Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jak zapobiegać zmarszczkom na szyi

szyi

Jedną z pierwszych oznak starzenia są właśnie zmarszczki na szyi oraz dłoniach. Dlatego warto należycie dbać o skórę, by możliwie długo zapewnić jej jak najlepszy wygląd. Co robi by opóźnić procesy starzenia szyi?

Szyja jest jedną z części ciała, które najłatwiej zdradzają nasz wiek. Często widuje się kobiety o nieskazitelnych twarzach i zupełnie niepasujących do nich, zmianach na szyi. Najłatwiej spowolnisz proces starzenia tej części ciała, podejmując i stosując odpowiednie środki zapobiegawcze, które pozwolą ci zachować jak najdłużej jej świeżość i elastyczność. Nie zapominaj o tym, iż skóra szyi jest tak samo wrażliwa jak twarzy, w związku z czym wymaga szczególnej troski.

Przygotuj się na dodanie kilku nowych “rytuałów” do codziennego grafiku pielęgnacji skóry szyi. Istnieją oczywiście rozmaite medyczne czy chirurgiczne metody odmładzania, często wymieniane w prasie i stosowane przez liczne gwiazdy. Zdecydowanie bardziej opłaca się jednak dbać o skórę już w bardzo młodym wieku, korzystając jedynie z metod naturalnych.

Przyczyny przedwczesnego starzenia skóry szyi:

Jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia skóry jest niewątpliwie stres. Powoduje on również niekorzystne zmiany w wyglądzie włosów i paznokci. Stres ogranicza zdolność organizmu do samoregeneracji, dzięki podwyższonym stanom niektórych hormonów. Skóra szyi jest w tym wypadku równorzędnie narażona na powstawanie zmarszczek, co pozostałe części ciała.

Podstawowe przyczyny to zanieczyszczenie środowiska, dym i papierosy. Nie jest tajemnicą, iż żyjemy w bardzo zanieczyszczonym środowisku. Skażone powietrze i spaliny niszczą skórę, również szyi. We wczesnych latach życia skóra sama neutralizuje wolne rodniki. Jednak z wiekiem proces ten staje się coraz mniej wydajny, w związku z czym ulega ona licznym uszkodzeniom. Podobnie niebezpieczne dla skóry jest palenie papierosów, które wyraźnie wpływa na przyspieszone starzenie szyi.

Drugim istotnym czynnikiem jest negatywny wpływ promieniowania słonecznego. Wystawianie ciała na działanie słońca jest jedną z najbardziej niebezpiecznych przyczyn różnych problemów skórnych. Słońce to źródło życia na naszej planecie i chciałoby się bez ograniczeń czerpać z jego dobroczynnego ciepła. Prawdą jest, iż odżywia ono skórę, stymulując ją do wytwarzania witaminy D, a także wspomaga zdrowy wzrost kośćca. Jednakże, gdy wychodzimy na zewnątrz, bardzo ważne jest, aby chronić skórę dobrym kremem z filtrem, co zapobiegnie jej przedwczesnemu starzeniu. Promienie słoneczne zmniejszają elastyczność skóry, która nie ma możliwości powrotu do swojego pierwotnego kształtu, co skutkuje powstawaniem zmarszczek oraz plam starczych, również na szyi.

Zapobiegaj zmarszczkom na szyi, prowadząc zdrowy styl życia:

 • Ogranicz kontakt z promieniami słonecznymi, aby chronić skórę przed promieniowaniem UVA oraz UVB
 • W młodszym wieku stosuj kosmetyki naturalne, które będą stymulować naturalna odnowę skóry
 • Unikaj kontaktu z dymem papierosowym oraz spalinami
 • Włącz do swojego planu dnia ćwiczenia szyi
 • Zawsze trzymaj głowę prosto, a podbródek – uniesiony
 • Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie, aby skóra zachowała jędrność, a ciało usuwało toksyny
 • Wyrzuć wysoką poduszkę, która jest wrogiem gładkiej skóry. Zachowaj jak największy kąt pomiędzy twarzą a szyją. Zamiast wielkiej poduchy zdecyduj się na jasiek
 • Nałóż na szyję plasterki ziemniaka. Dzięki temu oczyścisz skórę i odblokujesz pory
 • Codziennie stosuj właściwą pielęgnację skóry twarzy i szyi
 • Na noc nakładaj na szyję dobry krem przeciwzmarszczkowy
 • Spytaj dermatologa o kremy z tretynoiną (Retin-A). Bardzo skutecznie spowalniają one procesy starzenia skóry

Jeśli będziesz podążać za powyższymi radami od wczesnych lat, nie powinnaś mieć większych problemów z opóźnianiem procesów starzenia. Jeżeli natomiast masz już zmarszczki na szyi, dobrym rozwiązaniem będzie krem przeciwzmarszczkowy z Retin-A. W tej sprawie najlepiej zasięgnij rady dermatologa. Odpowiednia kuracja pomoże Tobie usunąć zaistniałe już objawy, a następnie będziesz mogła chronić się przed ich nawrotem, właściwie dbając o skórę. 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.