Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

5 sekretów piękna i wiecznej młodości japońskich kobiet

japońskie kobiety

Japońskie kobiety słyną z wielkiej troski o własny wygląd, szczególnie w zakresie czystości cery, jej gładkości i elegancji. Dlatego wiele kobiet z innych rejonów świata zadaje sobie pytanie – jak to jest, że na zdjęciach nawet starsze panie, pochodzące z krajów azjatyckich, mają często gładką i jędrną skórę? Oto proste i popularne japońskie wskazówki dla pielęgnacji skóry, które pomogą Ci osiągnąć młodzieńczy wygląd.

Japońskie kobiety wskazują, że nawet dodatkowe 10 minut z Twojego dnia, może znacznie poprawić cerę. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Włącz te wskazówki do codziennych nawyków, a zobaczysz kilka istotnych, pozytywnych zmian, które pozwolą Ci wyglądać i czuć się młodziej. Azjatyckie sposoby na starzenie sprawią, że twoja cera zacznie promieniować wewnątrz i na zewnątrz.

  1. Używaj delikatnego sposobu mycia skóry

Japońskie kobiety trzymają się z dala od produktów zawierających dużo substancji chemicznych. Zamiast tego używają delikatne, naturalne produkty, bez zawartości bezalkoholu. Używając bardziej delikatnych produktów, skóra pozostaje bardziej nawilżona.

Oczyszczenie jest niezbędne dla zdrowej skóry, ponieważ wypłukuje bakterie, które mogłyby dostać się do porów i tworzyć wypryski. Niezależnie od tego, czy nosisz makijaż, czy nie, należy zawsze dać skórze dobre oczyszczenie przed snem, a następnie zadbać o nią przy zastosowaniu serum i nocnego kremu. Korzystanie z lekkich produktów zachowuje jej właściwe nawilżenie, a także często kosztują one mniej pieniędzy!

Polecamy: organiczne produkty oczyszczające.

  1. Pozostaw skórę bez kosmetyków raz w miesiącu

Mimo to, że należy odpowiednio dbać o skórę, to również dobrze jest pozwolić jej oddychać raz na jakiś czas. Zbyt wiele produktów pielęgnacyjnych może powodować, że skóra zaczyna się dusić, co skutkuje utratą elastyczności i koloru. Jeśli masz zamiar spędzić wieczór w domu, zmyj makijaż przed kolacją i pozostaw do rana skórę bez chemicznego malowania. Staraj się raz na jakiś czas trzymać z dala od wszystkich produktów do pielęgnacji skóry. Pamiętaj przy tym, że robisz tym skórze przysługę!

Następnego dnia, zastosuj trochę kremu lub maski, aby dodać nieco wilgoci.

  1. Jedz więcej produktów na bazie wodorostów

Jesteś tym, co jesz. To stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o skórę! Zbyt dużo jedzenia smażonych potraw powoduje wypryski. Twoja dieta robi dużą różnicę w tym, jak się czujesz i wyglądasz. Dodając do niej trochę wodorostów, można poprawić ogólny stan zdrowia.

Japońskie kobiety jedzą wodorosty na bieżąco – nie tylko, dlatego że są antystarzeniowym pożywieniem dla skóry, ale również dlatego, że jest to składnik powszechnie stosowany w kuchni japońskiej. Dzienne zalecane spożycie wodorostów jest bardzo łatwą rzecz do osiągnięcia w Japonii. Niestety niekoniecznie u nas.

Wodorosty są wspaniałym pożywieniem typu Anty-Aging, gdyż zawierają mnóstwo witamin i minerałów, które trudno znaleźć w innych produktach spożywczych. Ze względu na naturalne właściwości przeciwzapalne, wodorosty zmniejszają zaczerwienienie spowodowane przez trądzik różowaty, jak również wszelkie obrzęki. Zawarty w nich jod reguluje przemianę materii i pomaga odmłodzić skórę. Jeden arkusz nori zawiera taką samą ilość kwasu omega-3, co dwa awokado! Omega-3 to dobre kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać wilgoć w skórze, a w konsekwencji zmniejszają drobne linie mimiczne i zmarszczki. Wypełnione witaminą C algi, wzmacniają też paznokcie i włosy.

  1. Delikatnie masuj skórę podczas stosowania produktów do pielęgnacji skóry

Japońskie kobiety lekko dotykają twarzy podczas stosowania produktów na skórę, w celu stymulowania przepływu krwi. Zaczynając od brody, przemieszczają się delikatnie w górę. Warto również wklepywać krem ochronny w cerę twarzy, aby podnieść poziom jej naturalnej energii. Większość japońskich kobiet robi to, jako codzienny rytuał i jest to coś, co warto zawrzeć w codziennej pielęgnacji skóry przed snem, również w przypadku Europejek.

  1. Spożywaj więcej produktów na bazie zielonej herbaty

Zielona herbata jest pełna przeciwutleniaczy i wykazuje właściwości przeciwzapalne, szczególnie cenne w przypadku ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Jak wiadomo ekspozycja na słońce to jedna z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. Niektóre badania u kobiet, które miały umiarkowane uszkodzenia skóry wykazały, że uzupełnienie ich diety zieloną herbatą zaowocowało znaczną poprawą elastyczności, już w ciągu dwóch miesięcy. Obecnie bardzo łatwo jest zadbać o zieloną herbatę w diecie, dlatego warto z niej korzystać. Oczywiście warto również sięgać po kosmetyki naturalne z zawartością ekstraktu z tego składnika. Coraz częściej dostępne są tego typu produkty, szczególnie przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej oraz okolic oczu.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.