Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Zniszczone włosy – 10 porad na temat pielęgnacji

zniszczone włosy

Zniszczone włosy dla wielu kobiet stanowią bardzo poważny problem. Przyczyny takiego stanu mogą być bardzo różnorodne, jednak warto podjąć działania by go zmienić. Dlatego sięgnij po poniższe 10 porad w zakresie pielęgnacji włosów.  

Osoby, które mają zniszczone włosy i zaczynają martwić się ich stanem, przeważnie pragną natychmiast otrzymać skuteczne rozwiązanie problemu. Jeżeli do nich należysz, odłóż zmartwienia na bok i dokładnie przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki niemu posiądziesz niezbędną wiedzę w zakresie codziennej pielęgnacji.

Zniszczone włosy – wskazówki dotyczące pielęgnacji

 1. Bądźcie zdecydowani

Utwierdźcie się w swoich dążeniach, gdyż doprowadzenie zniszczonych włosów do porządku wymaga czasu. Na efekty trzeba poczekać. Cierpliwość i konsekwencja doprowadzą cię jednak do celu, którym są piękne, lśniące włosy. Tak więc głowa do góry! Dzięki kilku, stosowanym regularnie zabiegom, odzyskasz dawny blask, a zniszczone włosy odejdą w niepamięć.

 1. Mycie włosów

Z zasady zniszczone włosy powinniście myć co drugi dzień. W trakcie tej czynności nie gromadźcie szamponu na powierzchni włosów, gdyż może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Używajcie szamponu i odżywki dobrej jakości, najlepiej dedykowanych dla waszego typu i koloru. Jeżeli macie proste lub falujące włosy, nakładajcie odżywkę zarówno na ich końcówki, jak i nasady. Natomiast jeśli są kręcone, rozprowadźcie kosmetyk na całej długości włosów. Umyjcie skórę głowy, delikatnie pocierając ją koniuszkami palców.

 1. Stosowanie odżywki

Pozostawcie odżywkę na włosach przez co najmniej 5 minut, a następnie dokładnie rozczeszcie je grzebieniem. Po tej czynności należy wszystko spłukać ciepłą wodą. Warto przy tym używać specjalnych odzywek na zniszczone włosy.

 1. Naturalne suszenie włosów

Należy pamiętać, że używanie suszarki zawsze dodatkowo niszczy włosy. Najlepiej pochylcie głowę, tak aby włosy zwisały w dół i osuszcie je delikatnie ręcznikiem. Możecie również wycisnąć je z wyczuciem z nadmiaru wody. Następnie nałóżcie na zniszczone włosy serum przeciwko puszeniu się. Ten krok jest niezbędny w przypadku osób o włosach kręconych. Pomińcie ten krok, jeżeli macie tendencje do naturalnego przetłuszczania się włosów.

 1. Układanie

Włosy kręcone oraz falujące można układać na mokro, stosując do tego celu żel lub piankę. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzać z tego typu środkami kosmetycznymi i najlepiej do tego celu stosować produkty organiczne.

 1. Zabiegi na włosy

Raz na jakiś czas możecie zdecydować się na zabieg proteinowy lub głęboką kurację. Proteiny odbudują keratynę w strukturze włosów, zaś głęboka kuracja pomoże odpowiednio je nawilżyć. Jeżeli chcecie takie zabiegi stosować samodzielnie, w domu, przygotujcie: odżywkę, aloes, jajko, banana, miód oraz majonez. Wymieszajcie ze sobą wszystkie składniki i nałóżcie miksturę na mokre włosy. Pozostawcie ją na godzinę lub na całą noc, a rano spłuczcie. Nawet zniszczone włosy nie powinny być poddawane takim zabiegom zbyt często, gdyż muszą mieć czas do samodzielnej regeneracji. Dlatego tego typu pielęgnacje warto stosować nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

 1. Naturalne farby do włosów

Starajcie się unikać syntetycznych farb oraz chemicznych produktów do stylizacji włosów. Stosujcie tylko naturalne barwniki, takie jak henna, indygo oraz sok z cytryny. Henna nada włosom rudawego odcienia, stosując indygo, uzyskacie czerń, zaś cytryna rozjaśni Wasz naturalny kolor.

 1. Zaplatanie chroni włosy

Aby uchronić włosy przed postępującym zniszczeniem, możecie je nieco zaplatać w warkocze lub zwijać w wałki. Zwarto struktura takiej fryzury jest dobrym pomysłem, szczególnie w okresie intensywnej regeneracji.

 1. Odżywianie włosów przed pływaniem

Jeżeli regularnie pływacie na basenie, zawsze przed tą aktywnością i nałożeniem czepka powinniście nałożyć na włosy niewielką ilość odżywki. Oczywiście możecie ją zmyć zaraz po pływaniu.

 1. Chroń włosy przed działaniem słońca

Ochrona przed słońcem, jest jednym z najważniejszych zabiegów na zniszczone włosy. Można je osłaniać przed nadmiernym działaniem promieni, nosząc kapelusz lub chustkę. Możecie również nabyć specjalne produkty do pielęgnacji włosów – najskuteczniejsze są te, które zawierają składniki zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV.

Kierujcie się powyższymi wskazówkami, a problem zniszczonych włosów wkrótce przestanie Was dotyczyć! Pamiętajcie, że konsekwencja działań i cierpliwość są jedynymi drogami do trwałego sukcesu, również w pielęgnacji.

Jedna odpowiedź na Zniszczone włosy – 10 porad na temat pielęgnacji

 1. sabinka - Odpowiedz

  29/06/2016 at 02:03

  Dziękuję bardzo za porady. Postaram się z nich skorzystać. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.