Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Odkryj najważniejsze korzyści z pielęgnacji Hammam

Hammam

Maroko jest jednym z krajów arabskich, słynących z tradycji korzystania z łaźni Hammam. Zapewniają one doskonałe warunki do relaksu, łącząc w sobie zalety sauny i Spa. Hammam przynosi przed wszystkim doskonały efekt orzeźwienia, tonacji i ujędrnienia skóry, dając długotrwałe uczcie świeżości.

Żeby zapewnić sobie maksymalną ilość przyjemnych doznań i całkowitego relaksu warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka godzin na sesje Hammam. Warto by w swoim harmonogramie tygodnia umówić się na nieodwołalne spotkanie z samym sobą. Najlepiej by tego samego dnia nie planować niczego po sesji Hammam, a w szczególności żadnych spraw wymagających większego wysiłku fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego. Praktyka Hamman powinna bowiem zapewniać pełen błogostan, zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu, którego nie warto w żaden sposób mącić.

Pielęgnacja Hammam

Hammam jest jednym z najlepszych doświadczeń fizycznych i mentalnych człowieka. Do podstawowych korzyści należy eliminowanie brudu i szkodliwych bakterii, przy jednoczesnej głębokiej relaksacji całego ciała i umysłu. Nagromadzone w ciągu kilku tygodni napięcie i stres mogą spokojnie zniknąć, pozostawiając po sobie głębokie pokłady relaksu i odprężenia.

Przygotowanie do zabiegów Hammam

Największe korzyści z łaźni można uzyskać jedynie w sytuacji pozostawienia wszystkich problemów poza nią i oddaniu się w pełni zabiegom Hammam. Noszenie bielizny zależy od indywidualnych preferencji, jednak niezwykle ważne jest odpowiednie zachowanie higieny osobistej. Z tego względu wiele osób decyduje się na używanie jedynie ręcznika.

Warto zapewne pamiętać o przygotowaniu wygodnych klapek basenowych oraz szlafroka, doskonale sprawdzającego się podczas wypoczynku. Wśród akcesoriów i produktów kosmetycznych Hammam nie powinno zabraknąć czarnego mydła, glinki Ghassoul, rękawicy kessa oraz olejku arganowego.

Cofnij się w czasie i odkryj początki

W krajach arabskich tradycja łaźni jest bardzo długa, dlatego Hammam stanowi silny element kulturowy tego rejonu świata. Początkowo miała ona charakter bardziej publiczny i przeznaczony do czynności czysto higienicznych. Z czasem jednak przekształciła się bardziej w miejsce do wypoczynku i spotkań towarzyskich. Dzisiaj jest to miejsce z pogranicza sauny, SPA czy klubu prywatnych spotkań.

“Hammam” w języku arabskim oznacza ciepłą wodę, a swoje początki wywodzi z łaźni rzymskich. W tradycyjnej łaźni tego typu znaleźć można od dwóch do czterech pomieszczeń, o różnej temperaturze i przejrzystości powietrza. Pierwszym elementem dobrej łaźni Hammam jest ciepła i nasycona gazem woda, której temperatura stale rośnie wraz z przechodzeniem do kolejnych pomieszczeń, w rezultacie osiągająca temperaturę ponad 50 st. C. Główną zasadą korzystania z łaźni jest przechodzenie pomiędzy pokojami, doskonale aktywujące krążenie krwi w organizmie.

W chłodniejszym pomieszczeniu łaźni Hammam zwalniają się zatoki i drogi nosowe, znacznie ułatwiając oddychanie. Łagodzą się również bóle mięśniowe, spowodowane nawet takimi poważnymi schorzeniami jak reumatyzm, zwłaszcza gdy kończy się sesję pobytu w łaźni w gorącej kąpieli. Hammam to również idealne rozwiązanie w przypadku występowania silnego stresu, zmęczenia fizycznego i psychicznego, regeneracji po ćwiczeniach fizycznych oraz znalezienie idealnego miejsca do relaksującego spotkania ze znajomymi.

Odpowiednie nawodnienie

Niektórzy myślą, że ciepło musi zawsze wywoływać odwodnienie. Jednak jedną z wielu zalet pielęgnacji Hammam jest właśnie odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy jednak pamiętać o tym by do łaźni przynieść butelkę wody i regularnie z niej popijać. W celu odświeżenia i wzmocnienia układu odporności organizmu należy podczas pobytu w łaźni wielokrotnie brać prysznic. Oprócz tego, że będzie to bardzo przyjemny zabieg, skóra ciała zyska wzmocnienie i odświeżenie, nawet w szybszym tempie niż podczas snu.

Czarne mydło i złuszczanie

Hammam to wyjątkowa filozofia przynosząca doskonałą opiekę nad ciałem. Korzystanie z łaźni to również wspaniała okazja do zastosowania maski do włosów Ghassoul czy pełnego peelingu ciała. W celu zapewnienia najlepszych efektów złuszczania skóry często używa się odpowiednich rękawic kessa, które mogą być stosowane przez obsługę łaźni, jak również wykorzystane do samodzielnego użytku w domu.

