Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Makijaż mineralny – Czym różni się od organicznego

makijaż mineralny

Wśród wielu kobiet świadomie dbających o zdrowie makijaż mineralny stanowi absolutną podstawę codziennej pielęgnacji. Czym jest i jak go odróżnić od naturalnego?

Najnowsze trendy w przemyśle kosmetycznym kierują wzrok konsumentów na makijaż mineralny oraz organiczny. Obecnie każdy szanujący się magazyn, poświęcony urodzie i pielęgnacji skóry, przeznacza na ten temat co najmniej stronę. Każda kobieta, która pragnie zachować młody wygląd, powinna poświęcić swojej cerze szczególną uwagę. Faktem jest, iż dzięki nowym technologiom oraz wynalazkom, takim jak botoks czy operacje plastyczne, współczesna przedstawicielka płci pięknej ma szansę wyglądać co najmniej o 10 lat młodziej niż wskazywałaby na to jej metryka.

Czym jest makijaż mineralny

Makijaż mineralny jest obecnie na topie zainteresowania kobiet na Świecie. Stosunkowo niedawno odkryty, stosowany jest w ramach podkładu, cieni do powiek oraz róży do policzków. Charakteryzuje się on składnikami wyższej jakości niż w przypadku makijażu konwencjonalnego, pozyskiwanymi z minerałów. Wyjątkowo skutecznie podkreśla mocne strony fizjonomii. Z tego powodu kobiety masowo porzucają dla niego tradycyjne środki upiększające. Makijaż mineralny zawiera ponadto więcej dobroczynnych, naturalnych substancji, takich jak witaminy A oraz E. Z tego względu wielu charakteryzatorów, a także zwykłych kobiet, przeznacza na niego więcej środków niż na kosmetyki innego rodzaju. Niektóre użytkowniczki twierdzą nawet, że jest on w stanie wyrównać koloryt cery.

Co za różnica jaki makijaż

Określenia “makijaż organiczny” i “makijaż naturalny” często stosowane są wymiennie. Dla uściślenia: kosmetyki naturalne są przynajmniej z założenia wytwarzane z czystych surowców roślinnych i praktycznie nie powinny zawierać żadnych syntetycznych dodatków czy konserwantów. Sztandarową cechą produktów organicznych jest natomiast ich ekologiczna produkcja wyłącznie w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego i ogółem organicznego. Zgodnie z prawem ich składniki nie mogą być w żaden sposób zanieczyszczone substancjami syntetycznymi ani posiadać jakichkolwiek powiązań z organizmami modyfikowanymi genetycznie.

Makijaż mineralny cieszy się szczególną popularnością wśród osób dbających o zdrowie. Dzieje się tak dlatego, iż zarówno w produktach mineralnych, jak i organicznych nie powinny występować szkodliwe substancje chemiczne, takie jak: rtęć, alkohol, DEA, nitrozaminy, alkohol izopropylowy oraz politlenek etylenu. Szkodliwość wspomnianych związków polega na tym, że gdy raz przenikną przez skórę, pozostają w ciele na zawsze. Ich złogi podwyższają poziom toksyn w organizmie, poważnie zagrażając zdrowiu.

Do czego makijaż mineralny

Jeśli nie jesteś przekonana do drastycznych rozwiązań dermatologicznych, a nawet chirurgicznych, istnieją inne sposoby na to, aby zachować piękną, elastyczną i promienną cerę. Skóra to delikatny organ, dlatego też warto wiedzieć, jaki wpływ mogą mieć na nią rozmaite substancje chemiczne. Makijaż mineralny to narzędzie coraz częściej wykorzystywane przez współczesne kobiety narzędzie ochrony skóry, przy zachowaniu pięknego i naturalnego wyglądu. Stąd też pożyteczna może okazać wiedza na temat tego, jakie rozwiązania sprawdzają się w twoim indywidualnym przypadku. Dzięki niej zyskasz możliwość lepszej ochrony swojej skóry i unikniesz wystawiania jej na szkodliwe działanie chemicznych substancji, które mogą wywoływać uczulenia.

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.