Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Fitoceramidy w naturalnej pielęgnacji urody

fitoceramidy

Zapewne nie będzie znaczną przesadą stwierdzenie, że proces starzenia się jest jedynym, pewnym wydarzaniem, jakie nas czeka w miarę upływu lat. W miarę starzenia zmieniamy się fizycznie… i to nie zawsze na lepsze. Więc jak możemy ewentualnie walczyć przeciwko czemuś, co jest przecież zupełnie naturalne? Jednym ze sposobów są właśnie fitoceramidy.

Często można przeczytać o cudownych składnikach Anti-Aging. Niestety zazwyczaj okazuje się, że większość z nich nie robi tego, co jest napisane na opakowaniu. Istnieje jednak co najmniej jeden ze składników, który naprawdę działa i przynosi dobre efekty. To właśnie fitoceramidy mogą być odpowiedzią, na którą od zarania dziejów czekała piękniejsza część ludzkości.

Czym są fitoceramidy

Podobnie jak wiele podobnych produktów, fitoceramidy składają się z zestawu silnych przeciwutleniaczy, czyli składników chroniących organizm przed wolnymi rodnikami. Zabezpieczają one skórę przed niszczącymi procesami, a tym samym spowalniają procesy starzenia.

W przypadku fitoceramidów niezwykle pomocnym elementem jest zwiększenie ilości kolagenu i elastyny. Oba te związki są produkowane przez organizm, umożliwiając właściwe utrzymanie skóry w młodym i zdrowym wyglądzie. Odpowiednia ich ilość w tkance skórnej zabezpiecza cerę przed powstawaniem zmarszczek.

Elastyna jest niezbędna dla zapewnienia, by skóra pozostawała jak najdłużej zdrowa i młoda, natomiast kolagen, aby utrzymać jej elastyczność, jędrność, a także umożliwiając zmniejszanie oznak starzenia oraz zabezpieczania przed powstawaniem zmarszczek mimicznych, takich jak bruzdy na czole czy kurze łapki.

Należy zauważyć, że dostarczane wraz z odpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji twarzy fitoceramidy pozwalają utrzymywać skórę w odpowiednim nawilżeniu, które pozwala na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowego wyglądu. Dobrej jakości produkty Anti-Age pozwalają nie tylko lepiej stymulować produkcję kolagenu i elastyny, ale również zapewniają cały szereg istotnych i wartościowych substancji aktywnych, zwiększających efekty działania.

W rzeczywistości, fitoceramidy zawierają ceramidy, czyli niezwykle ważne substancje aktywne, które pozwalają nie tylko chronić skórę przed szkodliwym zanieczyszczeniem przez wolne rodniki, ale także zabezpieczają przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV.

Korzyści ze stosowania fitoceramidów w kosmetykach pielęgnacyjnych

Ceramidami nazywane są rodzaje lipidów, które są zasadniczymi elementami składowymi najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Ich podstawową funkcją jest utrzymanie właściwej ochrony, a także pomoc w utrzymaniu skóry we właściwym nawilżeniu.

Gdy się starzejemy, poziom ceramidów w skórze spada, co czyni skórę bardziej podatną na uszkodzenia oraz procesy starzenia. Brak ceramidów prowadzi również do szybszego powstawania zmarszczek i przesuszania się skóry. Ponadto, ekspozycja na słońce i duża ilość zanieczyszczeń w powietrzu, może także przyspieszyć proces starzenia się cery. Właśnie dlatego fitoceramidy pochodzące z odpowiednio dobranych ekstraktów roślinnych są niezwykle ważne dla skutecznej ochrony przeciwzmarszczkowej cery.

Zawartość fitoceramidów w kosmetykach naturalnych pozwala opóźniać widoczne efekty naturalnego wpływ wieku i utrzymywać w zdrowym wyglądzie. Ich działanie przede wszystkim wpływa na:

  • usunięcie bruzd i zmarszczek na skórze,
  • uwodnienie skóry oraz utrzymanie jej w zdrowym i młodym wyglądzie,
  • redukcję starczych plam,
  • usunięcie worków pod oczami,
  • ujędrnianie skóry twarzy,
  • ochrona przed promieniami UV oraz zanieczyszczeniami z otoczenia.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.