Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Wskazówki na zdrowszy i szybszy wzrost włosów

szybszy wzrost włosów

Nieudane i zbyt krótkie fryzury czy też chemiczne zabiegi utrwalające sprawiają czasem, ze zależy nam na jak najszybszym wzroście włosów i natychmiastowej zmianie swojego wizerunku. Trudno zrobić cokolwiek z dnia na dzień, by od razu widzieć efekty. Można jednak wpłynąć na szybszy wzrost włosów poprzez dobór właściwych kosmetyków i odpowiedni sposób pielęgnacji. Poniżej przedstawiamy właściwe wskazówki.

Wiele osób uważa, że ciemne włosy rosną wolniej niż pozostałe kolory. W rzeczywistości barwa nie ma wpływu na tempo wzrostu, a jedynie tekstura ciemnych włosów sprawia, że mogą one sprawiać wrażenie wolniej rosnących. Ich wyjątkowa struktura wymaga stosowania delikatnych technik pielęgnacji, dzięki którym będą wzrastały prawidłowo.

Niezależnie od koloru i obecnego stanu struktury włosów można samodzielnie wpływać na polepszenie ich wyglądu, przywracając im naturalny blask i tworząc odpowiednie warunki do szybkiego wzrostu. W tym celu należy przede wszystkim dobrać właściwe środki i zacząć regularnie stosować sprawdzone metody pielęgnacji.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą ci w naturalny sposób pobudzić szybszy wzrost włosów.

Wskazówki dotyczące szybszego wzrostu włosów

Codzienna i samodzielna pielęgnacja włosów, mająca na celu zapewnienia warunków do prawidłowego wzrostu, nie jest wcale trudna, jednak wymaga zastosowania odpowiednich reguł i systematyczności. Trochę dodatkowego wysiłku i poświęconego czasu na pewno zaowocuje długą, lśniącą grzywą. Oto 6 kluczowych porad, dzięki którym łatwiej będzie ci o dbać o swoje włosy:

  1. Bądź delikatna i regularna

Gdy zajmujesz się włosami, unikaj pośpiechu. Okaż im troskę, aby rosły zdrowo i szybki. Dotyczy to zarówno procesu samego mycia, suszenia, jak i czesania. Włosy nie lubią gwałtownych i szarpanych ruchów, gdyż mogą one powodować łamanie ich struktury.

Podczas mycia należy warto przyłożyć się do poszczególnych kroków olejowania, oczyszczania czy nakładania odżywek czy masek. Warto również pamiętać, że wszelkie zabiegi przyspieszające suszenie, zarówno wycieranie w ręcznikiem czy używanie suszarki, wyraźnie im nie sprzyja. Żeby zapewnić szybki wzrost włosów powinno się unikać wszelkich zabiegów termicznych.

  1. Używaj sprawdzonych produktów do codziennej pielęgnacji włosów

W pierwszej kolejności warto pamiętać, że szampony wybiera się względem typu skóry głowy, a odżywkę według typu włosów. Wybór właściwego produktu zapewni odpowiedni poziom odżywienia i nawilżenia, niezbędnego dla zdrowego wyglądu włosów.

W przypadku włosów zniszczonych, występowaniem rozdwojonych końcówek, puszenia się, itp. warto postawić na kosmetyki naturalne. Trafnym wyborem będzie szampon bez sls i innych dodatków syntetycznych, a także właściwa odzywka z dodatkiem olejków naturalnych.

 

Polecamy: Maska pobudzająca wzrost włosów do masażu głowy marki Planeta Organica

 

maska pobudzająca wzrost włosówWarto również stosować specjalnie przygotowane terapie do włosów, zawierające skoncentrowane składniki aktywne, pozwalające na szybszą regenerację i dobudowę. Dla lepszego wyglądu fryzury i łatwiejszego układania włosów poleca się często stosowanie odpowiednich masek, bogatych w naturalne środki pielęgnacyjne. Szybszy wzrost włosów może zapewnić przede wszystkim naturalny peepling do skóry głowy, znacznie poprawiający warunki ich rozwoju i aktywujący cebulki włosowe.

  1. Ochrona przed przesuszeniem

Nie istnieje nic ważniejszego w przypadku pielęgnacji, włosów niż właściwa ochrona przed przesuszeniem i związanych z nim uszkodzeniami. Włosy powinny pozostawać stale nawilżone, oczywiście w ograniczonym zakresie wizualnym. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty naturalne, bez zawartości parabenów, sls czy innych środków chemicznych.

Właściwym do tego środkiem pielęgnacji jest niewątpliwie odżywka, zawierająca odpowiednie składniki aktywne, ograniczające przesuszenie. Dzięki jej stosowaniu po myciu głowy, wilgoć jest wiązana w środku, czego efektem włosy stają się przyjemnie gładkie i jedwabiste.

  1. Pożegnaj się ze szczotką

Generalnie włosom zawsze lepiej zrobi grzebień z szerokimi zębami, szczególnie gdy są nieco dłuższe. Możesz również posługiwać się palcami, które w delikatny i wstępny sposób je rozplączą. Dlaczego nie powinnaś szczotkować włosów? W ten sposób wyrywasz je z głowy i niszczysz ich strukturę. Jak już wcześniej wspomniano szybszy wzrost włosów przede wszystkim wymaga delikatności.

  1. Znajdź fryzurę, która nie podrażnia skóry głowy

Niektóre fryzury bardziej narażają włosy na uszkodzenia niż inne. W większości przypadków dobrze sprawdzą się luźne warkocze i końskie ogony. Aby zapewnić szybszy wzrost włosów, możesz również zdecydować się na niski lub też z boku umiejscowiony kok, dzięki czemu ograniczysz łamanie się włosów i rozdwajanie końcówek.

Zbyt silne stylizacje, tworzone przy użyciu lokówek, prostownic czy ciężkich kosmetyków utrwalających nie są korzystne dla ich zdrowego i naturalnego wyglądu. Mogą utrudniać zachowanie zdrowego rozwoju, przesuszać i negatywnie wpływać na ich strukturę.

  1. Pij dużo wody

Jeśli chcesz, aby twoje włosy rosły silne i zdrowe, zwiększ dzienne spożycie wody. W ten sposób najlepiej nawilżysz włosy, a dodatkowo upiększysz cerę! Woda podtrzymuje odpowiedni poziom tlenu we krwi, a dzięki temu poprawia się krążenie w skórze głowy. Ponadto woda pomaga utrzymać nawilżenie cebulek włosowych oraz skóry głowy, chroniąc przed przedwczesnym siwieniem oraz rozdwajaniem się końcówek. Zapewnia tym samym szybszy wzrost włosów i znacznie lepszy wygląd.

Dodatkowe rady

Zdrowy styl życia zbawiennie wpływa nie tylko na twoje ciało oraz skórę, lecz również na włosy. Aby były zdrowe, musisz dbać o siebie zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Zdrowa dieta i odpowiednie nawodnienie to klucz do zdrowia włosów.

W utrzymaniu ich właściwej kondycji pomogą świeże warzywa i owoce, działające dobroczynnie na cały organizm. Regularne ćwiczenia oraz dbanie o ciało pozytywnie wpłyną na wszystkie jego części, w tym paznokcie i włosy. Szybszy wzrost włosów będzie możliwy również dzięki dostarczeniu organizmowi właściwych składników odżywczych. Natomiast regularny ruch wspomaga usuwanie toksyn i aktywuje układ krążenia, przyśpieszający regenerację komórek ciała.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.