Ładowanie treści... Ładowanie zależy od szybkości twojego łącza!

Scrub cukrowy – Jak się sprawdza

Cukrowy scrub

Scrub cukrowy to obecnie jeden z hitów wśród naturalnych kosmetyków. Produkt ten występuje w wielu wariantach zapachu i przeznaczenia. Jak działa?

Scrub cukrowy lub cukrowy peeling to znakomity środek, oczyszczający skórę ze zrogowaciałego czyli martwego naskórka. Różnica miedzy scrubem a peelingiem jest taka, że ten drugi powinien być bardziej delikatny i nadaje się do użycia przez osoby ze szczególnie delikatną skórą. Do wyboru są dostępne bardzo rożne rodzaje scrubów i peelingów, ale znaleźć niedrogi i dobry jakościowo jest dosyć ciężko.

Jak działa scrub

Scrub cukrowy powoduje, że będziecie mieli lśniąca, gładką i delikatną skórę. Używać ich można zarówno do twarzy, jak i do ciała. Cukrowy scrub idealnie oczyszcza skórę twarzy, a także hamuje proces powstawania zaskórników i pryszczy. Scrub delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę, pomagając jej odzyskać naturalną gładkość, elastyczność i jędrność. Subtelny, piękny aromat wspomaga siły witalne, dodaje energii oraz poprawia samopoczucie.

Składniki scrub’ów

Dwa główne składniki cukrowego scrubu to zwykle cukier trzcinowy oraz olejek roślinny. Cukier pomaga oczyszczać skórę, natomiast olejek nawilża, nasyca witaminami i innymi odżywczymi składnikami. Oprócz tego olejek jest potrzebny by nadąć kosmetykowi odpowiednią konsystencję.

W roli dodatkowych składników mogą występować olejki eteryczne, naturalne soki z owoców i jagód, miąższ owocowy, drobiny kakao, witamina E i inne. Każdy z tych komponentów ma własne odżywcze właściwości, dlatego warto orientować się na konkretny typ skóry i efekt jaki chce się osiągnąć.

Scrub przeciw cellulitowi

Jeżeli potrzebujecie scrubu nie tylko do oczyszczania skóry, ale także dla efektu antycellulitowego, to powinniście wybierać scruby z właściwymi olejkami, np: olejek cytrusowy, olejek rozmarynowy, czy olejek sosnowy. Warto również zwrócić uwagę na organiczne olejki z drzewa sandałowego oraz mandarynki, bogate w witaminy A, C, P, B i D oraz pierwiastki śladowe, takie jak żelazo i miedź, które stanowią potężną broń w walce z cellulitem, wiotczeniem i przedwczesnym starzeniem się skóry. Również organiczny ekstrakt z papai i sok ananasowy przyspieszają proces przemiany materii w komórkach skóry, a także poprawiają jej wygląd.

Scrub w użyciu – co daje jeszcze?

Wśród innych uzupełniających składników można wymienić olej awokado, który idealnie nawilża skórę. Natomiast wiórki kokosowe oczyszczają pory, sprawiając że skóra staje się gładka i aksamitna. Ekstrakt bambusa, z kolei nadaje skórze aksamitną miękkość, tuszuje jej niedoskonałości oraz posiada lekkie działanie matujące. Olejek neroli, otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy, ma silne właściwości odmładzające, napinające i odżywiające skórę, aktywnie zwalcza cellulit, zwiększa elastyczność skóry. Pomaga likwidować rozstępy po ciąży lub nagłej zmianie masy ciała. Ułatwia szybką regenerację skóry. Zawiera bogactwo witamin (A, C, F, B oraz D) i mikroelementów (żelazo i miedź) niezbędnych w walce z pomarańczową skórką. Organiczny olej jojoba zawiera wysoki procent witaminy E, która stymuluje regenerację komórek skóry, tym samym przedłużając jej młodość. Także wśród olejków używanych w scrubach można znaleźć ekstrakt malinowy, olejek Mango oraz organiczne masło shea.

Peeling z cukru, nadaje skórze gładkość, blask, czysty i odświeżony wygląd, pomaga wyrównać skórę. Chropowata powierzchnia i kryształkowa struktura cukru sprawia, że produkt ten jest idealny dla scrubu do twarzy i dla ciała. Uzupełniającym efektem, jaki zwykle daje cukrowy scrub jest jego przepiękny, zniewalający zapach.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.