Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

6 sprytnych sposobów na olej kokosowy do włosów

olej kokosowy do włosów

Jak wiadomo olej kokosowy posiada bardzo szeroką gamę różnorodnych zastosowań oraz korzyści zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Stosuje się go do różnorodnych za równo do gotowania, jak i nawilżania skóry. Z tego powodu znajduje się na szczycie listy naturalnych alternatyw, dla poprawy zdrowia i lepszego samopoczucie. Poznajmy najlepsze sposoby jak stosować olej kokosowy do włosów.

Szerokie zastosowanie oleju kokosowego sprawia, że trudno znaleźć obszary kosmetyczne, przy których by się nie sprawdzał. Jednym z nich jest niewątpliwie pielęgnacja włosów i skóry głowy. Z tego powodu występuje w licznych szamponach naturalnych, balsamach do włosów, a także maseczkach i środkach do olejowania. Poniżej przedstawiamy najbardziej sprawdzone sposoby jak stosować olej kokosowy do włosów.

Przed każdorazowym zabiegiem pielęgnacji włosów olejem kokosowym będziesz potrzebować trochę czasu na jego odpowiednie przygotowanie. Dobrej jakości olej z pierwszego tłoczenia ma bowiem w temperaturze pokojowej postać stałą i wymaga rozpuszczenia. Przed każdym zabiegiem pielęgnacji przygotuj się w następujący sposób:

 • Po pierwsze zakup dobrej jakości olej kokosowy z pierwszego tłoczenia i upewnij, że masz odpowiednią ilość czasu na przeprowadzenie zabiegu pielęgnacji. Im dłużej olej kokosowy będzie pozostawiony na włosach, tym skuteczniej będzie działać!
 • Przygotuj grzebień, czepek lub mały ręcznik, aby zawinąć włosy, a także dwie małe miseczki o różnych rozmiarach – należy zmieścić jedną wewnątrz drugiej.
 • Niewielką ilość oleju kokosowego nałóż do mniejszej miseczki i wstaw ją do większej.
 • Wypełnij większą miskę ciepłą wodą tak, by mniejsza miska była częściowo zanurzona, ale nie pływała.

 

 1. Olej kokosowy do włosów dla głębokiego odżywienia

Składający się głównie z kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha olej z orzecha kokosowego wnika głębiej we włosy i znacznie szybciej, niż większość drogeryjnych odżywek. Aby korzystać z najlepszych właściwości oleju kokosowego, pozwalających m.in. na naprawę rozdwojonych końcówek, nawilżanie skóry głowy i dodawanie włosom naturalnego blasku, regularnie wykonuj następujące kroki:

 • Umyj włosy i pozostaw do podeschnięcia podczas przygotowania kolejnych kroków.
 • Gdy olej kokosowy się rozpuści, palcami delikatnie wmasowuj go we włosy, a następnie rozczesz grzebieniem o szerokim rozstawie.
 • Po nałożeniu oleju kokosowego na włosy owiń je ręcznikiem lub nałóż czepek, a następnie pozostaw na minimum 30 minut.
 • Po tym czasie zmyj olej, najlepiej przy użyciu naturalnego szamponu bez sls. Polecamy jeden z naszych produktów.
 • Opcjonalnie można ponownie zastosować niewielką ilość oleju kokosowego na same końcówki włosów.

 

 1. Olej kokosowy jako codzienny sposób na splątanie włosów

Jeśli masz długie lub kręcone włosy, kołtuny mogą być codzienną bitwą. Zastosowanie oleju kokosowego do włosów może pomóc również na tym polu! Również dlatego, że jest to w 100% naturalny, organiczny olej naturalny z pierwszego tłoczenia i nie pozostawia żadnych pozostałości lub długotrwałej szkody dla loków! Przed szczotkowaniem lub układaniem włosów wykonuj następujące czynności:

 • Gdy olej kokosowy się rozpuści, palcami delikatnie wmasowuj go w splątane końcówki włosów, a następnie delikatnie rozczesz grzebieniem.
 • Jeżeli nie przesadzisz z jego ilością nie będzie potrzeby płukania lub mycia. Jeśli jednak zdarzy się nałożyć go zbyt dużo warto delikatnie umyj jednym z szamponów naturalnych, bez dodatków składników syntetycznych.
 • Zastosowany olej kokosowy do włosów nie tylko ułatwi rozczesywanie, ale będzie je doskonale odżywiał!

