Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

30 lat – 10 porad na temat pielęgnacji skóry

30 lat

Badania wskazują, że w wieku ok. 30 lat kobieta osiąga swój najpiękniejszy wygląd. Ten stan określa również potrzebę zmian w trybie życia i pielęgnacji ciała. Co robić by jak najdłużej cieszyć się pięknym i naturalnym wyglądem?

Wiek 30 lat stanowi dla większości ludzi psychologiczną barierę dojrzałości. Mówi się także, że życie zaczyna się dopiero po czterdziestce. Tak więc im bardziej zbliżasz się do tego wieku, tym bardziej stosowne wydaje się, aby pomyśleć o nowym początku. W okolicach pięćdziesiątki poczujesz się wolna od obowiązków, będziesz mogła trochę odpuścić i się zrelaksować.

Jednak gdy masz 30 lat, życie wydaje się zupełnie inne. Z całą pewnością jest to najbardziej aktywny wiek. Nie dość, że musisz ciężko pracować na lepszą przyszłość, to jeszcze mnożysz wysiłki, by wyglądać atrakcyjnie i reprezentacyjnie. Wielu osobom trzydzieste urodziny kojarzą się z początkiem powstawania zmarszczek i obwisającej skóry. Nie musi tak jednak być w twoim przypadku, jeśli tylko poświęcisz swojej skórze szczególną uwagę, której już w tym wieku wymaga.

W okolicach 30 lat kobiety doświadczają zmian w napięciu skóry, która staje się też wyraźnie bardziej sucha. Jeśli jednak odpowiednio o nią zadbasz, jeszcze długo może pozostać piękna i promienna. Nie musisz stosować żadnych drogich ani skomplikowanych zabiegów. Wystarczy kilka drobnych dodatków do codziennej pielęgnacji.

Tak więc, jeżeli skończyłaś już 30 lat, powinnaś ustalić sobie nowy plan pielęgnacji skóry. Poniżej znajdziesz 10 wskazówek na temat tego, co powinnaś w nim uwzględnić.

Jak dbać o skórę gdy ma się przynajmniej 30 lat:

1. Peeling

Zalety złuszczania martwego naskórka są nie do przecenienia. Martwe komórki warto delikatnie usuwać, aby odsłonić świeżą, jędrną skórę. Aby odzyskać świetlistą, promienną cerę, należy stosować zabieg peelingu co najmniej dwa razy w tygodniu.

2. Nawilżanie

Jest to niezbędny element pielęgnacji skóry. Używaj do tego celu kosmetyków mocniejszych niż te, które stosowałaś, mając 20 lat. Dobrym dodatkiem będzie zaaplikowanie sobie serum. Pomoże ci ono usunąć linie mimiczne, cienie pod oczami, otwarte pory, itp.

3. Ochrona przed słońcem

Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym polecane jest w każdym wieku. Najlepiej bez takiej ochrony nie wychodzić z domu. Dla kobiet w wieku powyżej 30 lat polecane są filtry SPF 30 lub wyższe. Jeżeli używasz podkładu, wybierz taki, który tego rodzaju filtr zawiera.

4. Składniki kluczowe w pielęgnacji skóry

Niezależnie od tego, czy preferujesz naturalne, czy też popularne kosmetyki do pielęgnacji skóry, szukaj takich, które zawierają podstawowe składniki, mające odmładzający i rozświetlający wpływ na skórę. Przeciwutleniacze, witamina C, kwas glikolowy oraz hialuronowy zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz jej skrajnemu przesuszeniu.

5. Maseczki

Skorzystaj z dobrodziejstw, które oferują maseczki. Wspaniale działają one na skórę – bez problemu znajdziesz produkty odpowiednie do każdego jej typu. Jeżeli preferujesz maseczki naturalne, możesz samodzielnie wykonywać je ze składników dostępnych w warunkach domowych. Znakomicie do tego celu nadaje się miód, jogurt oraz świeże owoce. Kiedy masz już 30 lat warto wykonywać je przynajmniej raz na tydzień.

6. Masaże twarzy

Masaże twarzy są wspaniałym sposobem na zachowanie młodego i promiennego wyglądu skóry. Nawet jeśli masz napięty plan dnia, wygospodaruj sobie przynajmniej raz w miesiącu chwilę na zabieg w spa. Odczujesz wyraźną zmianę w fakturze skóry.

7. Krem na noc

Zaopatrz się w dobry krem na noc, aby nawilżać i odświeżać swoją skórę podczas snu. Tego typu kosmetyki są specjalnie zaprojektowane tak, by najskuteczniej działać w nocy, naprawiając drobne uszkodzenia skóry.

8. Balsam do ciała

Nie tylko twoja twarz wymaga specjalnej pielęgnacji. Aby cieszyć się piękną skórą na całym ciele, powinnaś dwa razy dziennie używać balsamu, szczególnie gdy masz już powyżej 30 lat. Skup się na rejonach, które są najbardziej narażone na wysychanie, takich jak łokcie, kolana oraz pięty.

9. Picie dużych ilości wody

Skórę należy nawadniać również od środka. W tym celu codziennie pij duże ilości wody. Eksperci zalecają co najmniej 8-10 szklanek dziennie. Woda jest niezbędna nie tylko do prawidłowego funkcjonowania organizmu, lecz również dla zachowania urody skóry. Ponadto pomaga w usuwaniu toksyn.

10. Zdrowy styl życia

Jego częścią jest zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Są one tak samo ważne jak stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Dzięki powyższym wskazówkom będziesz mogła cieszyć się promienną skórą nawet w wieku powyżej 30 lat. Zrób z nich użytek, a z pewnością poczujesz różnicę!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.