Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Mydło z koziego mleka – Czy warto używać

mydło z koziego mleka

Szukasz alternatywy dla chemicznych środków czystości? Może warto sięgnąć po mydło z koziego mleka. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, jak bardzo nafaszerowane sztucznymi związkami są środki higieny osobistej, dostępne w masowej sprzedaży.

Powszechne cięcie kosztów produkcji doprowadziło do tego, że wyroby takie jak mydło czy dezodorant, zamiast pomagać w pielęgnacji ciała, raczej prowadzą do jego powolnej destrukcji pod wpływem rakotwórczych składników. Tego rodzaju specyfiki zawierają zaburzające poziom hormonów ftalany oraz toksyczny triklosan, kryją w sobie także metale ciężkie oraz szkodliwe substancje powierzchniowo czynne. Krótko mówiąc, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W związku z tym wiele osób przerzuca się na w pełni naturalne produkty organiczne. Jednym z nich, zyskującym coraz większą popularność, jest mydło z koziego mleka.

Oto 5 wymiernych korzyści, które przyniesie zastąpienie nim chemicznych mieszanek:

Mydło z koziego mleka opóźnia oznaki starzenia się skóry

Przyczyną jest duża zawartość alfa-hydroksykwasów, takich jak kwas mlekowy. Kwasy owe rozbijają połączenia międzykomórkowe, usuwając martwe komórki skóry z jej powierzchni i odsłaniając nowe, dzięki czemu staje się ona gładsza i wygląda młodziej. Można zatem używać mydła z koziego mleka jako suplementu środków na opóźnianie oznak starości organizmu.

Nie jest chemicznym oszustwem

W mydłach na bazie wody, sprzedawanych w supermarketach, stosuje się drażniące chemiczne kwasy, aby usuwały martwe komórki skóry. Ich długotrwałe oddziaływanie na powierzchnię skóry przypomina raczej “wyżeranie” za pomocą chemii. Zupełnie inaczej jest w przypadku łagodnie, a zarazem skutecznie działających alfa-hydroksykwasów z koziego mleka.

Właściwości przeciwzapalne

Kozie mleko łagodzi zapalenia skóry ze względu na zawartość cząsteczek tłuszczu. Tłuszcz działa tu jak środek nawilżający, który koi suchą i zniszczoną skórę. Zacznij używać mydła z koziego mleka by nadać skórze zdrowszy i szlachetniejszy wygląd.

Bogactwo niezbędnych składników

Kozie mleko jest pełne niezbędnych składników odżywczych i witamin, w tym: D, C, B1, B6, B12 oraz E, które odżywiają skórę i wnikają w głąb ciała. Stanowi ono zatem uzupełnienie prawidłowej diety, pozwalające dostarczać organizmowi niezbędnych składników. Należy pamiętać, że skóra jest największym, ludzkim organem.

Leczy trądzik

Badania wykazały, iż kozie mleko jest pomocne w zwalczaniu trądziku oraz chorób skóry. Przyczyną są jego antybakteryjne właściwości, przeciwdziałające rozwojowi mikrobów, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania objawów trądziku. Zacznij częściej używać mydła z koziego mleka o naturalnych właściwościach antyseptycznych a zmniejszysz prawdopodobieństwo występowania nieestetycznych wyprysków na twarzy.

Unikaj laurylosiarczanu sodu

Raport z 1983 r., zawarty w czasopiśmie pt. Journal of The American College of Toxicology, wskazał laurylosiarczan sodu w stężeniach tak niskich jak 0,5% jako przyczynę podrażnień skóry. Dalsze badania wykazały, iż stężenia rzędu 10-30% powodują ciężkie uszkodzenia skóry. Katalog produktów używanych w gospodarstwie domowym, prowadzony przez Narodowy Instytut Zdrowia, wymienia ponad 80 pozycji, w których skład wchodzi laurylosiarczan sodu oraz siarczan sodowolauretowy w stężeniach do 30%. Tak wysoka koncentracja owych substancji nie tylko uszkadza zewnętrzne warstwy skóry, lecz również sprawia, iż związki te wnikają głębiej i zostają zmagazynowane w tkankach.

Siarczan sodowolauretowy jest obecnie powszechnie stosowany zamiast laurylosiarczanu sodu, jednak okazuje się, że może on być nawet groźniejszy dla zdrowia. Mianowicie, organizm nie jest w stanie całkowicie usunąć go z wątroby. Związek ten odkłada się w tkankach i podtruwa ich właściciela przez całe życie, pozbawiając go energii.

Chemiczne mydła są popularne w szczególności ze względu na cenę, jednak nie jest ona warta długoterminowego, negatywnego wpływu, którym jest utrata energii. Wielu konsumentów zaczyna rozumieć, iż zdrowie jest ważniejsze i warto dopłacić kilka złotych więcej, aby otrzymać produkt w pełni naturalny, bezpieczny dla ludzi oraz środowiska. Drobni rolnicy i wytwórcy naturalnych wyrobów to przyszłość świadomego społeczeństwa, które dba o zdrowe i szczęśliwe życie.

W krajach  Europy Zachodniej od wielu lat coraz większa ilość konsumentów zaczęła świadomie używać mydła z koziego mleka i ograniczać stosowanie innych środków chemicznych. Dzięki temu tworzy się powszechny nurt i moda na stosowanie organicznych środków kosmetycznych, widoczna zarówno na ulicach miast, jak i w mainstream’owych mediach.

Jedna odpowiedź na Mydło z koziego mleka – Czy warto używać

  1. Ola - Odpowiedz

    27/04/2017 at 08:31

    Na pewno poszukam takiego mydełka 😉

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.