 

 1. Olej kokosowy do włosów przeciw łupieżowi

Jeżeli korzystanie z agresywnych środków do mycia, lub stylizacji włosów sprawiło, ze skóra głowy zaczęła swędzieć i pojawił się łupież, wystarczy codziennie zastosować olej kokosowy. Posiada on cenne właściwości bakteriobójcze i łagodzące, znacznie poprawiające komfort i likwidujące podrażnienia.

 • Pod koniec dnia lub tuż przed snem, umyj włosy dobrej jakości szamponem naturalnym.
 • Gdy olej kokosowy się rozpuści, palcami delikatnie wmasowuj go we włosy, a następnie rozczesz grzebieniem.
 • Dokładnie wymasuj skórę głowy opuszkami palców, bez drapania paznokciami.
 • Owiń głowę ręcznikiem pozostawi olej kokosowy na skórze głowy na noc dla uzyskania najlepszych rezultatów.
 • Umyj głowę delikatnym szamponem naturalnym po porannym wstaniu z łóżka.

 

 1. Olej kokosowy jako baza do farbowania włosów

Olej kokosowy do włosów to doskonała metoda na podkreślenie koloru podczas farbowania naturalnymi preparatami do koloryzacji. Wnika on bardzo głęboko we włosy w trakcie zmiany koloru i pomaga tym samym naturalnym pigmentom. Dzięki jego zastosowaniu kolor będzie żywszy i pozostanie na dłużej.

 • Gdy olej kokosowy się rozpuści, dodaj go do mieszanki farbującej.
 • Po upływie odpowiedniego czasu, zgodnie z zaleceniami producenta środka koloryzującego, zmyj włosy letnią wodą przy użyciu delikatnego, naturalnego szamponu, w celu pozbycia się nadmiaru oleju i farby.
 • Owiń włosy czepkiem lub ręcznikiem pozostaw na noc.

 

 1. Olej kokosowy dla szybszego wzrostu włosów

Zastosowany olej kokosowy do włosów w naturalny sposób pomaga rosnąć, dzięki czemu stają się one dłuższe i grubsze. Witaminy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe naturalnie występujące w oleju kokosowym odżywiają skórę głowy i pomagają usunąć nadmiar sebum z mieszków włosowych. Używaj go regularnie wykonując poniższe czynności:

 • Pod koniec dnia lub tuż przed snem, umyj włosy szamponem naturalnym.
 • Gdy olej kokosowy się rozpuści, palcami delikatnie wmasowuj go w skórę głowy, a następnie rozczesz włosy grzebieniem.
 • Przeprowadź delikatny masaż głowy.
 • Owiń włosy czepkiem lub ręcznikiem, uważając by ich nie łamać, a następnie pozostaw na noc.

 

 1. Olej kokosowy chroni włosy przed uszkodzeniami

Naturalny olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest doskonałym naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. W godzinach porannych – zwłaszcza w dniu, kiedy wiesz, że twoje włosy będą narażone na działanie niekorzystnego środowiska zewnętrznego bardziej niż zwykle – zastosuj olej kokosowy do włosów, aby aby lepiej je chronić. Każdorazowo zastosuj rozpuszczony olej kokosowy, delikatnie wmasowując jego małą ilość w skórę głowy, a następnie rozczesz równomiernie  grzebieniem.

 

Jeżeli zależy ci na łatwiejszym sposobie pielęgnacji włosów za pomocą oleju kokosowego polecamy kokosową terapię do włosów firmy Orientana:

kokosowa terapia do włosów

 

Kokosowa terapia do włosów – Orientana

Jedna odpowiedź na 6 sprytnych sposobów na olej kokosowy do włosów

 1. Mani - Odpowiedz

  09/12/2015 at 11:51

  Super artykuł. Stosuję olej kokosowy do wielu zabiegów. Dzięki za wskazówki. 😉

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.