Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jak ograniczyć wypadanie włosów u kobiet

wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet może mieć bardzo różne przyczyny. Można jednak najczęściej znacznie je ograniczyć zupełnie domowymi sposobami.

Jeśli wydaje Ci się, że wypadanie włosów u kobiet jest bardzo rzadkie, a łysienie dotyczy wyłącznie mężczyzn, jesteś w błędzie. Przypadłość ta dotyka nawet do 12 % pań – i nie chodzi tu tylko o kobiety starsze. Jedno z badań wykazało, że 20 % pań w wieku od 30 do 49 lat zmaga się z rzednięciem lub wypadaniem włosów. Dla kobiety jest to dolegliwość wstydliwa i budząca niepokój, a jednocześnie bardzo rzadko się o niej mówi. Parę włosów znalezionych w łazience nie stanowi powodu do niepokoju – większość kobiet naturalnie gubi około 100 włosów dziennie.

Jeżeli jednak zaczynasz dostrzegać kępki włosów zostające na szczotce czy też twoja fryzura miejscami wyraźnie się przerzedza, mogą to być pierwsze objawy łysienia. Choć to niepokojące objawy, nie wpadaj w panikę! Nawet w najcięższych, trudnych do wyleczenia przypadkach wypadanie włosów u kobiet można w naturalny sposób spowolnić.

Najczęstsze przyczyny powodujące wypadanie włosów u kobiet

Stres – W 70 % przypadków wypadania włosów głównym winowajcą jest stres. Zaburza on cykl rozwojowy, któremu podlegają mieszki włosowe.

Geny – Może to być przypadłość dziedziczna, która zazwyczaj objawia się wypadaniem włosów od czubka głowy począwszy. Często ujawnia się podczas menopauzy lub za sprawą zaburzeń hormonalnych.

Dieta – Włosy do prawidłowego wzrostu potrzebują dużych ilości białka, minerałów oraz witamin. Jeśli żywisz się fast foodami, wysoko przetworzonymi pokarmami lub twoja dieta jest mało zróżnicowana, najwyższy czas, by to zmienić.

Ciąża – Wypadanie włosów u kobiet w ciąży jest dość częstym zjawiskiem i nie należy się nim zbytnio przejmować – przeważnie mija samo, będąc rezultatem chwilowo podwyższonego poziomu estrogenu.

Choroby – Choroba doświadcza różne części naszego ciała w odmienny sposób. Również niektóre metody leczenia, takie jak: chemioterapia, radioterapia, duże dawki witaminy A oraz leki przeciwzakrzepowe, mogą skutkować utratą włosów.

Zadbaj o zdrowie włosów i ogranicz ich wypadanie

 1. Nie nadużywaj prostownicy. Codzienne wystawianie włosów na wpływ wysokiej temperatury (szczególnie wrażliwy jest odcinek w pobliżu nasady włosa) może poskutkować ich trwałym uszkodzeniem.
 2. Rozluźnij kucyk! Zbyt ciasne wiązanie włosów może powodować ich nadmierne naprężenie u nasady i w rezultacie powodować wypadanie włosów u kobiet z przyczyn mechanicznych.
 3. Regularne obcinanie włosów może pomóc wykryć rejony, w których uległy one przerzedzeniu. Regularnie masuj skórę głowy, aby zwiększyć dopływ krwi do mieszków włosowych.
 4. Jedz dużo białka. Włosy składają się głównie z białka zwanego keratyną, w związku z tym bardzo ważne jest, aby wraz z pokarmem dostarczać organizmowi odpowiednią ilość protein i ograniczyć wypadanie włosów u kobiet. Bogatymi źródłami białka są: ryby, drób, czerwone mięso oraz jaja.
 5. Myj włosy regularnie, lecz nie codziennie. Zamień popularny szampon oraz odżywkę na produkty organiczne. Większość kosmetyków do pielęgnacji włosów dostępnych w przeciętnej drogerii zawiera mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych. Włosy rzadkie i zagrożone wypadaniem wymagają pielęgnacji za pomocą łagodnych, naturalnych środków.
 6. Regularne ćwiczenia fizyczne zrobią dobrze nie tylko twoim włosom, lecz posłużą również ogólnemu zdrowiu. Ruch pobudza krążenie i zwiększa dopływ krwi do skóry głowy oraz cebulek włosowych
 7. Pomijając jej korzystny wpływ na całokształt zdrowia, żelatyna w proszku przede wszystkim wzmacnia włosy, skórę oraz paznokcie. Warto jednak upewnić się, że surowiec pochodzi od krów karmionych trawą.

Problem łysienia dotyczy wielu kobiet i ze względu na coraz bardziej stresujący tryb życia z całą pewnością będzie narastał. Można jednak z tym walczyć. Istnieje wiele naturalnych środków zapobiegawczych oraz łagodzących wypadanie włosów u kobiet. Często wystarczą niewielkie zmiany w stylu życia czy bardziej świadomy dobór produktów do pielęgnacji włosów.

Jedna odpowiedź na Jak ograniczyć wypadanie włosów u kobiet

 1. edziaa - Odpowiedz

  18/03/2015 at 14:20

  Ostatnio głośno w internecie o jednym preparacie , wpiszcie sobie w google – nowy preparat na wypadanie włosów – i obejrzyjcie filmik

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.