W pierwszej kolejności należy dokładnie nawilżyć skórę w trakcie kąpieli parowej i nasmarować ją czarnym mydłem. Po odczekaniu przynajmniej 10 minut można spłukać mydło dużą ilością wody, jednocześnie intensywnie pocierając skórę przy użyciu rękawicy kessa. Dzięki temu wyjątkowemu zabiegowi ciało będzie doskonale oczyszczone i odświeżone. Skóra pozbędzie się martwych komórek i stanie się bardziej miękka i delikatna w dotyku. Niewątpliwie to wspaniałe i niezapomniane uczucie będzie jeszcze wielokrotnie przywoływane w twoich myślach.

Glinka Ghassoul

Glinka Ghassoul jest kolejnym etapem doświadczeń z wielowiekowymi i strzeżonymi tajemnicami naturalnych kosmetyków marokańskich. Po użyciu czarnego mydła Hammam oraz rękawicy kessa warto sięgnąć po tą wyjątkową maseczkę do ciała. Glinka Ghassoul posiada niezastąpione działanie odtłuszczające, ściągające, a także zmiękczające i wyciągające toksyny. Może być ona z powodzeniem stosowana zarówno do skóry całego ciała, jak i włosów. Ghassoul pozwala przywrócić prawidłowy poziom produkcji sebum i wspomóc pielęgnację włosów przetłuszczających się. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom nadaje się do wszystkich typów skóry, nadając jej jedwabistego i przyjemnego wyglądu.

Finalna nagroda to… olejek arganowy

Łaźnia parowa Hammam pozwala pozbyć się wszystkich trosk i problemów, które negatywnie rzutują na kondycję całego organizmu. Pozwala zanurzyć się w przyjemną i orientalną atmosferę dekoracji świec oraz zapachu olejków eterycznych, zapewniających lepsze samopoczucie i relaks.

Po wykonaniu wszystkich wcześniejszych zabiegów doskonałym zwieńczeniem pielęgnacji Hammam jest użycie marokańskiego olejku arganowego. Umożliwia on wzbogacenie pobytu w łaźni doskonałą pielęgnacją, z wykorzystaniem najwspanialszych właściwości odmładzających i regenerujących tego wyjątkowego składnika, nazywanego często “płynnym złotem Maroka”. Olejek arganowy świetnie nadaje się do stosowania na twarz i ciało w celu zmiękczenia i odbudowy struktury skóry oraz wzmocnienia ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli możesz to skorzystaj z pełnego masażu ciała z użyciem olejku arganowego, który pozwoli osiągnąć stanu relaksu i odnowy biologicznej w jednym.

Stosowany na włosy olejek arganowy wspaniale wzmacnia ich strukturę i świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia skóry głowy. Nadaje fryzurze naturalnego i delikatnego połysku, a także zapobiega rozdwajaniu końcówek i nadmiernej łamliwości.

Tradycja Hammam wiąże się również ze specyficznym zakończeniem pobytu w łaźni, polegającym na odpoczynku w specjalnym pomieszczeniu, gdzie można skosztować orientalnych wypieków oraz charakterystycznej miętowej herbaty.

Domowa pielęgnacja Hammam

Poza nielicznymi regionami świata ciężko znaleźć tradycyjne łaźnie arabskie, pozwalające na skorzystanie w wszystkich zabiegów Hammam. Możliwe jest jednak samodzielne przygotowanie sobie odpowiednich zabiegów relaksacyjnych i regeneracyjnych we własnym domu. W tym celu należy zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na spędzenie w łazience, zadbanie o odpowiednią ilość świec i kosmetyków pielęgnacyjnych.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne mogą odbywać się przy użyciu gotowego mydła Hammam, cechującego się niezwykłym orientalnym aromatem i silnym działaniem regenerującym. Stanowi ono bardzo cenne połączenie najskuteczniejszych składników naturalnych, umożliwiających bardzo skuteczną odbudowę oraz nawilżenie. Nie zawiera ono również żadnych sztucznych składników drażniących.

Z gotowych i naturalnych kosmetyków orientalnych warto również skorzystać z tureckiego szamponu oraz balsamu do włosów Hammam. Przeznaczone są one do wszystkich typów włosów, silnie je wzmacniając i podnosząc witalność.

Do finalnych zabiegów domowych warto użyć organicznego olejku arganowego, o bardzo szerokim zastosowaniu zdrowotnym i pielęgnacyjnym. Pozwala on zapewnić długotrwałą ochronę przeciw przedwczesnemu starzeniu oraz poprawić wygląd i kondycję skóry i włosów.

Dowiedz się więcej o najlepszych kosmetykach naturalnych, zgodnych z tradycją Hammam:

mydło hammam

 

 

 

Tradycyjne, orientalne mydło do ciała Hammam!

 

 

 

Tureckie mydło Beldi do ciała

 

 

 

Tureckie mydło do ciała Beldi!

 

 

 

maska marokańska

 

 

 

Tradycyjna marokańska maska do włosów przeciw wypadaniu!

 
 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.