Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Jak odpowiednio dbać o skórę szyi i dekoltu

skóra szyi

Skóra szyi jest cienka, delikatna i szczególnie narażona na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych. Stanowi jedno z pierwszych miejsc, na których powstają zmarszczki, a tym samym szybko zdradza nasz wiek i kondycję. Może być również nawet bardziej sucha niż skóra twarzy, a do tego rzadko jest chroniona i nawilżana. Jak zatem o nią odpowiednio zadbać?

Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem na zmarszczki, ale tylko, jeżeli nie jest za późno. Kremy pielęgnacyjne zawierające składniki aktywne typu Anti-Aging, obejmujące często kwas glikolowy i witaminę C, mogą pomoc, aby wygładzić pomarszczony dekolt i sprawiać, że skóra szyi zacznie wyglądać jędrniej.

Krok 1: Regularnie złuszczaj skórę wieczorem, za pomocą produktów, które zawierają alfa-hydroksykwasy (AHA) albo kwas glikolowy. Zawsze stosuj kwasy AHA lub leczenie kwasem glikolowym po oczyszczeniu skóry szyi, ale przed użyciem innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Kwasy te nawilżają skórę i mogą pomóc w pozbyciu się drobnych zmarszczek. Zabiegi złuszczania nie powinny być z reguły wykonywane częściej niż 1 raz w tygodniu, chyba że producent danego środka wskazuje inaczej.

Krok 2: W codziennej pielęgnacji używaj balsamów regeneracyjnych zawierających peptydy. Peptydy zwiększają produkcję kolagenu i doskonale ujędrniają skórę. Stosuj balsam po kąpieli, gdy skóra szyi i dekoltu jest jeszcze wilgotna, dla lepszego wchłaniania wilgoci.

Anti AgeKrok 3: Codziennie przed snem używaj kremu Anti-Aging, przeznaczonego do skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wybierz krem, który zawiera najlepsze składniki aktywne, takie jak retinol, niacynę i kwas hialuronowy.

 

Polecamy: Odmładzający krem do szyi i dekoltu ANTI-AGE

 

Krok 4: Trzy razy w tygodniu stosuj serum bogate w witaminę C, najlepiej w godzinach wieczornych. Witamina C zwalcza wolne rodniki i pomaga zwiększyć produkcję kolagenu, a tym samym pozytywnie wpływa na ochronę i regenerację tkanki skórnej.

Krok 5: Codziennie chroń swoją szyję filtrem przeciwsłonecznym, nie mniejszym niż SPF 30. Twoja szyja jest bardzo podatna na zniszczenia przez promieniowanie słoneczne, dlatego tak ważne jest, aby stosować ochronę, zwłaszcza kiedy jesteś na zewnątrz. W oczywisty sposób należy również unikać opalania.

Krok 6: Regularnie wykonuj ćwiczenia mięśni szyi. Usiądź prosto na krześle, a następnie pochyl głowę do tyłu, tak by zobaczyć sufit. Naciągnij dolną wargę na górną, jak najbardziej możesz. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund, a następnie rozluźnij się. Powtórz to 10 razy. To ćwiczenie napina mięśnie szyi i może sprawić, że powierzchnia skóry będzie wyglądać na gładszą.

Podsumowując, do kompleksowej pielęgnacji skóry szyi i dekoltu potrzebujesz:

  • Krem ochronny z filtrem SPF,
  • Środek regenerujący, najlepiej z kwasem alfa-hydroksylowym lub kwasem glikolowym,
  • Balsam z peptydami nawilżającymi,
  • Krem do szyi i dekoltu typu Anti-Aging,
  • Serum odżywcze z witaminą C.

Warto również pamiętać, że regularna pielęgnacja i zdrowy tryb życia ma największe znaczenie dla uzyskanych efektów. Warto jednak często korzystać z kosmetyków naturalnych i domowych sposobów pielęgnacji, które znacznie mniej kosztują i są zupełnie bezpieczne w działaniu. Na pewno dzięki regularności zabiegów Twoja skóra szyi i dekoltu zacznie wyglądać młodziej i delikatniej.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.