Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Makijaż organiczny jest bezpieczniejszy od tradycyjnego

makijaż

Makijaż organiczny to hit ostatnich lat. Bezpieczeństwo zdrowia stanowi najczęściej podstawę takiego wyboru.

Skóra to część żywego organizmu i ma swoje własne wymagania. Całymi latami chroni wszystkie narządy przed bezpośrednią ekspozycją na światłu słoneczne oraz zanieczyszczenia. W związku z tym narażona jest na uszkodzenia i wymaga szczególnej troski. Balsamy do ciała i kremy do twarzy są bardzo ważne – powinny stać się elementem codziennej pielęgnacji skóry. Upewnij się jednak, że twoje kosmetyki nie zawierają żadnych szkodliwych składników, które łatwo ulegają one wchłonięciu przez skórę i przedostają się do krwiobiegu.

Czy makijaż organiczny to tylko moda

Najnowsze badania wykazały, że niektóre substancje chemiczne, stosowane w syntetycznych kosmetykach do makijażu, mogą mieć działanie kancerogenne. W związku z tym zawsze powinnaś czytać skład produktu przed jego zakupem. Idąc z duchem czasu, wiele firm zainwestowało w kosmetyki organiczne, które są postrzegane jako znacznie bezpieczniejsze od tych syntetycznych.

Dlaczego makijaż organiczny jest bardziej bezpieczny?

Oto kilka przyczyn:

1. Kosmetyki organiczne powstają z naturalnych składników i zawierają minimalne lub zerowe dawki substancji syntetycznych. Ich podstawą są ekstrakty z roślin, z których pozyskuje się naturalne związki oraz minerały. Dlatego właśnie makijaż organiczny to mniejsze ryzyko wszelkich alergii i powikłań zdrowotnych.

2. Organiczne kosmetyki do makijażu produkowane są z roślin, które nie miały kontaktu z pestycydami, w związku z czym nie zawierają żadnych nieorganicznych składników. Niektóre firmy zarzekają się, że ich produkty są organiczne, jednak nie dbają o to, by wykorzystywane przez nie surowce nie miały styczności z chemicznymi środkami ochrony roślin. Aby wyrób był w 100% godny zaufania, powinien przynajmniej posiadać certyfikat wydany przez organy państwowe. Makijaż wykonywany takimi kosmetykami nie będzie wówczas stwarzał zagrożenia dla naszego zdrowia.

3. Receptury kosmetyków organicznych są w dużej mierze oparte na starożytnych tekstach wedyjskich. Mają one długą tradycję stosowania przez wedyjskich medyków. Dziś ta wiedza wykorzystywana jest w formie skomercjalizowanej, aby hamować procesy starzenia i dbać o młody wygląd jej amatorek. Dawniej nie istniał inny niż makijaż organiczny. Dzisiaj coraz częściej sięga się po stare sprawdzone metody.

4. Tradycyjne kosmetyki do makijażu mogą nie nadawać się do wszystkich typów cery i być przyczyną reakcji alergicznych. W takim przypadku należy zamienić środek na bardziej odpowiedni lub po prostu zdecydować się na wyrób organiczny, który nie wywołuje skutków ubocznych. Produkty z tej kategorii są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a ich użycie nie wymaga nawet konsultacji z lekarzem.

5. Makijaż organiczny jest znacznie zdrowszy dla ciała, gdyż działa on na skórę w sposób naturalny, usuwając oznaki starzenia. Na efekty przeważnie trzeba poczekać nieco dłużej niż w przypadku klasycznych kosmetyków, jednak utrzymują się one również przez dłuższy czas.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.