tworzącym zmarszczki, dlatego muszą one być regularnie masowane. Wszystko, czego potrzeba, to tylko od 10 do 20 minut dziennie na relaks. Jednak czas ten zależy od rodzaju skóry. Dla skóry tłustej i trądzikowej najlepiej, gdy masaż twarzy wykonuje się niecałe 10 minut. Dla normalnej i suchej cery nie dłużej niż 20 minut – zbyt dużo stymulacji może prowadzić do powstawania wyprysków.

Korzystaj z różnych technik: spróbuj miękkich dotknięć i ucisków. Spróbuj też masować kolistymi ruchami, zawsze w górę, żeby przeciwdziałać grawitacji.

  1. Polepszenie krążenia krwi

Masaż twarzy zwiększa przepływ krwi i tlenu, szczególnie gdy masujemy miękkie obszary wokół ust, oczu i brwi. Po wyjściu z gorącej kąpieli spłucz twarz zimną wodą, co także pomaga stymulować krążenie krwi. Dzięki temu komórki skóry będą bardziej ukrwione, a tym samym uzyskają więcej wartości odżywczych i regenerujących z pożywienia.

  1. Naturalny lifting

Pobudzenie mięśni twarzy regularnym masażem pomaga doprowadzić do komórek skóry również tlen, co jest naturalną formą ochrony przeciwstarzeniowej. Pobudzenie przepływu krwi zwiększa produkcję kolagenu, co daje zdrowy i naturalny blask cery. Zwiększamy tym samym jędrność i świetlistość cery.

  1. Poprawienie wchłaniania substancji aktywnych

Zwiększ efektywność swoich zabiegów na twarz, wprowadzając masaż twarzy do swojej codziennej pielęgnacji. Dzięki temu twoje kremy przeciwzmarszczkowe zwiększą efektywność działania.

  1. Będziesz wyglądać młodziej!

Niezależnie od stanu skóry, wieku, celów i budżetu, którym dysponujesz, regularne zabiegi, które zawierają jakąś formę stymulacji mięśni poprzez masaż, na pewno poprawiają ogólny wygląd skóry. Dzięki temu będziesz się czuć lepiej, piękniej i bardziej świeżo.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.