Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jak pozbyć się cieni wokół oczu

cienie wokół oczu

Większość ludzi myśli, że brak snu powoduje cienie wokół oczu. Jest to jednak jedynie jeden z powodów, gdyż istnieje wiele innych czynników mogących wywołać tzw. “efekt pandy”. Zrozumienie skąd biorą się sińce pomoże dowiedzieć się, jak lepiej radzić sobie z tą dolegliwością estetyczną i znaleźć pomyślne rozwiązanie.

Cienie wokół oczu mogą mieć bardzo zróżnicowane przyczyny, a dopiero ich rozpoznanie daje ewentualną możliwość znalezienie właściwych środków zaradczych. Poniżej prezentujemy najważniejsze uwarunkowania i sposoby radzenia sobie z tym często występującym problemem pielęgnacyjnym:

  • Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry wokół oczu mogą być przyczyną zbyt dużej produkcji melaniny na tym obszarze skóry. Zdarzać się może, że przy określonych uwarunkowaniach genetycznych cienie wokół oczu mają barwę bardziej brązową.

Typowym sposobem przeciwdziałania jest właściwa ochrona przeciwsłoneczna, w postaci kremów do twarzy z wysokim filtrem SPF, a także unikanie ekspozycji na promieniowanie. Aby zapobiec ciemnieniu skóry wokół oczu warto również zaopatrzyć się w produkty kosmetyczne, z zawartością witaminy C, kwasu kojowego, a także retinoidów, lub kwasów AHA. Regularna pielęgnacja tymi środkami powinna umożliwić delikatne rozjaśnienie.

  • Cienka i delikatna skóra

W niektórych przypadkach warunki genetyczne mogą są decydujące. Widoczność naczynek krwionośnych przez delikatną skórę może być większa, niż u innych osób. W większości przypadków będzie to wrodzony element urody, jednak cienie wokół oczu mogą również powstać podczas nagłej utraty masy ciała, i wtedy będą one zwykle bardziej niebieskawe.

Nie istnieje idealne rozwiązanie dla tego typu problemu, jednak można starać się wzmocnić nieco skórę retinoidami. Warto również zadbać o picie wystarczającej ilości wody. Niektórzy zalecają również używanie produktów pielęgnacyjnych z zawartością elastyny ​​i kolagenu.

  • Cienie z powodu zmęczenia lub choroby

Najlepszym sposobem radzenia sobie są odpowiednie nawyki snu i wypoczynku. Dla wydatnego zmniejszenia widoczności sińców pod oczami najczęściej wystarczy 7-8 godzin głębokiego i regularnego snu na dobę, bez żadnych przerw. Warto zadbać również o relaks w ciągu dnia, zmniejszający napięcie i stres. Należy również zadbać o zdrowy tryb życia, odrzucić używki i zacząć codzienne ćwiczenia, najlepiej na świeżym powietrzu.

W okresie wypoczynku i rehabilitacji można zatroszczyć się o odpowiedni makijaż, umożliwiający maskowanie niezbyt zdrowego wyglądu.

  • Alergie i infekcje zatok              

W tym celu należy przede wszystkim udać się do lekarza i zadbać o gruntowne leczenie. W przypadku braku odpowiedniej kuracji ciężko będzie oczekiwać wyraźnej poprawy wyglądu.

  • Sińce

Powstawanie sińców wokół oczu może być powodowane przenikaniem z małych naczynek krwionośnych tlenku żelaza, dzięki czemu okolice oczu mogą stać się fioletowe.

Typowym środkiem zaradczym są kremy pielęgnacyjne do okolic oczu z zawartością peptydów oraz witaminy K.

  • Niedokrwistość

Niedokrwistość charakteryzuje się niedoborem żelaza i może mieć bardzo różne przyczyny. Cienie wokół oczu mogą wówczas być wyraźnym sygnałem problemów zdrowotnych. Zawsze warto w takim przypadku udać się do swojego lekarza na konsultację.

Upewnij się również, że dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości tego pierwiastka z jedzenia lub postaraj się o właściwy suplement diety. W takim przypadku zaleca się zwykle zwiększone ilości czerwonego mięsa, brokułów, czy wątroby.

 

O czym warto pamiętać

Istnieje kilka najważniejszych wskazówek radzenia sobie z problemem sińców pod oczami. W oczywisty sposób nie należy ich trzeć, obchodzić się z nimi w łagodny sposób, dokładnie usuwa makijaż z oczu, a także stosować właściwy krem pod oczy. Największe efekty uzyskuje się przy stosowaniu na noc, po delikatnym wklepaniu go opuszkami palców.

 

Polecamy naturalny i chłodzący żel pod oczy:

chłodzący żel pod oczy
 
 
 
 

Chłodzący żel pod oczy przeciw cieniom i obrzękom – Planeta Organica

 
 
 
 

Domowe sposoby na cienie wokół oczy

Jeśli przeanalizujesz wszystkie powyższe przyczyny i zabiegi, a po ich zastosowaniu cienie wokół oczu nadal będą bardzo widoczne, to najprawdopodobniej będziesz mieć do czynienia z problemem dziedzicznym. Jest on najczęściej związany ze specyficznym układem kości i tkanek, powodującym prawdziwe cienie, a nie przebarwienia. Zasadniczo nie można zmienić tego stanu rzeczy, jednak istnieją również pewne domowe środki zaradcze nieco poprawiające ich wygląd. Najczęściej poleca się okłady z:

  • zimnych plasterków ogórka
  • torebek herbaty
  • zimnej łyżki
  • plasterków ziemniaka

Innym popularnym domowym lekarstwem na sińce pod oczami jest maska z żelatyny. Należy wymieszać zakupiony w sklepie proszek spożywczy z wodą, a następnie nałożyć na skórę wokół oczu. Po pozostawieniu maseczki na 20 minut, twarz należy obficie spłukać zimną wodą.

Nie warto się przejmować

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze pozostaje makijaż. Użyj korektora, który przeciwdziała również przebarwieniom wokół oczu. Warto także skorzystać z żółtego lub brzoskwiniowego korektora pod normalnym korektor. Aby rozjaśnić ten obszar skóry pomóc może również lekkie przypudrowanie rozświetlającym pudrem w proszku.

Należy również pamiętać, że najdroższe i szeroko reklamowane produkty, jako natychmiastowy sposób na pozbycie się cieni, wcale tak nie działają. Oczywiście wiele osób zrobi wszystko, żeby tylko poprawić swój wygląd. Warto jednak najpierw wypróbować domowych sposobów pielęgnacji z użyciem kosmetyków naturalnych, a czasem nawet produktów spożywczych.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.