Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Aloes – Doskonały dar natury

Aloes to wspaniała roślina

Aloes to sukulent pospolicie występujący w klimacie tropikalnym. Jest rośliną znaną z szerokiego zastosowania w medycynie i kosmetologii. Dowiedz się co czyni go tak wyjątkowym.

Już tysiące lat temu aloes był stosowany jako naturalne remedium na oparzenia pierwszego stopnia. Liście tej rośliny zawierają przezroczysty żel, który może być stosowany powierzchniowo jako maść. Po oderwaniu takiego liścia otrzymujemy gęsty sok, któremu przypisuje się właściwości przeciwzapalne i przyspieszające gojenie się ran.

Zewnętrzna, zielona część liścia wykorzystywana jest do produkcji soku, szerzej znanego jako lateks aloesowy. Tradycyjnie stosuje się go do leczenia popularnych dolegliwości trawiennych, takich jak biegunki i zaparcia. Jest również niezwykle cennym składnikiem wielu kosmetyków naturalnych i organicznych.

Popularność leczniczych zastosowań aloesu nie maleje na przestrzeni lat. Wręcz przeciwnie – na całym świecie wciąż tworzone są nowe specyfiki na bazie tej rośliny.

Aloes w pielęgnacji skóry

Przypuszczalnie jednym z najpopularniejszych zastosowań aloesu jest łagodzenie dolegliwości skórnych. Podobno Kleopatra używała go dla zachowania promiennego wyglądu skóry. Przeciwzapalne właściwości aloesu są przydatne przy leczeniu ran i skutecznie działają w przypadku niemal wszystkich problemów skórnych – od oparzeń słonecznych, poprzez ukąszenia i użądlenia owadów, po skaleczenia oraz wysypkę. Żelopodobna substancja pochodząca z liści aloesu nie wymaga specjalnego przetwarzania. Może być nanoszona bezpośrednio na skórę. Zresztą, im mniej przerobiona, tym lepiej działa. Jako że ma ona postać żelu, jest łatwa w użyciu i szybko przynosi ulgę, tak więc warto w nią zaopatrzyć domową apteczkę.

Ze względu na swoje lecznicze i łagodzące właściwości, aloes jest popularnym składnikiem kremów odmładzających. Ma to o tyle sens, że owa roślina pomaga regenerować komórki, zapobiegając starzeniu się skóry. Nic dziwnego, że nawet golarki zaopatrza się w pasek z aloesem, który działa nawilżająco.

Aloes we wspomaganiu trawienia

Sok z aloesu jest stosowany jako środek przeczyszczający. Reguluje ponadto ruchy jelit i alkalizuje soki trawienne, zapobiegając nadkwaśności i łagodząc dolegliwości żołądkowe. Dzięki swoim leczniczym właściwościom może zniwelować wewnętrzne urazy wywołane przez wrzody. Regulacja pracy jelit ma znaczenie również przy wydalaniu szkodliwych toksyn z organizmu. Sok z aloesu ma naturalne działanie oczyszczające – pomaga usuwać pozostałości nagromadzone w okrężnicy.

Aloes dla utrzymania prawidłowej masy ciała

Ze względu na swój zbawienny wpływ na układ pokarmowy, aloes, przyjmowany regularnie, może być skuteczną pomocą dla dbających o linię. Pomimo iż nie istnieje cudowny środek na odchudzanie, do odpowiedniej diety oraz ćwiczeń warto dodać aloes, który oczyści organizm z toksycznych złogów, dodając energii. Obciążenie toksynami może objawiać się uczuciem słabości i zmęczenia, dlatego tak ważna jest detoksykacja.

Intencją powyższego artykułu jest dostarczenie podstawowych informacji na temat szerokich zalet aloesu, jeśli jednak macie jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, najlepiej zwrócić się z nimi do specjalisty. Aloes umożliwia nam jednak zupełnie bezpiecznie korzystać z jego właściwości, szczególnie w zakresie pielęgnacji urody.

najlepsze kosmetyki naturalne

 

 

Koniecznie sprawdź naszą ofertę najlepszych kosmetyków naturalnych

 

 

 

Jedna odpowiedź na Aloes – Doskonały dar natury

  1. Dani - Odpowiedz

    19/04/2014 at 03:53

    Aloes jest tez dobry na obniżenia cukru we krwi

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.