Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Pielęgnacja twarzy w 10 krokach

pielęgnacja twarzy

Podobnie jak jedzenie, ubranie oraz schronienie są niezbędne dla ciała, tak i odpowiednia codzienna pielęgnacja twarzy jest jej nieodzowną potrzebą. Należy pamiętać, że ta część ciała jest bardziej niż reszta ciała wystawiona na działanie kurzu i brudu, nawet gdy się nie przebywa na zewnątrz.

Każdy kto o siebie dba powinien pamiętać, że regularna pielęgnacja twarzy to warunek podstawowy dla zachowania zdrowego i świeżego wyglądu. Poznajcie zatem, co należy robić, aby Wasza skóra promieniała każdego dnia.

Codzienna pielęgnacja twarzy w 10 krokach

  1. Określ swój typ cery

Każdy z nas różni się typem cery, dlatego stosowanie produktów do niego nieprzystosowanych może spowodować szkody. Dowiedz się, czy Twoja skóra jest tłusta, sucha, podatna na powstawanie pryszczy czy też mieszana. Następnie dobierz odpowiednie do niej kosmetyki o łagodnym działaniu. Codzienna pielęgnacja twarzy nie może być nigdy zbyt inwazyjna, a stosowane środki powinny dawać jej cenną ochronę oraz wartości odżywcze dla samodzielnej odbudowy.

  1. Oczyszczanie

Regularna pielęgnacja twarzy powinna zaczynać się od umycia rąk, a następnie opłukania twarzy ciepłą wodą, w celu otwarcia porów. Użyjcie środka do mycia twarzy, odpowiednio dopasowanego i przeznaczonego do Waszego typu cery, wykonując okrężne ruchy ku górze przez 50 sekund. Niektóre z kosmetyków tego rodzaju należy pozostawić na twarzy przez minutę, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Na koniec dokładnie opłuczcie twarz zimną wodą.

  1. Tonizacja

Po umyciu osuszcie skórę czystym ręcznikiem. Następnie nałóżcie tonik, posługując się płatkiem kosmetycznym i pozostaw do wyschnięcia. Tonik przywraca skórze po myciu właściwe pH. Aplikując kosmetyk pamiętajcie o omijaniu okolic oczu.

  1. Nawilżanie

Gdy tonik wyschnie, użyjcie niewielką ilość środka nawilżającego i delikatnie nałóżcie go na skórę okrężnymi ruchami ku górze. Codzienna pielęgnacja twarzy powinna uwzględniać oczyszczanie, tonizację oraz nawilżanie, najlepiej wykonywane dwukrotnie w ciągu dnia o poranku oraz wieczorem.

  1. Peeling

Zabieg peelingu przeznaczony jest do głębokiego oczyszczania porów. Powinien być wykonywany około dwa razy w tygodniu. Stanowi on niezwykle istotny element pielęgnacji twarzy. Po zakończeniu codziennego cyklu oczyszczania twarzy należy nałożyć na nią peeling i dokładnie zaaplikować go na boki nosa, czoło oraz podbródek. Zbyt częstszy peeling nadmiernie otwiera pory, w związku z czym nie raczej jest zalecany.

  1. Maseczka

Po myciu oraz peelingu nałóżcie na twarz maseczkę, aby oczyścić skórę z martwych, wysuszonych komórek. Na rynku dostępne są różne rodzaje maseczek, różniące się rozmaitymi właściwościami. Można też je wykonać domowym sposobem, używając naturalnych składników. Pielęgnacja twarzy przy użyciu maseczki nie powinna zwykle trwać dłużej niż przez 15 minut.

  1. Unikajcie dotykania twarzy

Nieważne, jak bardzo swędzi Was skóra. Powstrzymajcie się od wielokrotnego przecierania twarzy brudnym czy też suchym ręcznikiem. Takie odruchy zawsze sprzyjają namnażaniu się bakterii. Wiele osób dotyka swojej twarzy nieświadomie wielokrotnie w ciągu dnia. Powstrzymanie się od takich odruchów znacznie ograniczy dostęp bakterii i brudu, przyczyniających się do powstawania wyprysków i innych niechcianych przypadłości skórnych.

  1. Nigdy nie wyciskajcie pryszczy

Pryszcze i wypryski są niewątpliwie bardzo irytujące i z pewnością często macie ochotę je wycisnąć podczas mycia twarzy lub gdy swędzą. Takie postępowanie skutkuje jednak przebarwieniami, których znacznie trudniej się pozbyć. Pryszczy nie powinno się w ogóle dotykać, niezależnie czy ma się brudne, czy czyste ręce.

  1. Odpowiednie nawodnienie

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna uwzględniać jej zapotrzebowanie na wodę. Z tego powodu należy nawadniać swoje ciało od wewnątrz, pijąc duże ilości, najlepiej niegazowanej wody mineralnej. Zdrowa skóra jest efektem odpowiednio funkcjonującego, dobrze oczyszczanego się organizmu. Ponadto można przemywać twarz czystą wodą 4 do 5 razy dziennie, a następnie osuszać ją czystym ręcznikiem, aby zapobiec gromadzeniu się brudu.

  1. Używajcie właściwych produktów

Jeżeli dany kosmetyk nie przyniesie oczekiwanych rezultatów po miesiącu czy dwóch, należy zawsze zamienić go na inny. Najważniejsze, aby mieć świadomość, co jest korzystne dla Waszej skóry. Warto również przypomnieć o doborze produktów przeznaczonych dla Waszego typu cery.

Bardzo bezpiecznym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest sięganie po kosmetyki naturalne, których kompozycja nie zawiera środków syntetycznych. Mają one przewagę nad innymi, głównie dzięki stosowaniu tradycyjnych receptur i kompozycji składników bezpośrednio pochodzących z natury.Warto zatem w miarę możliwości zapewnić by pielęgnacja twarzy odbywała się w maksymalnie szerokim zakresie sposobami tradycyjnymi i naturalnymi, nie narażającymi na uczulenia oraz inne powikłania zdrowotne.

Tytułem podsumowania…

Codzienna pielęgnacja twarzy, zgodnie z powyższymi uwagami, pozwala zachować zdrową i naturalną cerę. Należy pamiętać, że jest to bardzo delikatna część ciała i wymaga szczególnej troski. Zarazki namnażają się łatwo i mogą być przyczyną wielu problemów. Warto zauważyć, iż codzienne nakładanie obfitej warstwy makijażu również nie pozostaje bez wpływu na cerę, jednak dzięki odpowiedniej, regularnej pielęgnacji będziesz w stanie zachować ją w pełni zdrowia i urody.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.