Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jaśmin indyjski (Jasminum L.)

jaśmin indyjski

Jaśmin indyjski (INCI: Jasminum L.) – znana, azjatycka roślina, zawdzięczająca swoją nazwę perskiemu słowu “yasmin”, czyli “dar od boga”. W niektórych rejonach Indii i Sri Lanki jest ważną częścią obrzędów religijnych. Roślina ta jest także uważana za narodowy kwiat Filipin i Pakistanu. Jaśmin zbierany jest zwykle o zmroku, z powodu najintensywniejszego zapachu o tej porze dnia, dzięki czemu wytwarza się charakterystyczny olejek eteryczny. to również bardzo znany afrodyzjak.

Właściwości jaśminu indyjskiego w kosmetyce:

  • olejek z jaśminu doskonale sprawdza się w aromaterapii i masażu,
  • nadaje się do pielęgnacji szczególnie suchej i wrażliwej skóry,
  • łagodzi i koi podrażnienia,
  • silnie nawilża,
  • działa wzmacniająco na skórę,
  • zapach olejku jaśminowego działa odstresowująco i antydepresyjnie.

Oprócz oczywistego działania aromatycznego, ekstrakt z kwiatów jaśminu wykazuje naturalne właściwości łagodzące i przeciwzapalne, szczególnie cenne w przypadku rożnego typu podrażnień skóry. Jest również częstym składnikiem kosmetyków organicznych, umożliwiając wzmocnienie własności antyseptycznych i antybakteryjnych. Jaśmin indyjski przyśpiesza również regenerację skóry, chroni przed niszczącym działaniem wolnych rodników i opóźnia proces powstawania zmarszczek.

Zastosowanie olejku jaśminowego w Azji, na Bliskim Wschodzie i na południu Europy ma wielowiekowe tradycje. Można go było spotkać w różnego typu wonnych pachnidłach i kadzidłach, a w późniejszym okresie zaczęto go dodawać do wielu kosmetyków, takich jak mydła czy perfumy. Również współcześnie stanowi on jeden z podstawowych składników najbardziej znanych perfum i naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki właściwościom oczyszczającym i uspokajającym zawierające go produkty posiadają znaczną siłę odświeżającą, a także nawilżającą i wydobywają naturalne piękno. Wśród wielu jaśminowych propozycji kosmetycznych warto zwrócić szczególną uwagę na naturalne mydła do ciała, kremy do rąk, balsamy do pielęgnacji skóry czy olejki pod prysznic.

[flo_button url=”https://www.lifetree.pl/leksykon-skladnikow-kosmetykow-naturalnych/” style=”green” size=”medium” type=”square” target=”_self”] Leksykon składników kosmetycznych INCI [/flo_button]

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.